Bir programı nasıl kaldırırım(kökten)

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Soru(lar) ve Cevap(lar) Bölümünden Bir programı nasıl kaldırırım(kökten) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi

  Bir programı nasıl kaldırırım(kökten)

 2. 2
  Hasan
  Özel Üye

  Cevap:
  Bugün yayınlamak istediğim konu forumda çok karşılaştığım sisteminizden kaldırmak istediğiniz proğramın sorunlu bir şekilde kaldırılmasıdır.Bir proğramı özelliklede antivirüs’lerde cok sık karşılaşılan sorunlar ile karşılaşmamak için yapacağınız ilk şey şayet sisteminizde Your uninstaller proğramı yok ise resmi web adresinden indirip kurmaktır.
  YOUR UNİNSTALLER PROĞRAMINI SİSTEMİNİZE İNDİRMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ


  Zaten proğram benim sistemimde kurulu veya kurdum diyorsanız artık sorunsuz bir şekilde proğram kaldırmanın en basit ve en zevkli bölümüne geçmek istiyorum.
  1 ) İlk adım olarak Your uninstaller proğramımızı çalıştırıyoruz.

  2) Kaldır butonuna bastıktan sonra karşımıza kaldıracağımız proğramın bilgilerinin gösterileceği bir ekran cıkacaktır.Şayet yannış bir proğram kaldırmamız için son kez kontrollerimizi yaptıktan sonra ” İLERİ ” Butonuna tıklıyoruz.

  3 ) İleri butonuna bastıktan sonra Kaldırmak istediğimiz proğramın otomatikman Kendi uninstall dosyası devreye girerek kaldırma işlemini yapıyor.Proğramı kaldırdıktan sonra 1.Kısmın tamamlandığına dair bir bildirim gösterilecek.

  4) 1.Aşama başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra En önemli yerlerden biri olan regedit kayıtlarını kontrol ederek şayet kaldırdığımız dosyaya ait bir kayıt var ise proğramımız karşımıza o kayıtları kontrol ederek karşımıza cıkarıcak ve bizim ” İLERİ “ Butonuna bastığımız taktirinde bulduğu regedit kayıtlarını otomatikman kendi başarılı bir şekilde kaldıracaktır.

  Dipnot :// Şayet antivirüsünüzü kaldırdığınız halde halen var olduğunu belirtiyor ise tekrar kaldırdığınız antivirüs yazılımınızı kurarak your uninstaller yardımı ile resimde anlatılan şekilde kaldırmanız sorunu çözücektir.


  alıntı
+ Yorum Gönder
kökten program kaldırma
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi