Fiyonklu Iğne Oyasının Yapılışını

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Fiyonklu Iğne Oyasının Yapılışını ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Fiyonklu Iğne Oyasının Yapılışını

 2. 2
  RüzgarGülü
  Bayan Üye

  Cevap:
  kullanacağımız araç bildiğimiz kancalı iğne.  Öncelikle kancalı iğnemizin kanca kısmını kırıyoruz
  alttaki gördüğümüz şekildekigibi


  İğnenin demirleri çok açıksa sıkıp resimde gördüğümüz gibi yapıyoruz ,
  aralık kısmını yapacağınız fiyonkun boyutuna göre ayarlıyoruz büyük yapmak istersek daha çok açıyoruz küçük yapmak isteyince skıyoruz.

  Önce ipimizi iğneye geçiriyoruz sonra örneğimizin fiyonk yapacağımız kısmına ipimizi tutturuyoruz(ben örnek üzerine yapmadığım için biryere tuttturmadan öylesine gösterdim ama siz önce ipinizi örnğinize düğümleyin)sonra resimde gördüğünüz gibi ipi kancalı iğneye dolayın.


  On onbir kere sardıktan sonra iğnemizi sardığımız iplerin altından geçirip ortalıyoruz ve tam ortasına düğüm yapıyoruz iyice sıkıyoruz sıkarken fiyonku bozmamaya dikkat ediyoruz.


  İşte fiyonk şekli oluştu.


  yaptığımız düğümün hemen yanına dir düğümdaha yaparak ortasına bir pır pır yapıyoruz yine iyice sıkıyoruz.  Sıktıktan sonra kancalı iğneyi aşşağıya doğru yavaşça çekerek çıkartıyoruz çıkartırken şeklini boz mamaya dikkat ediğyoruz.
  Sonra yaptığımız pırpırın üzerine bir düğüm atıyoruz aynı şekilde bir fiyonk daha yapıyoruz.  Böyle üst üste fiyonk olmuş oluyor örneğinize göre 3-4 tane üst üste fiyonk lar yapabilirsiniz.
  Fiyonk anlatımıda burda bitmiş oluyor,ayrıntılı anlatmaya çalıştım ama anlatamadığım ,anlamadığınız bir yer olursa yorum yazarak bana sorabilirsiniz açıklarım.

 3. 3
  Ziyaretçi
  çok Teşekkür Ediyorum Saolunnn+ Yorum Gönder
meraklısına iğne oyaları iğne oyası modelleri,  fiyonklu iğne oyası türkçe blog,  fıyonklu ıgne oyasının yapılısını vıdoda ızle,  igne oyasi nasil yapilir,  filtekede fiyonk ve ya
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi