Bugünden atatürke yazılmış mektuplar

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Bugünden atatürke yazılmış mektuplar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Bugünden atatürke yazılmış mektuplar

 2. 2
  naberya?
  Bayan Üye

  Cevap: Sevgili ATAM,

  Senin doğuşun bu dünyada yasanan en güzel doğumdur bizim için. Nedenini sorma sakın!!! Nedenini zaten yaşadın, yasattın ATAM.
  Emdigin sütlerin, attıgın ilk adımın, söylediğin annene gurur veren ilk kelimenin, okuduğun her satırın, kısacası hayatın, şu anda gençliğimde kendimi korkusuz hissetmemin tek sebebiydi ve bu yüzden devim, ben senin o mavi gözlerinde duyguyla baktığın hiçbir bakışın hakkını ödeyemem.
  O baskışlarının altında nede çok yaşayan varmış halbuki. Bir vatanmış senin gözlerinin ardındaki...
  Senin her resmine baktığımda, 'işte bu' diyorum. işte ilk kurtarıcımız olarak duydugum ve tekrar tekrar doğumunu, hayatını ve en önemlisi ülkemize kurtarıcı melek olarak geldiğini bildiğim, mavi gozlü devim diyorum. İşte seni böyle güçlü, böyle kudretli biliyor ve böylesine seviyorum.
  Biliyorum ki yazdığım bu mektup eline ulaşmayacak ve sen bu mektubu okuyamayacaksın, ben sadece sana olan duygularımı, sana olan hayranlığımla yazıyorum bu mektuba. Ve şunu da çok iyi biliyorum ki yazdığım bu mektubu okuyamasan da her okuduğumda senin beni duyacağını ve hissettiğini anlıyor olacagım. Yazdıgım bu mektup son olarak kalmayacak Atam, mektubunun devamı her zaman gelecek ben yasadığım sürece. Ben sana yazıp okuyacağım ve sen de beni duyup hissedeceksin...
  Sen her aklıma geldiğinde ve gökyuzüne her baktığımda bir ılık rüzgar eser, ağaçkların yaprakları oynar ve ortalığı derin bir sessizlik kaplar işte o zaman şöyle diyorum içimden; "Buyuk devim geldi bir rüzgar olup esip gitti..."
  Sen benim her zaman kalbimdesin Atam ve öyle kalacaksın...

  Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu,Türk Ulusunu karanlık geleceğinden aydınlıklara çıkaran ve üstün insani mezietleriyle, bizi bu gün hristiyan çocukları olarak doğmaktan kurtaran ulu önderim Atatürk...
  Bu mektubu size yazıyorum.
  Yazmak ihtiyacındayım .Çünkü beni, bizi, ancak siz anlarsınız.
  Bu mektup; sizin aydınlattığınız yoldan yürüyen ve sonsuza dek yürüyecek olan güvendiginiz vatan evlatlarının mektubudur.

  Size minnettarız. Bunun o kadar çok sebebi var ki, saymakla bitmez.
  Sizin deha seviyesindeki beyin gücünüz, bir çok dünya devletine örnek olmuşken, aydınlığınızın modası geçmiş olduğunu düşünen,sizin fikirlerinizi çağdışı ideoloji ve doktrinler olarak gören ve göstermek isteyen insanlar çıktı aramızdan.
  Bu insanlar , sizin ebedi aleme geçişinizden sonraki yıllarda, ürkütmeden, şirin gözükerek, göz boyayarak, oyalayarak, her şekilde siyasi, dini, etnik unsurları kullanarak, temelini kurup bina ettiginiz Laik Türkiye Cumhuriyeti Devletini içten içe kemirmeye başladılar.
  Bu gün öfke, endişe, ikaz ve itirazlarımıza, köhnemiş milliyetçilik , bu vatan ve bayraktan ödün verilmeyeceğini haykıran hepimize, gayrı demokratik etiketi yapıştırıldı.

  Biz bunlardan ürkenler değiliz Atam.
  Bizler; edep ,ahlak , gelenek ve göreneklerimizle Türk Milletiyiz. Askeriz, şehidiz, gaziyiz.
  Bu gün gözümüzün bebeği olan Türk Ordusuna dil uzatılıyor. O büyük askeri dehan ile , harp stratejinle parmak ısırtan, kazandığın ve milletçe kazandığımız Kurtuluş Savaşımıza iftiralar atılıyor. Soykırımlarla suçlanıyor ve kabule zorlanıyoruz.
  Bu gün, sana ve devrimlerine iftiralar atmak, bazı kesimlere prim yaptırıyor.
  Genç beyinler yıkanarak, çağdışı kılıklara büründürülmek isteniyor. Bunun ismine de insan hakları ve demokrasi deniyor.
  Birlikte düşmana karşı durduğumuz kürt kökenli vatandaşlarımız, ellerine en donanımlı silahlar verilerek, Türk Milletine , Türk Ordusuna kin ve ölüm kusturuluyor.
  Sizin muhteşem zaferinizin karşısında eriyen Avrupa ve digerleri , şimdi o mağlubiyetin acısını
  çıkarmak istiyorlar.
  O zaman yapamadıklarını şimdi iğrenç Bizans entrikalarıyla, içimizden bazılarını alet ederek, bizi kapılarında "bizi aranıza alın" diyerek yalvarıyor hale getiriyorlar.Bu yalvarmalara dayatma olarak,
  her türlü emellerine zemin buluyorlar.

  Sevgili Gazi'miz. Sevgili Mustafa Kemal'imiz, Atatürk'ümüz...
  Biz senin o çakmak çakmak gözlerinden yayılan , bizi ışıtan ve ısıtan ateşle, hepsinin üstesinden geleceğiz. Bu yolda ölmek var, dönmek yok hiç birimize.
  Ne sizin ruhunuzu, ne o cennet mekan şehitlerimizin ruhunu azapta bırakmayacağız.
  Buna andımız var.
  Size bu mübarek görevi ve başarıyı nasip eden Yüce Allah da şahittir ki, biz ne Avrupaya ne Amerikaya uşaklık yapmıyacağız.
  Medeniyet ve demokrasi adı altında, insan hakları diyerek, parçalamaya uğraştıkları bu Cumhuriyet, bu vatan ve aziz bayrak, kanımızın son damlasına kadar, aklımızın bedenimizin son hücresine kadar korunacak ve kıyamete dek yaşatılacaktır.

  Ebedi hayatınızda, sonsuz dualarımız ve şükranlarımız sizinle Atam...


  BENİMDE DUYGULARIMA TERCUMAN OLAN BU DEĞERLİ ABLAMIN YAZISINI SİZİNLE PAYLAŞMAK İSTEDİM. ÇOĞUMUZUN DUYGU VE DÜŞÜNCELERİ BU YÖNDE, AMA BUNA DA KARŞI ÇIKANLAR OLACAKTIR, NE DİYELİM ANLAYANLAR YETER BİZE... 3. 3
  Ziyaretçi
  güzelmiş benimde ödevim vardı alıntılar yapıyorum sağolun 4. 4
  Ziyaretçi
  bence süper fakat bunu öğrencilerin yazmadığı anlaşılır daha kolay basit kelimelerle yazılmış bir mektup olabilirmiş

 5. 5
  Ziyaretçi
  gerçekten harıkaymış

 6. 6
  Ziyaretçi
  gerçekten çok güzelmiş çok beğendim

 7. 7
  Ziyaretçi
  gerçekten güzelmiş işime yaradı

 8. 8
  Ziyaretçi
  bence bügünü anlatan ortaokul seviyesine uygun mektuplarda bulunmalı

 9. 9
  Ziyaretçi
  Çok Güzel Bi Yer

+ Yorum Gönder
atatürke yazılan mektuplar,  atatürk duygu ve düşünceleri anlatan mektup,  atatürkü anlatan mektup,  atatürke duygularımızı anlatan mektup,  atatürke yazılmış ingilizce mektuplar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi