Brezilyaya nasıl gidilir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Brezilyaya nasıl gidilir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Brezilyaya nasıl gidilir
  Soru: Selam.brezılya'ya Seyahat Etmek Nıyetındeyım.ucak ıle Sao Paulo Sehrıne Gıdıcem Ve Ordan Rıo' Gecmek Nıyetındeyım.sorum Soyle Sao Paulo'dan Rıo'ya Otobus ıle Nasıl Gıdebılırım?otobus Seferlerı Ve Fıatları Hakkında Bana Yardımcı Olabılır Mısınız?ayrıca Rıo' Da Rezervasyon Yapmadan Uygun Otel Nasıl Bulabılırım? ? 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  Cevap: Brezilya Nasıl gidilir Ne Yenir Ne İcilir

  Başkent:
  Brasilia


  Para Birimi: Real


  İklimi: İklim içinde bulunduğunuz enlem ve boylama göre değişiyor. Genelde ekvatoral iklimin görüldüğü ülkede mevsimler Türkiye’nin tam tersi.  Genel Bilgiler

  Muhteşem parkları ve çarpıcı tasarımlarıyla dikkat çeken binalarıyla Amerika kıtasının en büyük ülkesi Brezilya’nın başkenti olan şehir, dünyanın en genç başkentlerinden biri olma özelliğine sahip.
  Ülkenin yönetim merkezi olan Brasil, 1960 yılında başkent olduktan sonra baştan aşağı yeniden tasarlanmış. Modern bir şehir görüntüsüne sahip olan kentte dünyaca ünlü mimar Oscar Niemeyer’in tasarımları görülmeye değer.


  Tarih  1891 yılında karar yeni bir sermaye içindi Brezilya , Anayasada enshrined inşa etmek. 1893, sonra da 14.400 kilometrekarelik alanı olan inşaat için gelen kısıldı. 7 On Eylül 1922 Brasília için, Planaltina kenti yakınlarında atılmıştır. Yeni sermaye için şehrin daha da genişlemesi Brezilya tarafından değiştirilmiştir Cumhurbaşkanı Juscelino Kubitschek (1902-1976) emretti. Fırsat tarafsız bir federal sermaye için ihtiyaç oldu. Brezilya topraklarının coğrafi merkezine yakın konumu nedeniyle, geliştirilmesi gereken Altyapı iç terfi olacak.
  1956 yılında bölgede uzakta uygarlığın bulunduğu. Belem şehri 1.600 kilometre ve bulunduğu Rio de Janeiro 930 kilometre. En yakın tren istasyonuna yakın asfalt yol 640 kilometre uzaklıkta olduğu 125 kilometre uzaklıkta, ve en yakın havaalanı 190 kilometre uzaklıkta içinde idi. Kum ve çakıl kullanılabilir, ama ahşap ve çelik 1.200 kilometre 1.600 kilometre uzaklıkta için getirmişti.
  Kubitschek açılışını yaptı. Brasília kıvılcım Cumhurbaşkanı Yeni sermaye ülke olarak. Şehir planlamacıları sorumlu oldu Rio de Janeiro olarak State Building Kurumu, proje için sorumluluk ve tasarlanmış, Brezilya kamu binaları başkanı oldu. Bir uçağın şeklin kent için bir plan olarak seçildi. Bu mimari katedral ve Meclis yapı hakimdir. Proje daha sonra "Plano piloto idi. Lucio Costa . Mimar Oscar Niemeyer İlk olarak, bakanlıklar kurulmuştur. Sonra da diğer merkez kurumları hareket etmeliyiz. Eski aile üyeleri nesiller için de
  , Ancak, Brasilia için hareket karşı yaşadı. Hükümet bu nedenle 7. aldı Eylül 1972 tarihi olarak hangi kadar her Eyalet yetkilileri, Brasilia onun dokunulmazlığını kaybetme acı görevinden ve her diplomat, kaybetme acı Rio de Janeiro vardı almak. Bu bir yarış için birkaç boş daire için son dakikada açtı. Daire 21 günü Nisan 1962 Açılış, üniversite Brasilia'daki. Bir süre sonra, 31 Mayıs açıldı katedral binasının on yıl sonra. 1967 yılında, Televizyon Kulesi 1977 yılında tamamlanmış, PTT, 1978, park ve 1981 yılında merkez bankası.
  1987 yılından bu yana, Brasília UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer. 1.992 metronun yapılaşmaya başladı ve 31 Mart 2001 resmi olarak ilk bölümü açıldı. Mart 2008 şehirde Amerikan Kültür Başkenti 2008 ünvanını almıştır.  Din: Halkın % 81’i Katolik, % 18’i Protestan, % 1’i ise Müslüman ve Musevidir.


  Dil: Portekizce


  Saat Farkı: Yaz aylarında 6 saat, kış aylarında 4 saat


  Ortalama Uçuş Süresi: 15 saat


  Vize: Türk vatandaşlarından vize istenmiyor.


  Nasıl Gidilir?

  Brasília Uluslararası Havaalanı’na Paris veya Milano gibi merkezlerden aktarmalı uçuş seferleri düzenleniyor. Yüzölçümü olarak çok büyük bir ülke olan Brezilya’da şehirlerarası yolculukta da uçağı tercih etmekte fayda var. Eğer tercihiniz karayolu ise ülkenin her köşesine otomobil kiralayarak ya da otobüsle ulaşabilirsiniz. 3. 3
  Hasan
  Özel Üye
  Görülecek Yerler


  Bakanlıklar Avlusu


  Şehrin en önemli binalarını bu alanda görebilirsiniz. Başkanlık Sarayı, Şehir Katedrali ve Devlet Tiyatrosu’nun bulunduğu avlu şehrin görülmeye değer noktalarının başında geliyor.


  Kongre Binası
  Şehrin başkent olmasından sonra yeniden yapılan binalardan biri de Kongre Binası. Binada 28'er katlı iki kule ve bunların altında daha alçak olan Senato bölümü ile Vekiller Evi bulunuyor.


  Televizyon Kulesi

  218 metre yüksekliğiyle şehrin en yüksek noktası olan kule turistlerin en çok ilgisini çeken noktalardan biri. Tüm şehri panaromik olarak görebileceğiniz kuleden günbatımını seyretmek oldukça keyifli.
  The Two Candangos Heykeli
  Şehrin yapımında çalışmış kadın ve erkeklere ithaf edilmiş heykel Brezilyalı heykeltıraş Bruno Giorgi tarafından yapılmış.  Üç Güç Plazası

  Tasarımıyla dikkat çeken plaza Başbakanlık Sarayı, Ulusal Kongre ve Federal Yüksek Mahkeme'nin geniş bir meydanın çevresinde yer aldığı bir yönetim merkezi olarak tasarlanmış.


  Rio Karnavalı

  Karnaval, günümüzde din adamları dışında uygulayanın fazla bulunmadığı Hristiyanlık geleneklerinden, Paskalya yortusundan önce 40 gün süreyle kırmızı et yenmeyen bir tür oruç dönemi olan ve Latince adıyla carnem levare (etten mahrum kalmak) döneminin arefesinde yapılan, aslında kilisenin karşı olduğu, putperestlik döneminden kalma bir gelenektir. Dindar Hristiyanların günümüzde bile Karnaval kutlamalarına karşı çıkmalarına rağmen yalnız Brezilya'da değil İtalya (Venedik Karnavalı), Almanya (Münih – Fasching) ve Amerika'da (New Orleans – Mardi Gras) farklı özelliklerde de olsa oldukça yaygınlaşmıştır.

  Bu şenlik, her insanın ruhunda olan, yıl boyunca bastırılmış duygu ve içgüdülerini dışavurma ihtiyacından doğar. Tutkular, arzular ve neşe: bunların tümü bir tür yaşama sevinci ve zevk kutlaması karışımında birleşir, bütünleşir. Karnavalın Romalılar zamanında ve belki de daha öncesinde ilkbaharda doğanın yeniden canlanması şerefine yapılan ilkel şenliklerden kaynaklandığı yaygın inanıştır.

  Brezilya'da ise Karnaval, her bölgenin özelliklerine uygun ve farklı şekillerde tüm ülkeyi etkisi altına alan bir şenliktir. Brezilya karnavalı, Portekizli denizcilerin keşifleri sırasında gördükleri ve yoldan geçenlerin üzerine evlerden dışkı, pudra ve yumurtalar atılan eski bir Hindistan geleneğini 16. yüzyılda kendi et yememe bayramı öncesi maskeli şenlikleriyle birleştirmeleriyle başlamıştır. Karnaval döneminde yapılan bir başka eğlence de yoldan geçen herhangi bir bahtsız kişiyi yakaladıktan sonra giysilerini çıkartmak, soğuk suya sokmak ve tekrar yola salıvermekti.

  1904 yılına kadar toplumun düzenini bozduğu gerekçesiyle resmen yasaklanmış olmasına rağmen 250 yıldır farklı şekillerde olsa da süregelen Karnaval, zenginlerin fakirlere zorla yaptırdığı pislik banyosuna artan itirazlarla birlikte 1870 ile 1890 yılları arasında yavaş yavaş bu günkü anlamda karnavala dönüşüyordu: kulüplerde Venedik Karnavalından esinlenen maskeli balolar ve sokaklarda renkli giysilerle yapılan geçit törenleri. 1890lı yıllarda "zenci kulüpleri"ne göz yumulmasıyla birlikte yine aynı dönemlerde Avrupalı göçmenlerin getirdiği Polka ile Afrika ritimlerinin karışımından ortaya çıkan Samba'ya dönüşecek olan müzikler de bu şenliklerin bir parçası olmaya başladı.

  1907 yılında Corso adı verilen ve arabaların resmi geçit yaptığı gösteri Rio karnavalının çehresini tamamen değiştirdi. Her ne kadar balo salonlarında yapılan şenlikler zengin beyazlar çok sükse yarattıysa da çoğunluğu zenci ve melez olan fakir halkın kendi müziklerini çalarak bu arabaların arkasından sokaklarda gezmesi bu şenliği dünyaca ünl6u bir halk şenliğine dönüştüren ana etmen oldu. Samba, 1917 yılında ilk defa bir müzik türü olarak kabul edildi ve ilk taş plak kaydı yapıldı. "Samba da Cidade Nova – Yeni Şehirin Sambası" adlı bu parça her ne kadar balo salonlarına uygun olsa da sokaklarda dansetmek için çok yavaş ritimliydi. Karnaval için vücudu kıpır kıpır oynatan bir müzik gerekiyordu.

  1927 yılında bu müziği geliştirmek isteyen ve "Samba Hocası" olarak tanınan bir grup müzisyen, Estácio de Sá mahallesinde günümüzde devam eden Samba ritmini icat ettiler ve böylece ilk "Samba Okulu" nu kurdular. Onların ardından bir çok Samba Okulu daha kuruldu. Zamanında büyük yenilik olan otomobillerin resmi geçidi, rengarenk süslenmiş ve sadece karnaval için hazırlanmış büyük arabalara bıraktı yerini.

  İkinci Dünya Savaşı yıllarında birkaç kez sansüre uğrayan Karnaval şenlikleri hızını kesmedi ve 1960 yılında Turizm Bakanlığı'nın Karnaval şenliği için bilet satmaya karar vermesiyle yalnız neşe dolu Rio halkını değil tüm dünyayı eğlendiren muhteşem bir gösteri haline dönüştü. 1965 yılında resmi geçitin yapılması için özel olarak yapılan ve günümüzde de kullanılan Sambodrom'un açılışında tüm Samba okulları Rio de Janeiro'nun kuruluşunun 400üncü yılını kutlamak amacıyla bu şehri konu alan unutulmaz gösteriler yaptılar.

  Alışveriş Merkezleri


  BarraShopping


  Birbirinden renkli caddelerde ilginç hediyelikler ve yöresel kıyafetler bulmanız mümkün.


  İpuçları

  Alışveriş yapacaksanız yanınızda Amerikan Doları bulundurmanızda fayda var. Euro çok fazla kullanılmıyor.

  Dünyanın herhangi bir yerinden Brezilya’ya telefon etmek için ülke kodu 55.

  Şehirde bankalar 10.00–16.00 arası açık.

  Şehirde hırsızlık oranı yüksek, bu nedenle üzerinizde fazla para taşımayın.

  Ülkeye giriş yapacak 3 aylıktan 6 yaşına kadar olan çocuklardan çocuk felci aşısı olduklarına dair belge isteniyor.

  Ne Yenir?


  Farklı tatlar...

  Kendine özgü yemek kültürüyle farklı bir damak tadı sunan şehrin her köşesinde değişik bir lezzet bulmak mümkün.

  Yeme İçme Olanakları


  Alice

  Fransız mutfağından özgün tatlar.

  SHIN, Qi 11, conjunto 9, casa 17, Lago Notre
  tel : 55 033 681099

  Kosui

  Japon mutfağından seçenekler…

  SCES, trecho 4, lote 1B, Academia de Tênis
  tel : 55 033 1616900

  Porcão

  Brezilya mutfağından lezzetler sunuyor.

  SCES, trecho 02, conjunto 35, parte restaurante 3
  tel : 55 032 232002


  Trattoria da Rosario

  İtalyan mutfağının örneklerini bulabilirsiniz.

  SHIS QI 17, bloco H, loja 215, Lago Sul
  tel : 55 032 481672

  Telecar Car Rental

  tel : 55 212 5486778+ Yorum Gönder
brezilyaya nasıl gidilir,  brezilyaya nasıl giderim,  türkiyeden brezilyaya nasıl gidilir,  brezilyaya nasıl gidebilirim,  brezilyaya nasil gidilir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 3 kişi