Ördek ne yer

+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 245
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Ördek ne yer ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 49
  Ziyaretçi
  Benim 2 tane ordegim cart dört tanefe covcivim vardi umcivcivler oldu bilemiyorum bn küçülen ordrklerimi civciv yemi ile bedleyin brnimkoler büyüdü yuvalarına alıştı sabahleyin mısır öğlen domates salatalık alsam ve öğle arası saliyom yuzuyolar fln artık peşimi birakmiyolar eda ve dilara adları ;)))asassa

 2. 50
  Ziyaretçi
  Arkadaşım net biçimde ördek herşeyi yer,çok küçükse hazır yem verin,toz formunda olacaktır,pet shoplara civciv yemi derseniz verirler,suyu eksik etmeyin,en önemli şey su,eğer bahçeniz yoksa buğday gibi sert yemleri yemez ,dişleri olmadığından küçük taşları bahçeden toplaması önemli,bunlar ön midesinde ezici görevi görüyor.O sebeple bahçe yoksa ve taşlara erişemiyorsa,her türlü yeşillik,haşlanmış makarna,haşlanmış nohut ilerahatça besleyebilirsiniz. Bu arada ayıklanmış ay çekirdeği gördüğünde aklı başından gider:)

 3. 51
  Ziyaretçi
  Merhaba herkeze benimde çok bilgim yok aslında ama eskiden dedemin bahçesinde vardı hatta kuzenimde de var daha çok özel yem yerine bir kapa ekmekleri güzelce küçük şekilde doğrayıp birazda su verip ıslatınca ona verebilirsiniz yani ördeklerinize hatta bende alıcam .

 4. 52
  Ziyaretçi
  dün ördek aldım.ördeke peynir verdim yedi.bir şey olur mu?

 5. 53
  Ziyaretçi
  Merhabalar.Tecrübeyle sabit birkaç ufak önerim olsun:
  1-Ördekler sosyal yapılı canlılardır,kendi türünden anlaşabileceği canlılar çevrelerinde olsun isterler,mutlaka en az iki ördek beslemeye özen gösterin.
  2-Sebze meyve türü şeylerle beslemek için acele etmeyin,yavru ördeklerin kuru yemle beslenmeleri daha uygundur,böylece ishal olma ihtimalini en aza indirgemiş olunur.Kuru yemi fazla cıvık olmayacak şekilde biraz su ekleyip mama kıvamına getirin.Yanında muhakkak ayrıca suyu bulunsun,bittikçe yenileyin.
  3-Veterinerden çok uygun fiyata vitamin alabilirsiniz(eczanelerde de bulunuyor olabilir) ve günlük 5 damla kadar sularına eklediğinizde hastalıklara karşı dirençleri artacaktır..
  4-Kucağınıza koyup parmak ile nazikçe sevebilirsiniz ancak elde tutup sıkmamaya özen gösterin,ani ve sert hareketlerde bulunmayın.
  5-Ne kadar geniş alanda beslenebilirse o kadar iyidir,bahçeniz yoksa temin edebileceğiniz en geniş kutu veya kafesi temin edin.
  6-Barındıkları yeri mutlaka ama mutlaka sıcak ve kuru tutun.Karanlık ve sessiz ortamda uyusunlar.
  7-3 haftalıktan küçük yavruları yüzdürmeyin,3. haftadan sonra fazla derin olmayacak şekilde ayaklarını yerden kesecek kadar suyun içinde yüzmelerine izin verin.Yüzerken mutlaka izleyin,çıkmak istediklerinde hemen çıkarın ve sonrasında iyice kuruduklarından emin olun.Yüzdükleri suya fazla abartmadan deniz veya kaya tuzu eklerseniz mikropları kırar ve hastalık direncini artırır.Suyun soğuk veya sıcak olmadığından emin olun,ılık olmalıdır.
  8-Salatalık ve nohutu çok sevdikleri bilinir,haşlanmış yumurta da protein açısından zengin olur,bunları büyüdükçe azar azar verirseniz gelişimine yardımcı olur.
  9-Bahçede diğer hayvanlara karşı,evde ise elektronik alet,diğer evcil hayvanlar,küçük çocuklar veya yutabilecekleri şeylere karşı koruma sağladığınızdan emin olun.
  10-Son olarak ördeklerinizi sevin!Ne kadar duygusal hayvanlar olduklarını bilseniz çok şaşırırsınız.İhtiyaçlarına özen ve saygı göstererek büyütün.Ördek bakımı hakkında bol bol araştırın,okuyun ve mutlaka veteriner yardımı alın.Onların da birer canlı olduklarını asla unutmayın,her can kıymetlidir ve eğer sizin sorumluluğunuz altındaysa elinizden gelen en iyi bakımı sağlayın.Sağlayacak vaktiniz,maddi veya manevi durumunuz yoksa da beslemeyi tercih etmeyin.
  Sevgiler:)

 6. 54
  Ziyaretçi
  domates kıraz yaprağı severler muşmulaya bayılırlar

 7. 55
  Ziyaretçi
  domes muşmula buğday arpa yer ördek yavruları

 8. 56
  Ziyaretçi
  Aynan öyle ördeğim karpuza bayılıyo

 9. 57
  Ziyaretçi
  Ördekler bence sebze meyve yer ayrıca ekmek ve çiçekde yer

 10. 58
  Ziyaretçi
  Ben pek anlamadim cunku bende 4 ordek var ama civcivin iki kati kadar ama ben onun yaninda ayrica civciv besliuorum ve ikisinede ayni tavuk yeminden veriyorum cunku ordeklerim dediginiz baska hic bir seyi yemiyo :/

 11. 59
  Ziyaretçi
  2 tane pekin ördeğim var her şeyi yemiyorlar bu yüzden ördeklerime ne yedirmeliyim

 12. 60
  Ziyaretçi

  süt içmez civciv yemi ve ot yer yavruyu çimenliğe götürebilirsin ve karınca yer ayrıca yavru ördekler kim ona yemek yem karınca kısacası yiyebileceği şeyler veriyorsa yavru ördek onun peşinden köpek gibi gelir :)))

+ Yorum Gönder
5. Sayfa BirinciBirinci ... 245
ördekler ne yer,  ördek ne yer,  yavru ördek ne yer,  ördek yavrusu ne yer,  yavru ördekler ne yer
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 32 kişi