Nivea tüylenme yapar mı?

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Nivea tüylenme yapar mı? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Nivea tüylenme yapar mı?

 2. 2
  fecr
  Özel Üye

  Cevap: Tüylenmenin nedeni; cinsiyet, ırk, yaş, genetik özellikler, hormonal durum, bazı ilaçlar olabilir. Kremlerden dolayı tüylenmede artış olmaz.
  Herhangi bir nedenle "erkeklik hormonlarının" salgısı arttığında kana daha fazla hormon geçer ve kıl köklerine daha fazla hormon ulaşır. Fazladan ulaşan bu hormon kadınlarda normalde istirahat halinde olan erkek tipi kıl bölgelerinde kıl üretiminin artmasına neden olur ve hormon üretiminin derecesine göre hafif veya şiddetli tüylenme belirtileri ortaya çıkar.
  Sorununuz için bir sağlık kuruluşuna başvurun, artış olmadan çözüm bulacaklardır.

  alıntı

  Nivea tüylenme yapar mı?

  Kremler tüylenme nedeni olamaz.Özellikle kullandığınız nivea gibi kaliteli kremlerin cilde olumsuz etkisi yoktur. Tüylenme kandaki androjen (erkeklik hormonu ) artışına bağlıdır. Androjen düzeyinin yükselmesine ve bunun sonucu olarak da tüylenmeye neden olan durumlar; 1) Menopoz: Bu dönemde yumurtalıklarda östrojen ( kadınlık hormonu ) azalır androjen sentezi devam eder. 2) Genetik: Ailesindeki bayanlarda aşırı tüylenme olanlarda 3) İlaç yan etkileri: Erkeklik hormonu veya androjenik özellik gösteren ilaç kullananlar 4) Yumurtalık tümörleri: Nadir görülür, tümör androjen salgılar. 5) Böbrek üstü ( adrenal ) bezleri: Androjen, böbrek üstü bezinde üretildiği için, bezlerin büyümesi fazla androjene bu da aşırı tüylenmeye neden olur.

  alıntı 3. 3
  hurhur
  Yeni Üye
  Biz tüm aile birçok nivea ürünü kullanıyoruz, asla böyle bir sorunla karşılaşmadık. Zaten nivea'nın tüm ürünleri hem kaliteli hem de güvenli.+ Yorum Gönder
nivea kıllanma yaparmı,  nivea tüylenme yapıyor mu,  nivea yüz kremi tüylenme yapar mı,  hangi kremler tüylenme yapar,  nivea tüylenme yaparmı
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi