Düzenli ve düzensiz beslenen çocuk arasıdaki fark nedir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Düzenli ve düzensiz beslenen çocuk arasıdaki fark nedir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi


 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  Cevap: Özellikle okulların açılmasıyla çocukların tatilden daha yoğun bir çalışma programına geçeceğine dikkat çeken uzmanlar, aileleri beslenme konusunda uyarıyor
  Çocukların en sevdiği yiyecekler olan 'abur - cuburlar'ın miktarının iyi ayalanması, iyi bir beslenme düzeni çocuğun başarısını etkiliyor.
  Diyetisyen Hatice Mıhoğlu Beşiktaş, başarı için çocukların abur- cubur beslenme alışkanlığından kurtarılmaları gerektiğini vurguladı. İlköğretim öğrencilerinin gün içinde 3 ana ve 3 ara öğünü düzenli olarak tüketmeleri gerektiğini ifade Beşiktaş, bu alışkanlığın kazandırılabilmesi için çocukların, atıştırma huyundan kurtarılması gerektiğini söyledi.
  Okul çağında olan çocukların büyüme ve gelişme süreci içinde olduğunu kaydeden Beşiktaş, "Bu dönemde çocukların enerji harcaması yetişkinlerden fazladır. Çünkü, büyüme önemli miktarda enerjiyi gerektirir. Bu yüzden çocukların yeterli, dengeli ve düzenli beslenmeleri şarttır. Düzensiz beslenen, abur- cubur beslenme alışkanlığı olan çocuk başarısız olur" dedi.
  Düzenli beslenme alışkanlığının okul yıllarında kazanılabileceğini kaydeden Beşiktaş, şöyle devam etti:
  "Dengeli ve yeterli beslenen çocuk, güçlenir ve hastalıklara karşı dirençli olur. Çocuklara bol bol meyve ve sebze yedirilmeli ve bu besinler sevdirilmelidir. Ayrıca, çocuklara aralarda süt, meyve veya ayranla, sandviç şeklinde öğünler verilebilir."
  alıntı 3. 3
  image_macker
  Üye
  Başka bir bilgi yok mu bu konuda sadece röportaj mı :(:(+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi