Yardımlaşmayla ilgili bi komposizyon

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Yardımlaşmayla ilgili bi komposizyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Yardımlaşmayla ilgili bi komposizyon

 2. 2
  Hüsran_01
  Üye

  Cevap: Yardımlaşma ile ilgili kompozisyon

  KONU: “BAŞBAŞA VERMEYİNCE TAŞ YERİNDEN KALKMAZ.
  Açıklama Yapmak İçin İzlenecek Yol:
  Açıklamamızın amacı; büyük işlerin başarılması, zorlukların yenilmesi için insanlar arasında birliğin gerekli olduğudur. Özel ve sosyal hayatta birliğin sağladığı faydaları düşünerek şu şekilde bir düşünce düzeni kurabilirsiniz:
  1 – Hayatta yalnız olan insanların başarı dereceleri;
  2 – İnsanların her işte birlik olmalarının ve birbirlerine fikir danışmalarının faydalan;
  3 – Konu ile ilgili örnekler verilebilir;
  4 – Sonuç.
  ÖRNEK ÇALIŞMA:
  “İnsanlar arasında birliğin ve dayanışmanın iş başarma ve mutlu olma yolunda gerekli olduğuna inanan atalarımız “Bir elin nesi; iki elin sesi” demişler. Hayatın zorlukları ve doğal olaylar karşısında tek insan âciz ve kudretsizdir; silinmeye mahkûmdur. Başkalarından uzaklaşan, yalnız kendilerine inanan insanların daima yenilgiye uğrayışları bu gerçeği ispatlamak için yeterlidir.
  Yaşamak, zorlukları yenmek, başarı yolunda mesafe kazanabilmek için insanların birbirlerinin güçlerine, fikir ve düşüncelerine ihtiyaçları vardır. Birinin düşünce ve görüşlerinin tükendiği yerde, diğerinin zekâsı ve buluşları sonuca ulaşmada yararlı olabilir. Birlik olunan yerde ele alınan işlerin başarı yolları daha doğru ve sağlam olarak bulunabilir; çalışma düzeni daha sağlam bir şekilde kurulabilir. Fikir ve görüş çatışmaları dahi, gerçeğin ortaya çıkmasına yardım eder.
  Bütün girişim ve atılımlarımızda, daima bizden daha tecrübeli olanların fikir ve görüşlerine, yardımlarına başvuralım. Birliğin güçlü ahenginden ayrılmayalım.”+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi