Olimpiyat oyunları nasıl oynanır ve yararları nelerdir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Olimpiyat oyunları nasıl oynanır ve yararları nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Olimpiyat oyunları nasıl oynanır ve yararları nelerdir

 2. 2
  Ensar
  Özel Üye

  Cevap: olimpiyat oyunları nasıl oynanır ve yararları nelerdir

  Olimpiyat Oyunları[1], veya kısaca Olimpiyatlar[2], dört yılda bir yapılan geniş kapsamlı bir spor organizasyonudur. Dünya çapında sporcu, gazeteci, televizyoncu, spor adamı ve seyircilerin katılımı ile gerçekleştirilen olimpiyatlar insanlar ve ülkeler arası barışın sağlanabilmesini amaçlamaktadır.

  Antik şekli Eski Yunan'da yapılan oyunlar Fransız soylusu Pierre de Frédy, Baron de Coubertin tarafından 19. yüzyıl'ın sonlarında modernize edilmiştir.

  Olimpiyat Oyunları'nın yaz sporlarını içeren ve daha iyi bilineni olan Yaz Olimpiyatları, 1896'dan beri Dünya Savaşları istisnaları hariç her dört yılda bir yapılagelmiştir. Kış Oyunları ise 1924'te yapılmaya başlanmıştır ve 1994'ten beri Yaz Oyunlarının yapıldığı yıllardan iki sene sonra yapılmaktadır.
 3. 3
  Ziyaretçi
  çok ama çok teşekkür ederim...... 4. 4
  Ziyaretçi
  çok güzel bir site çok teşekkür ederimm:)

 5. 5
  Ziyaretçi
  çok güzel bir site ödevimi yaptım

 6. 6
  Ziyaretçi
  çok güzel bir site tavsiye ederim

 7. 7
  Ziyaretçi
  Cok tessekkurler odevimi yaptimm

+ Yorum Gönder
olimpiyat nasıl oynanır,  olimpiyat oyunları nasıl oynanır,  olimpiyatlar nasıl oynanır,  olimpiyat oyunlarinin yararlari,  olimpiyat oyunlarinin faydalari nelerdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 5 kişi