Çiçekli pırıl pırıl sıcak bir oda dekorasyonu

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Çiçekli pırıl pırıl sıcak bir oda dekorasyonu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Çiçekli pırıl pırıl sıcak bir oda dekorasyonu

 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  Cevap: alıntılara bakabilirsiniz.


  İlk olarak odanız için düşündüğünüz renklerden başlayın. Duvar rengi, mobilya, çeşitli aksesuar ve objeler için tarzınıza uygun mağazaları gezin. Evinizde cıvıl cıvıl, sevimli, rengarenk odalar yaratmak için bir kaç örnek dekorasyon resimleri ekledim. Bir çok rengin ve desenin bir arada kullanılmış olması odaya oldukça hareket katmış.  Beyaz dekorasyon 2009 yılından gelişen modern trendler arasında boy göstermeye başladı. Bütün trendleri bir arada toplayarak bu yılın en gözde tarz ve model moda renkleri ile birlikte ev dekorasyonu kumaş seçeneklerini sizlerle buluşturmaya karar verdik.
  oturma odası beyaz dekorasyon örneği

  2009 yılının değişik tarzları ayrı veya farklı bir biçimde birleştirilerek uygulandığı bir yıl olacağı sezilmiştir. 1980 yıllarındaki sokak, naif Japon sanatındaki origami, ekolojik dengeler ile kültürel farklılaşmanın popüler stilleri içerisinde yer alıyor. Bu yılın beyaz dekorasyon modelleri dizayn, tasarım, renk tonları, modern ve lüks yaşam faaliyetleri arasında birçok evrensel kültürün esintisini ve iyi olanı sürdürmeyi, yenilikleride üzerine ekleyerek farklı tarzlarda dekoratif seçenekleri sunacağı görülmektedir. Beyaz ile metal karışımından sonra organik ve yeni şekiller, daha parlak lakeleri üzerinde bulunduran bu stiller, geneleksel tarz ve teknolojinin uygun bir tazra kombine edilmiş olduğunu gösteriyor. Geri dönüşümü olan malzemelerin kullanıldığı ayrıca geometrik şekilleri olan bu farklı tarz özellikle birlikte capcanlı renlerden meydana gelen gündelik yaşam stili, bu stilin en çok dikkati çekeni ise XXL yalın taş dokusu ile biçimlerinin, denizi yansıtan diğer stilllerin ise yeni şık ve parlak dekoarı, 2009 yılında geçen senin moda stili vintageyi görmeniz mümkün.
  mutfak beyaz dekorasyon örneği

  Ancak kendi tarzını yansıtan egzotik yeşiller ile tropikal rölyeşer bikileri ile çiçekleri desenlerinde yansıtacak. Bu yıl sıkça ratlayacağımız Uzakdoğunun teması doğunun geneleksel tarzı , batı tarzı ile birlikte tekrar hayata döndürülüp bu tasarımlar yenlikçiliği süreklilik haline getirmiştir. 2009 kış sezonunda oryantel barok, digital folk, plastik antik v.b. gibi birçok farklı dekor çeşidini sizlere sunmaktadır.
  banyo beyaz dekorasyon örneği

  Beyaz dekor
  Malzeme çeşitliliği
  Günlük hayatta kullanacağınız dekoratif seçenekleri için daha çok dayanıklı ve uzun ömürlü malzemeler, ham yün, doğal taş, terracotta, bakır ile ahşap seçilmiştir. Bunun yanında pastel renk tonları ile mat seramik, el yapımı dekor süslemeler, retro yer karasu ile nostaljik esintiyi hissettiriyor. Ahşap daha kolay şekillenebilen bir malzeme olduğundan özellikle yuvarlak temalar ile bütünlüğü sağlıyor. 2009 trendleri özellikle kaliteli olmayı hedeflemiş formlara hakim bu formlar; masif, gösteriş ve heykelsi görünümü yansıtmaktadır. Mobilyalarda özellik olarak parlak lakeleri ve airbrush tarzının ön planda tutuyor. Zamanla geçmişin ve geleceğin modasını kombine edip kullandığı formlara genelde rastlayacağız. Organik formlar seçilmiş olsada desenler ile renk tonları çok karmaşık ve birçok farklı kültürü yansıtmaktadır. Mobilyalardaki yalınlık söz konusu olsada aksesuar ve objeler lüks ve şıklıkla parlaklığını gösteriyor.
  yatak odası beyaz dekorasyon örneği

  Renkleri, desenleri ve kumaşlar
  2009 yılında genellikle pozitif yaşantı ilkesi hedef görülmüş siyah’ın yerine beyaz dekorasyon tercih edilmiştir. Ancak kültürel olarak bakıldığı zamançeşitli dekorasyon ürünü kumaş renk tonları ve desenleri yansıtılmaktadır. Bu yıl içerisinde döşemelik kumaşlar ile perdelik kumaşlar skandinav tarzı geometrik dizaun desenleri stil çim ve yaprak motişeri, işlemesi olan japon çiçek motiflerinden retro çizgilerinin birçok seçeneleri oraya çıkıyor. Parlak kumaşlar bu yılın gözdesi olarak koton örmeler ve ya kroşeler şık kombinasyonlar halinde meydana gelebiliyor. Zevkinize göre renkleri tercih etmenizde çeşitlilik gösteriyor. Yeni şık tarz özellikle kumun ve suyun renklerinden oluşturulmuş renk paletleri vardır. 2009 yılında en fazla tercih edilen renkler ise kırmızı, kahverengi, avakado, karamel renkleri, menekşe, solgun pembe ile gökyüzü mavisidir.
  Farklı tarzları kombine etme
  Daima değişen trendler 2009 yılındada zıtlık üzerine bir dekorasyon olacağının habercisi. Ancak bu zıtlıklar bir arada kullanılırken gelişigüzel değil belirli bir ahenk içerisinde yapılarak denge sağlanmış oluyor. Karmaşık ve yalın desen çizgileri ile kombine ederek kullanılması ilk bakışta göz alıcı gelsede eğer ahenk oluşturulmamışsa göze hoş gelmeyen bir görüntüye neden olabilirsiniz. Eğer klasik temeler, form renk ve desenlerden artık bıkmış görünüyorsanız, 2009 yılında istediğiniz farklılığa geleceğiniz bir yıl olacaktır.

  Odanızı yenilemek için 8 yol
  Ev içerisinde sürekli kullandığınız odanızı yenileyerek evin her köşesinde canlılık hissini uyandırmanız mümkün. Ekonomik bütçeler ve pratik çözümler sayesinde odanızı yenilmek için 8 yol …
  1- Perdeler odalar için vazgeçilmez unsurlardan biridir. Tül ve perde oda içerisindeki görüntüyü bütünüyle değiştirebilir. Yerler boyunca uzanan perdeler romantizmi ortaya çıkarır. Perdelerinize isterseniz 20 cm kadar ekleme yaparak yenileyebilirsiniz.
  Odanızı yenilemek için 8 farklı dekorasyon fikirleri ve önerileri

  2- Bitkiler ve çiçekler odanızdaki rahat nefesi almanızda yardımcı olacak büyük etkenlerdendir. Odanızı yenilemek için kullanacağınız rengarenk, ışıl ışıl, güzel kokulu çiçekler odanız içerisinde mis gibi hava oluşturur. Yeni teknoloji ürünlerinden yaralanıp saksı içi aydınlatma sistemi ile odanıza aynı zaman renkli bir görünüm katabilirsiniz.
  3- Salon halılarına bir göz atmak gerekir. Mevsimler arası geçiş sürecinde halı değişimi yapabilirsiniz. Hem odanızı yenilemek için hemde ev dekorasyonu alanında yenilikçi girişimlerde bulunmak için fevkalade bir çözüm. Yaz günleri geldiğinde ince dokunmuş kilimler, kış günlerinde ise dokuma halılardan faydalanabilirsiniz. Halı ve kilim üzerinde farklı desen çizgileri ile renk tonlarına dikkat ederseniz dahada etkileyici bir görünüme sahip olabilirsiniz.
  4- Duvarlarınız boş mu? Herhangi bir çerçeve yada tablo kullanmak istemiydiniz? Ya da duvarınızda var olana tablo ve çerçeveleri en son ne zaman değiştirdiniz? Bu konu hakkında detaylara girmeden sürekli yeni tablo ve çerçeveler ile duvarlarınızı süsleyin.
  5- Mutfak bölümünü yenilemek için büyük bütçe sahibi olmak gerektiğini sakın düşünmeyin. Sadece mutfak kapı kollarını ve mutfak raflarını yenileyerek dekorasyon etmiş sayılırsınız.
  6- Dubleks bir evim var diyorsanız, merdivenleri değiştirmeye ne dersiniz? Mevsimlere göre veya zevkinize göre merdivenleri halı ile döşeyebilirsiniz.
  7- Yatak odanızda ya da diğer odalarda kullandığınız abajur sistemlerinin üzerlerini yenisi ile değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Yaza girerken mavi, yeşil gibi canlı doğal renkler kullanabilirsiniz.
  8- Odanızda en sevdiğiniz ve en çok vakit geçirdiğiniz yerlere birbiriyle ahenk içinde olabilecek objeler kullanın. Doğa köşeleri, şark köşeleri, meditasyon köşeleri gibi temalar oluşturup dekoresini yapın.
  Odanızı yenilemek için 8 yol belirleyip sizlerle paylaştık. Umarız bu alan üzerinde sizlere biraz olsun bilgi ve fikir kazandırabildik.


  Günün yorgunluğunu stresini dindireceğimiz en iyi ve her zaman kullandığımız mekanlardır evler. Sürekli başka yerlere gitmek kalmak gezmek mümkün değildir. Daima başka yerlerde gezebilir, eğlenebilir ve oturabilirsiniz ama soluğu yine evinizde alacaksınızdır, yani ev gibisi yoktur. İşte bu nedenlerden dolayı evimizde çok vakit geçirmesek bile ev dekorasyonu faaliyetine önem vermeli bazı estetik tasarımlar ve aksesuarlar kullanarak bunu desteklemeliyiz.
  Ev dekorasyonu kendinizi temsil edecek bir biçimde olmalıdır. Yani nasıl bir ortamda huzur buluyorsanız ona göre evizi döşemeniz gerekir. Tabi bunları yaparken yüksek miktarda bir bütçe ayırmanız gerekmez. Herkes kendine göre birşeyler yapmalı ve pahalı ürünlerden uzak durmalıdır. Evinizi dekore etmek isterken büyük bir borç altına girmeyiniz. Ev dekorasyonu için sadece şunu düşünmelisiniz ihtiyaçlarımı karşılıyormu? Pahalı ürünler size daha fazla konfor ve daha güzel bir görünüm sağlayabilir fakat bütçeniz uygun değilse bu yük altına girmenizde doğru değil. Daha uygun mobilyalar alarakda ihtiyaçlarınıza cevap bulabilirsiniz.

  Doğal görünümden iyice kopmuş olduğumuz bugünlerde evinizin bazı kısımlarını çiçekler ile donatarak muazzam bir hava katabilirsiniz. Ev dekorasyonu doğal ve sade görünümlü eşyalardan oluşturmak yaz aylarında sizin sıkıntınızı alarak huzur veren bir esintiye kavuşturur. Mobilya ve pendelerin renkleri gün ışığını yansıtacak şekilde seçilmesi daha uygun olacaktır. Eviniz gün ışığına az maruz kalıyor ise renqi açık mobilyaları kullQanmanız tavsiye olur.
  Ev aydınlatma sistemlerininde ayrı bir güzellik katacağı bir başka husus olarak eklemek gerekir. Mümkün olacak kadar evi gün ışığı alacak biçimde döşeyiniz. Aydınlatma olarak beyaz aydınlatma sistemlerinden yararlanın. Ev dekorasyonu denince aklına evin her köşesini eşyalarla doldurmak gelmesin. Aksine evinizin odaları küçük ise eşyaları o kadar az kullanın ve mümkün oldukça alanı boş bulundurun ortaya sehpa kullanarak alanı daraltmanızın hiç bir anlamı yoktur.+ Yorum Gönder
çiçekli odalar
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi