Nasıl bir dünya istiyorsun ??? PaylasalIm hepberaber...

+ Yorum Gönder
Sohbet Forumları ve Sohbet - Muhabbet Bölümünden Nasıl bir dünya istiyorsun ??? PaylasalIm hepberaber... ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  kinali kuzular
  Yeni Üye
  Reklam

  Nasıl bir dünya istiyorsun ??? PaylasalIm hepberaber...

  Reklam  Nasıl bir dünya istiyorsun ??? PaylasalIm hepberaber...

  Forum Alev
  Kalkın ey kurtarıcı, vatan! Dediler katlık, herkes oturdu biz ayakta kaldık…  Ziya paşa  Nasıl bir dünya yaşamak istediğin?..


  · Savaş, kan, vahşet içinde bir dünya mi?


  · Paranın hüküm sürdüğü bir dünya mi?  · Suratı asık, sinirli, yalancı, birbirine "günaydın" demeyi bile çok gören
  insanlarla dolu bir dünya mi?


  Yoksa...

  · Barış içinde, huzurlu, mutlu. Paranın onuru satın alamadığı. Güler yüzlü ve konuşkan, birbirlerinden "günaydın”ı esirgemeyen insanların olduğu bir dünyada mı yaşamak isterdin?


  Eminim herkes barış içinde yaşanılan bir toplum arzuluyor... Kimse savaş istemiyor, kimse gürültü patırtı istemiyor. O halde nasıl oluyor da huzur içinde yaşayamıyoruz?..


  Sadece 20 tane adam(!) savaş istiyor diye savaşıyoruz. Milyarlarca kişi, o 20 kişiyi durduramıyoruz. Ne garip değil mi?..


  Her zaman diyoruz ''dünyayı hep bir kişi değiştirdi bu güne kadar'' diye.


  İşte o kişi neden sen olmayasın?.. Simdi arzuladığın dünyada yaşadığını düşün ve ona göre hareket et, insanlara ona göre davran. Yarın Okulda yada işte (her neresi olursa) tanımadığın insanlara da "günaydın" de meselâ. Yap bunu. Değişimi fark edeceksin, belki ilk gün senin suratına bile bakmazlar, ikinci gün deli derler, üçüncü gün gülerler..Eğer sen aynı ciddiyet ve samimiyetle devam edersen inandıklarını yapmaya, daha sonraki günlerde sen "günaydın" demeden sana "günaydın" diyeceklerini göreceksin.


  · Ben; sokaklarında müzik çalan, temiz olan, bir bölüm renkli, bir bölümü aynı renk binaları olan, geceleri de gündüzleri gibi ışıklı ve renkli, insanların birbirine iyi gözle baktığı, sinirlenmeyen, küfür etmeyen, espri anlayışı gelişmiş, iyi bir hükümete sahip olan, iyi yönetilen, spora şiddetin/mafyanın karışmadığı, özgür düşüncelerimi, özgürce söyleyebileceğim ülke, bir dünya istiyorum.


  Ya sen nasıl bir dünyada yaşamak istiyorsun? şimdi içinden geçen özgür düşüncelerini yaz ve asla kısıtlama kendini, belki de kurabiye şeklinde binaları olan bir ada da yaşamak istiyor olabilirsin. Şimdi beynini açma zamanı, Sence bu dünya nasıl olsaydı daha renkli olurdu? Burada kimse senin hayallerini aşağılayamaz.
 2. 2
  EFRUMİE
  Bayan Üye

  Cevap: Nasıl bir dünya istiyorsun ??? PaylasalIm hepberaber...

  Reklam  Dünyanın temeline uygun insanın öz iradesine ve duygularını yansıtan her şeyin temeli olan İslamiyetin hakkı ile yaşanmasını isterdim. O zaman zulüm, savaş, kibir, bencilik gibi durumlarda yaşanmazdı. 3. 3
  Ziyaretçi
  Savassiz temiz ve bol agacli herseyin beles oldugu bir dunyada yasamak isterdim 4. 4
  Ziyaretçi
  Güzel sevgi dolu bir dünya istiyorum

+ Yorum Gönder
nasıl bir dünyada yaşamak isterdiniz kompozisyon,  nasıl bir dünyada yaşamak isterdiniz,  nasıl bir dünya istiyorum kompozisyon,  nasil bir dunyada yasamak istiyorum,  nasıl bir dünya istiyoruz
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi