Marie Curie Zaman çizelgesi

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Marie Curie Zaman çizelgesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Marie Curie Zaman çizelgesi
  Soru: Marie Curie Zaman çizelgesi lazım
  Lütfen Bu Konuyu 15 Dakika Icerisindde Yayınlarsanız çok Mutlu Olurum.
  ? 2. 2
  IIMyErenII
  Özel Üye

  Cevap: Marie Curie, tanınmış bir fizikçi ve kimyacı ve Nobel ödülü kazanan ilk kadın oldu. Ayrıca ilk büyük kişi iki Nobel ödülü ile hayatı boyunca layık olacaktı. Diye Varşova, Polonya, ve 7 Kasım 1867 tarihinde doğdu. Babası bir öğretmen ve bir piyano çalar ve annesi olarak matematik ve fizik profesörü oldu. Ona ailenin beşinci ve son çocuğu oldu.

  Marie Curie ve ailesi hakkında Awesome Bilgiler:

  Marie erken ailesi olarak onun eğitim başladı çalışmalara önemli bir yeri verdi. Bir yandan da lise mezun 16 yaşındayken altın madalya aldı. 24 yaşındayken, Paris yüksek çalışmalar ve daha sonra gidip Sorbonne Üniversitesi'nde ilk kadın öğretim üyesi oldu. O matematik, fizik ve kimya gibi çeşitli konularda birden fazla derece yaptı.

  Radyoaktivite ve öncü olarak iki unsur tespit denilen polonyum ve radyum. Ayrıca büyük ölçüde kanserlerin tedavisinde çalışmaları radyoaktif izotoplar kullanarak katkıda bulunmuştur.

  1895 yılında Pierre Curie ve birlikte evli, onlar radyoaktivite üzerine araştırma başladı. 1903, her iki onları madde Becquerel tarafından keşfedilen kendiliğinden radyasyon onların çalışma için Nobel Ödülü verildi.

  1906 yılında Pierre Curie trajik bir kazada öldü. Bu kocası Pierre Curie, kızı Joliot-Curie ve oğlu-in-law Frédéric Joliot-Curie dahil olmak üzere tüm aile onun Nobel Ödülü olduğunu belirtmek için o vardır. 1911 yılında, o radyoaktivite alanında yaptığı çalışmalardan tanınması ikinci Nobel Ödülü kazandı.

  Marie Curie Temmuz 4 tarihinde, Fransa o tehlikeli radyoaktif ışınımdan onu maruz kaldıklarından dolayı da anlaşmalı lösemi kısa bir süre mücadele ettikten sonra 1.934 öldü.

  Kimya dünyasında, atom numarası 96 olarak adlandırılan Curium ile eleman Marie Curie ve kocası almıştır. Curie (Ci) da bu alanda da önemli çalışmalar tanınması radyoaktivite sembolüdür. 3. 3
  Ziyaretçi
  marie curie zaman çizelgesi+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi