Okulda uyulması gereken kurallar nasıl belirlenir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Okulda uyulması gereken kurallar nasıl belirlenir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Okulda uyulması gereken kurallar nasıl belirlenir

 2. 2
  Hakan Demir
  Özel Üye

  Cevap: 1- Çok Boyutluluk: Sınıfı farklı tercih ve yeteneklere sahip bireylerin sınırlı kaynakları kullanarak geniş sosyal ve kişisel amaçları gerçekleştirmeye çalıştığı kalabalık bir ortamdır.Başka bir deyişle sınıfta aynı anada çok sayıda olay meydana gelmektedir.

  2- Eş Zamanlılık: Eş Zamanlılık sınıfta aynı anda birden fazla olayın gerçekleşmesidir Ör. Herhangi bir konu tartışılırken öğretmen, hem öğrencilerin yorumlarını dinlemek hem diğer öğrencilerin konuyu kavrayıp kavramadıklarına yönelik ip uçlarını izlemek ve arkadan gelecek diğer soruyu oluşturmak hem de olumsuz davranışları izlemek zorundadır.

  3-Çabukluk: Sınıftaki olaylar hızlı adımlarla gerçekleşir bu nedenle öğretmenin pek çok durumda eyleme geçmeden önce düşünmeye çok az zamanı vardır.

  4-Tahmin edilmezlik: Sınıfta meydana gelecek olayları genellikle önceden tahmin etmek zordur. Çünkü sık sık bölünmeler ve rahatsızlıklar yaşanır. Olaylar zincirleme gerçekleştiği için belli bir günde belli bir etkinliğin nasıl ilerleyeceğini kestirmek zordur.

  5-Alenilik: Sınıfta meydana gelen olaylar bütün öğrencilerin gözü önünde gerçekleşir. Başka bir ifadeyle sınıfa özelikle öğretmenin dahil olduğu bir olayın gizli kapaklı olması mümkün değildir

  6. Tarih: Sınıf üyeleri yılın belli döneminde haftanın beş günü birliktedirler. Bu birlikte ortak yaşantıların anlayışların kuralların normların, geleneğin kısacası ortak bir tarihin oluşturulmasına temel olur.
+ Yorum Gönder
okuldaki kaynaklar,  okulda uyulması gereken kurallar nasıl belirlenir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi