Deprem Ve Kızılayla ilgili Öykü

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Deprem Ve Kızılayla ilgili Öykü ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  ACİL
  Özel Üye

  Cevap: küçük bir kasabada cemre adında bir kız yaşıyordu cemre o gün okuldan eve gelmiş odasında oynuyordu.kapı çaldı .gelen cemre nin babasydı.cemre şaşırmıştı “babam bu saatte gelmez ki” diye düşündü. babası yanında cemre nin tanımadığı bir adamla gelmişti.cemre yine şaşırdı çünkü bu adamın başında tuhaf bir şapka belinde de çekiç türü aletler vardı.adam cemreye gülümsedi .cemre de “hoşgeldiniz ” diyerek selamladı adamı.cemrenin babası “bu amca evimizin duvarları sağlam mı ?diye bakacak sağlamsa mobilyalarımızı çivi ile duvara monte edecek”diyerek açıkladı cemre korku içinde ” deprem mi olacak” deye sordu.tamirci amca “hayır ana bizler önlem alalım ki deprem gibi afetler olduğunda zor durumda kalmayalım değil mi?”dedicemre gülümsedi.tamirci amca duvarları kontrol ederken babası cemreye:
  -kızım deprem olursa ne yapmamız gerektiğini biliyormusun ? diye sordu
  -şey bilmiyorum baba,ne yapmam gerekiyor?
  -deprem sırasında duvarların yanından uzak durmalı ,masa gibi seni koruyacak eşyaların altına sığınmalısın ve cam kenarlarından da uzak durmalısın kızım.
  -peki babacığım”cemre babasının anlattıklarını unutmadı.
  aradan zaman geçti ve cemre odasında oyun oynarken artçı yani şiddeti az olan bir deprem oldu.cemre biraz korktu.ama babasının anlattıkları aklına geldi ve hemen masanın altına saklandı.deprem bitincede annesiyle birlikte hemen dışarı çıktılar.komşularında yardıma ihtiyacı olan varmı diye bakmaya gittiler.yandakikomşularının mobilyalarıda yere düşmüş ve duvarlarında da çatlaklklar vardı.ama cemrenin arkadaşı ve aileside cemre gibi deprem sırasında masanın altına girerek düşen eşyalardan kendilerini korumuşlardı.hemen Kızılay ekibi geldi merve ailesine çadır,battaniye,yemek gibi yardımda bulundular.mervelerin evleri onarılıncada merve ve ailesi evlerine kavuştular.

  Alıntı 3. 3
  Ziyaretçi
  yazacak çok az yerim var 4. 4
  Ziyaretçi
  çok işime yaradı

 5. 5
  Ziyaretçi
  çok işime yaradı

 6. 6
  Ziyaretçi
  ödevime çok yardımcı oldu

 7. 7
  Ziyaretçi
  Sizlere cok tesekur ediyorum.odevlerme cok yardimci oldun.

 8. 8
  Ziyaretçi
  Benim ödevime de çok ama çok yardımcı oldunuz. Size çok ama çok teşekkür ederim. Öğretmenim çok zor bir ödev vermişti. Ama o kadar da zor bir ödev değildi. Yeniden çok ama çok teşekkür ederim....

 9. 9
  Ziyaretçi
  çok teşekkürler saat 12 oldu yarına ödev vardı sizin sayenizde yetiştirebileceğim.

 10. 10
  Ziyaretçi
  deprem ile ilgili öykü yada masal lazımdı sayenizde hallettim

 11. 11
  Ziyaretçi

  Çok sağolun sayenizde bu dertten de kurtuldum Allah razı olsun

 12. 12
  Ziyaretçi
  başlığa ve konudaki ana fikiri ne bayıldım

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
deprem ile ilgili hikaye,  depremle ilgili hikayeler,  deprem ile ilgili hikayeler,  deprem ile ilgili öykü,  kızılay ile ilgili hikaye
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 13 kişi