Süet deri nasıl işlenir

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Süet deri nasıl işlenir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Süet deri nasıl işlenir

 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  Cevap: Aradıgınız bumu  Deri Hakkında

  Deri, doğanın en lüks ve aynı zamanda en pratik materyallerindendir. Deri; insanların ilk çaglardan itibaren , tas ve agaçtan sonra ilk ve en çok kullandıgı dogal materyallerden biridir. Dericilik ise deri islemenin insanlar tarafından kesfedilmesi ile baslamıs, zaman içerisinde geliserek, çadırdan, ev dekorasyona ve giyime kadar pek çok alanda yerini alan bir sanat dalı haline dönüşmüştür.
  Her deri, hayvanın genetik yapısına, yaşadığı çevreye ve beslenme şekline göre dokusal farklılıklar gösterir. Bir derinin cildindeki izler ve kırışıklıkların oluşturduğu benzersiz doku derinin doğal güzelliğini ve eşsizliğini temsil eder.
  Tabaklanan deriler, boyanıp kontrol işlemleri yapıldıktan sonra deneyimli ustalar tarafından rengi ve dokusuna göre seçilerek gruplanır. Ürünün modeline göre farklı adetlerde hayvan derisi kullanılır.
  Her deri, kol, boyun, gövde ve giysinin diğer parçalarının kalıplarından el ile kesilir. Daha sonra kesilen parçalar dikilerek ceket, etek, palto, cüzdan veya çanta ortaya çıkar.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi