PC açılışı F1 e basmam gerekiyor Nasıl iptal edebilirim

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden PC açılışı F1 e basmam gerekiyor Nasıl iptal edebilirim ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  PC açılışı F1 e basmam gerekiyor Nasıl iptal edebilirim

 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  Cevap: Bilgisayar açılışta F1 sorunu ve çözümleri
  Genellikle Bios'ta açılırken yüklenen ortam sürücülerinden ve sürücü durumlarından kaynaklanır. Dilerseniz bunlara bir göz atalım.

  Klavye Hatası (Keyboard Error):Klavye takılı değilse, iyi yerleşmemişse ya da klavye arızalı ise (bâzen bunların dışındaki nedenlerde de) klavye hatası verir ve F1 tuşuna basmanız istenir. F1'e basarsınız ve devam edersiniz ya da klavye kablosunu çıkarır tekrar takarsınız.

  Disket Sürücü Hatası (Floppy Error):
  Disket kablosu takılı değilse, takılı ancak ters takılmış ise, hiç çalışmıyor ise, duruma göre davranır (en kısa metod disket sürücüsünü bios'tan kapatırsınız) çözümü ona göre oluşturursunuz.

  HDD Hatası:
  Ide kanallı HDD'lerde açılışta boot yerleşiminde master olarak tanınmadığı durumlarda çıkan hata mesajıdır. (Wait For 'F1' If Error) Bios ekranında Boot * Boot Settings Configuration * sekmesinde bu özelliği "Disable" konumuna getirerek çözümlersiniz.

  Donanım Hatası (Hardware Monitor Error):
  Fan devrinin ya da işlemci sıcaklığının sonucu olarak F1 sorunu yaşayabilirsiniz. Bunun için de Bios'ta iken Hardware Monitor'e ve oradan da işlemci sıcaklığı ve fan devir değerlerine bakarak sorunu çözebilirsiniz.

  Ayrıca F1'in açıklaması olarak çıkan hata mesajını görecek olursak eminim daha açıklayıcı ve net bir sonuca ulaşabiliriz.
 3. 3
  Hasan
  Özel Üye
  yada burayı kontrol edin.

  bios ekranı aşağıdaki gibidir bazı değişiklikler olabilsede benzer yapılardadır hepsi
  önce sağdaki menüden loadsafe fail seçeneğine gir ve f10basarak yeniden başlat düzelmezse
  bunu uygula birinci seçeneğe gir ve floppy yi disabled yap page up page down tuşlarıyla sonra 2.seçeneğe gir orda first b oot device yi cd rom yada hdd yap flopy varsa değiştir
  aşağılara doğru folopy booe seek gibi bişey daha olacak onuda disabled yap sorun muhtemelen düzelecektir 4. 4
  Ziyaretçi
  Ama bnm pc de floppy yi göstermiyo sadece cd rom hdd ve realtek ..... var

 5. 5
  Ziyaretçi
  Dostum eline bilgine emeğine sağlık tşk sorunu çözdüm

+ Yorum Gönder
pc açılırken f1 e basmam gerekiyor,  f1 açılışını iptal etme,  bilgisayar açılışta f1 istiyor,  pc açılışta f1 istiyor,  f1 tuşunu iptal etmek
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi