Toplumsal Dayanışmanın Toplumsal Barışa Katkısının Sonuçları

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Toplumsal Dayanışmanın Toplumsal Barışa Katkısının Sonuçları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Toplumsal Dayanışmanın Toplumsal Barışa Katkısının Sonuçları

 2. 2
  xRockİnGirLx
  Süper Moderator

  Cevap:
  Toplumsal dayanışma toplumun kurum ve kuruluşlarıyla ortak değerlerde birleşmesi ve birlikte hareket etmesidir. Yaşamımızda toplumsal dayanışmanın çok önemli bir yeri olduğunu artık anlamamız gerekmektedir. Çünkü iyi yaşamamıza yardımcı olacak hareketlerden birisi dayanışmadır.

  İyi bir başarı için çevre faktörlerimizi de iyileştirmek zorundayız. Çünkü insan sosyal bir varlıktır. Çevresindeki tüm olaylardan direk veya dolaylı etkilenir. Bu etkileşme insana zarar verdiği gibi zirveye çıkmasına da yardımcı olur. Dayanışmalar sayesinde toplumlar ve ülkeler kalkınır.

  Kendi başarısızlığımız eğer bir toplum içinde olumsuz etki yapıyorsa oturup, düşünüp nerede neden hata yaptığımız irdelememiz gerekmektedir. Kısacası, birbirimizin gözünü oyacağımıza, pozitif dayanışma içerisinde olsak, hem kendimiz hem çevremiz hem de ülkemiz bundan faydalanacaktır.

  Bireylerin beraber hareket etmeleri elbette ülkemiz için çok faydalı olur, buna en güzel örnek Kurtuluş Savaşıdır. Birlik ve beraberlik içinde olan toplum kendi kendini yönetir, dışarıdan müdehalelere izin vermez. Karşılaşılan sorunlar daha çabuk çözülür ve gelişmek için gerekli şartlar kolayca aşılır.

  Kısaca Ülkemizin dünya ülkeleri arasında önemli bir yere gelmesi için, toplum olarak bir dayanışma (fikir birliği) içinde olmalıyız.
 3. 3
  Ziyaretçi
  birazcıkbaşka şeyler yazılsa ya 4. 4
  Ziyaretçi
  toplumsal dayanışamanın topluma ve barışı oldukça büyük bir katkısı vardır ve herdayim olacaktır. toplumsal çalışmalarımız hem siyasi hemde hukuksal alanda ilgi çekmelidir

 5. 5
  Ziyaretçi
  evet haklısınız ben size katılıyorum başka şeylerde olmalı bence

 6. 6
  Ziyaretçi
  evet size katılıyorum daha başka yazılar istiyoruz

 7. 7
  Ziyaretçi
  bence bu birlik ve beraberliğn ülkemiz için önemini anlatıyo ama yinede çok güzel anlatmışsınız tşk

 8. 8
  Ziyaretçi
  çok iyi oldu ödevim için!

+ Yorum Gönder
toplumsal dayanışmanın toplumsal barışa katkısının sonuçları,  toplumsal dayanışmanın toplumsal barışa katkısı,  toplumsal dayanışmanın toplumsal barışa katkısının sonuçları nelerdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 4 kişi