Dengeli Ve Düzenli Beslenen çocukla Dengesiz Ve Düzensiz Beslenen çocuk Arasındaki Farklar Nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Dengeli Ve Düzenli Beslenen çocukla Dengesiz Ve Düzensiz Beslenen çocuk Arasındaki Farklar Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Dengeli Ve Düzenli Beslenen çocukla Dengesiz Ve Düzensiz Beslenen çocuk Arasındaki Farklar Nelerdir

 2. 2
  aybuke
  Usta Üye

  Cevap: Özellikle okulların açılmasıyla çocukların tatilden daha yoğun bir çalışma programına geçeceğine dikkat çeken uzmanlar, aileleri beslenme konusunda uyarıyor
  Çocukların en sevdiği yiyecekler olan 'abur - cuburlar'ın miktarının iyi ayalanması, iyi bir beslenme düzeni çocuğun başarısını etkiliyor.
  Diyetisyen Hatice Mıhoğlu Beşiktaş, başarı için çocukların abur- cubur beslenme alışkanlığından kurtarılmaları gerektiğini vurguladı. İlköğretim öğrencilerinin gün içinde 3 ana ve 3 ara öğünü düzenli olarak tüketmeleri gerektiğini ifade Beşiktaş, bu alışkanlığın kazandırılabilmesi için çocukların, atıştırma huyundan kurtarılması gerektiğini söyledi.
  Okul çağında olan çocukların büyüme ve gelişme süreci içinde olduğunu kaydeden Beşiktaş, "Bu dönemde çocukların enerji harcaması yetişkinlerden fazladır. Çünkü, büyüme önemli miktarda enerjiyi gerektirir. Bu yüzden çocukların yeterli, dengeli ve düzenli beslenmeleri şarttır. Düzensiz beslenen, abur- cubur beslenme alışkanlığı olan çocuk başarısız olur" dedi.
  Düzenli beslenme alışkanlığının okul yıllarında kazanılabileceğini kaydeden Beşiktaş, şöyle devam etti:
  "Dengeli ve yeterli beslenen çocuk, güçlenir ve hastalıklara karşı dirençli olur. Çocuklara bol bol meyve ve sebze yedirilmeli ve bu besinler sevdirilmelidir. Ayrıca, çocuklara aralarda süt, meyve veya ayranla, sandviç şeklinde öğünler verilebilir."
  alıntıdır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi