Kim kazanmazsa bu dünyada bir ekmek parası, dostunun yüz karası, düşmanının maskarası

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Kim kazanmazsa bu dünyada bir ekmek parası, dostunun yüz karası, düşmanının maskarası ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  ● ∂єИiz ●
  Usta Üye

  Cevap: .Her insan, yaşam süresi içinde bir iş tutmak, para kazanarak kendi geçimini sağlamak zorundadır.Belli bir yaş düzeyine gelen hiçbir insanın bir başka insan üzerinde asalak olarak yaşama hakkı yoktur.

  Tembellik, cahillik ya da başka kusurlar yüzünden bunu başaramayanlar, dostları için bir utanç kaynağı olurlar.Ayıplanır, aşşağılanırlar.Düşmanları ise bununla da yetinmeyip bu kişileri --------lik ve rezillikle suçlarlar.

  Böylesi aşşağılanarak yaşamaktansa, kişi her insan gibi belli bir iş tutmalı, üretmeli ve karşılık olarak da şerefli bir biçimde kendi geçimini sağlamalıdır.

  ALINTI 3. 3
  Ziyaretçi
  çok beendım çok üzel bir adress 4. 4
  Ziyaretçi
  mehmet akif ersoy

 5. 5
  Ziyaretçi
  istiklal marşı kitabını okuyan?tavsiye ederim çok güzel:)

+ Yorum Gönder
dostunun yüz karası düşmanının maskarası,  kim kazanmazsa bu dünyada bir ekmek parası dostunun yüz karası düşmanının maskarası,  dostunun yüz karası düşmanın maskarası,  kim bu dünyada kazanmazsa bir ekmek parası,  kim kazanmazsa bu dünyada bir ekmek parası dostunun yüz karası düşmanının maskarası kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi