Yanlışı gören ve elini uzatmayan yanlışı yapan kadar suçludur kompozisyon

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Yanlışı gören ve elini uzatmayan yanlışı yapan kadar suçludur kompozisyon ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Yanlışı gören ve elini uzatmayan yanlışı yapan kadar suçludur kompozisyon

 2. 2
  Gülehasret
  Süper Moderatör

  Cevap: Yanlışı gören ve elini uzatmayan yanlışı yapan kadar suçludur.çünkü bir insan yanlış bir şeyi yapıyorsa eğer ve biz o yanlışı düzeltmeye çalışmıyorsak o yanlışın sonucunda çıkabilecek tüm kötü sonuçlardan bizde sorumluyuz.sonuçta biz yanlışı gördüğümüz ve onun kötü birşey olduğunu bildiğimiz halde o yanlışı bile bile yapıyoruz.


  Ama eğer yanlışı görüpte müdahale edersek ve o yanlışın yapılmasını engellersek çok güzel birşey yapmış oluruz.hayatımızı olumlu yönde etkileriz.örneğin bir insan caddeye veya bir sokak kenarına bir bomba bırakıyor ve biz bunu gördüğümüz halde aldırmıyoruz.bunun sonucunda ne olur biliyor musunuz?

  O bomba patlar ve birçok kişinin ölmesine sebep olan bombayı bırakan kişinin yanında bizde onun kadar suçlu sayılırız. ama eğer o bombayı bırakmasına engel olsaydık bunlar olmayacaktı.ve bir yanlıştan bir insanı uzaklaştırmış olacaktık.
  dediğim gibi eğer yanlışı görüyorsak mutlaka o yanlışa engel olmalıyız .yoksa yanlışı yapan kadar suçlu oluruz .bu duruma benzer bütün yanlış durumlarda mutlaka müdahale etmeliyiz.
 3. 3
  Ziyaretçi
  benim aradığım gibi teşekkür ederim 4. 4
  Ziyaretçi
  süper abi ya

+ Yorum Gönder
yanlışı saklayan yanlışı yapan kadar suçludur kompozisyon
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 10 kişi