590 uz hakkında

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden 590 uz hakkında ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  590 uz hakkında
  Soru: Sayın Arkadaşlar,
  1-Bu makinada 8gb micro sdhc kullanabilirmiyim? Yoksa makina maximum 2gb mı algılıyor?
  2-xd picture card ile yukarıda bahsettiğim kart arasında ne gibi farklılıklar var?
  Aydınlatırsanız sevineceğim.Kart almam gerek,ama kafam biraz karıştı.
  Şimdiden teşekkürler ve saygılar hepinize. A.İhsan Durukan
  ? 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  Cevap: geniş bilgi

  Olympus SP-590 UZ dijital fotoğraf makinesi : SP serisi bir ultra zum efsanesidir ve yani SP-590UZ ile Olympus zum konusundaki uzmanlığını daha da ileri götürmüştür: dahili 26x ultra zum ile neredeyse hiçbir şey SP-590UZ'den kaçamaz. İkili Görüntü Sabitleme özelliği, 26x optik zum kullanılırken bile bulanık fotoğrafları önler; ayrıca Gelişmiş Yüz Algılama Teknolojisiyle fotoğraf makineniz 16 adede kadar yüzü algılar ve optimum netleme ve pozlandırma ayarlarını yapar. Fotoğraf makinesi saniyede 10 kareye kadar hızlı arka arkaya çekim sağlarken, P/A/S/M pozlandırma modları yaratıcılıkta özgürlük sunar. Ayrıca Yüksek Tanımlı Multimedya Arayüzü (HDMI) sayesinde Yüksek Tanımlı bir televizyonda jilet keskinliğindeki fotoğraflarınızı hayranlıkla izleyebilirsiniz.

  Olympus SP-590UZ - Güçlü ve çok yönlü
  İç mekanlarda, dışarıda doğada olun veya tatilde bir yerlerde dinleniyor olun, SP-590UZ yanınızda bir sürü ekipman taşımadan çevrenizdeki her şeyi çekebileceğiniz ideal bir fotoğraf makinesidir. Parlak 26x (bir 35mm fotoğraf makinesinde 26-676mm'ye eşdeğer) geniş optik zum özelliği sayesinde çok uzak mesafelerden konuları yakalama özelliğiyle öne çıkmaktadır. Yarış pistinde favori sürücülerinizin birinciliklerini kutlamalarının etkileyici yakın çekimlerini kolaylaştırmaktadır - en arka sıradan bile. Ayrıca, geniş görüş açısı fotoğrafçıların birden fazla eylemi tek bir kareye sığdırmasını sağlamaktadır. Opsiyonel 17N Tele dönüştürücü ve CLA-11 Adaptör Halkasıyla SP-590UZ 1149mm'ye kadar emsalsiz büyütme düzeylerine erişebilir. Buna 5x dijital zum da eklendiğine toplam büyütme katsayısı inanılmaz 130x, yani 3380mm'ye erişir.


  Olympus SP590UZ dijital kamera - Optik zum
  Fakat bu zumlama cesareti SP-590UZ'yi meşhur yapan tek özellik değildir. Gerçek hız ihtiyacı olanlar için, SP-590UZ ultra yüksek hızda çekim özelliği sunmaktadır: saniyede 10 kare yarış gerçek bir "fotofiniş"e kaldığında kararı sizin vermenizi sağlar! Ayrıca, pit şeridinde fotoğrafçılar bu modelin Süper Makro modunu gerçekten takdir edeceklerdir. Bu özellik sadece 1cm'den ayrıntılı yakın çekimlerin yapılmasını sağlar.


  Olympus SP-590 UZ fotoğraf makinesi - Parlak, yüksek kaliteli fotoğraflar
  12 megapiksel SP-590UZ, sonuçları iyileştirmek ve genel fotoğraf deneyimini geliştirmek için geniş bir fonksiyon ve özellikler yelpazesi sunmaktadır. İkili Görüntü Sabitleme özelliği, odak uzaklığının tele ucunda bile mümkün olan en keskin fotoğraflar için makinenin titremesini telafi eder. Ek olarak, Gelişmiş Yüz Algılama Teknolojisi kusursuz netleme ve pozlandırma için konuların yüzlerini algılarken, Gölge Ayarlama Teknolojisi fotoğraflarda optimum kontrasttan sorumludur. Multiple Exposure modu ile, iki görüntü birleştirilerek kompozit bir fotoğraf oluşturulabilir.Ve Beauty Mode ile nesnelerin görüntüleri ve yüzleri otomatik olarak daha net ve parlak olur.


  Olympus SP-590UZ kamera - Kullanım kolaylığı
  Otomatik çekimin kolaylığı ve konforunun ve 18 çekim modu arasından seçim imkanının yanında SP-590UZ modeli, azami esneklik için tam manuel kumanda da sağlamaktadır. P/A/S/M pozlandırma modları yaratıcılıklarında özgürlük arayanlar için biçilmiş kaftandır. Ayrıca, Kusursuz Çekim Ön İzleme fotoğrafçıların fotoğrafı çekmeden önce belirli bir ayarın etkilerini LCD ekranda kontrol etmelerini sağlar. Ayrıca, aydınlatmanın kusursuz olması için birçok seçenek de bulunmaktadır: dahili flaşa ek olarak, SP-590UZ modeli Olympus FL-50R ve FL-36R kablosuz flaşlarını uzaktan kumanda edebilme yeteneğine sahiptir - bu sayede tamamen yeni fotoğrafçılık imkanlarının önünü açmaktadır.

  Olympus SP 590 UZ - microSD hafıza kartı kullanımı
  39 dildeki fotoğraf makinesi menüleri neredeyse herkes için anlaşılabilirdir. Ayrıca bir diyoptri düzeltme özelliği sayesinde gözlük kullananlar da vizörü rahatça kullanabilirler. Fotoğraflar xD Picture karta veya - birlikte verilen ek parça sayesinde - microSD karta kaydedilebilir.


  Olympus SP-590 UZ fotoğraf makinesi özellikleri
  • Küçük boyutta en güçlü optik performans : 26x geniş optik zum (26-676mm) - heyecanlı yakınlaşmalardan hareketli nefes kesen sahnelere , 130x dijital zum dahildir
  • Çift Görüntü Sabitleme (mekanik ve dijital görüntü sabitlemeyi bir arada sunar) sayesinde kamera titreşimini ve görüntü bulanıklığını engeller
  • Yüksek hızlı 10 kare/sn ardışık çekim ile anı kaçırmayın
  • Yaratıcı özgürlük için P/A/S/M çekim modları
  • Yüksek Netlikte Multimedya Arayüzü (HDMI) teknolojisi görüntüleri yüksek netlik kalitesinde HDMI uyumlu HD TV'lerde izlenmesini sağlar.
  • Poster boyutunda baskı için 12 Megapiksel
  • 16 kişiye kadar mükemmel odaklanmış ve pozlanmış yüzler için Geliştirilmiş Yüz Tanıma. Gölge ayarlama teknolojisi ile fotoğrafın diğer alanlarında doğru pozlama.
  • Parlak güneş ışığında ve zor açılarda bile mükemmel görüntü veren 6.9cm / 2.7 inç HyperCrystal II LCD (230,000 piksel) ekran
  • Doğrudan Fotoğraf Makinesi gövdesinden dahili flaş ve kablosuz flaş kontrolü
  • Sesli film kaydı ile hatıralarınızı yaşayın (30 kare/sn'de VGA çözünürlüğe kadar)
  • xD-Picture Kart ve microSD Kart uyumludur


  Olympus SP-590 UZ Kutu içeriği
  • Lens kapağı
  • El Kayışı
  • Kullanma kılavuzu
  • Dünya çapında garanti kartı
  • 4x AA Pil
  • CB-AVC3 (Audio/Video kablosu)
  • CB-USB6 (USB Kablosu)
  • OLYMPUS Master 2 (Yazılım CD-Rom'u)
  • MASD-1 (microSD bağlantısı)+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi