Silkroad Hakkında Kısa Bir Bilgi

+ Yorum Gönder
Online Oyunlar ve Silkroad Online Bölümünden Silkroad Hakkında Kısa Bir Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ömer_46
  Emekli
  Reklam

  Silkroad Hakkında Kısa Bir Bilgi

  Reklam  Silkroad Hakkında Kısa Bir Bilgi

  Forum Alev
  Grafikleri çok güzel ve karakterin kontrolü dışında oynunda güzel olmayan bir yön göremedim (Karakter kontrolünde ekranı döndürmek için sağ tuşa basılı tutmak gerekiyor. Yani biz fareyi döndürdükçe ekran otomatik dönmüyor. Ama alışınca güzel olacaktır.
  Oyunda 3 tür Meslek bulunuyor. 1 Hunter (Koruyucu) 2 Thief (Kervan soyan hırkızlar) 3 Kervancılar.

  Başlangıçta birçok karakter tipi arasından kendinize bir karakter ve elinizde olmasını istediğiniz silahı seçiyorsunuz ve oyuna giriyorsunuz.

  Güzel bir Çin Kalesi içerisinde oyuna başlıyorsunuz ve direk olarak sağa sola bakmadan kale dışına doğru çıkıp korkuluk tipli yaratıklardan kesiyorsunuz ve birkaç level hemen atlıyorsunuz.

  Belli bir levele geldiğinizde size bir görevler listesi verilmeye başlanıyor ve bu görevleri yaptığınız zaman size alışveriş yapabileceğiniz yerler gösterilmeye başlanıyor. Yani Castle içerisindeki NPC'lerin yerleri ve görevleri gösteriliyor.

  Bu görevleri yapmanızı tavsiye ederim. Aralarda Armor ve yüzük gibi şeyler veriliyor (Ben görevleri yapmadan önce elimdeki parayla bişiler almıştım, görevler esnasında aynılarından verdiler uyuz oldum )

  Bu arada oyuna başladığınız zaman Options menüsüne girerek oyunda kullanılan tuşları öğrenebilirsiniz. Knight'la aşağı yukarı aynı özellikte tuşlar mevcut ama yerleri değişik, bu menü vasıtayısla KO'da alıştığınız tuşları aynen ayarlayabiliyorsunuz. Mesela yere oturma tuşu "C" değil ama değiştirilebiliyor. Yani özelleştirme mevcut.

  Görevleri bitirdiğiniz zaman zaten Level 5 falan oluyorsunuz ve ilk Skilinizi kullanma hakkınız oluyor. (Daha önce birisi level 11 de açılıyor gibi bişi demişti ama 5 te açılabiliyor.

  Skilleri ayarlamak için Inventory açık durumdayken Inventory penceresinin sol kenarında simgeler var, oradan Skill bölümüne geliyorsunuz ve skill point veriyorsunuz.

  Skill Point verirken dikkatli olun hem normal büyü skilleri hem de Silah skilleri var ayrı ayrı.

  Fakat Skill Pointler ayrı tutulmuş durumda, yani 5 point Silahlar için verdiyse 5 Pointte normal büyüler için kullanabiliyorsunuz. (Dikkat edin okçuyken Kılıç skillerine point vermeyin)

  Skill Point verme ve kullanma işi biraz dolambaçlı yapılmış, vermek istediğiniz skill point bölümüne geldiğinizde eğer levelleriniz yetiyorsa Level Up butonununa basıyorusnuz ve karşınıza bir pencere gelerek bu işlem için kaç skill point harcamanız gerektiği söyleniyor. Onaylandığınızda İlgili skill ana kategoriniz yükseltiliyor.

  Ana Skill kategorisi yükseltildikten sonra belli bir seviyeye gelindiğinde (Ben Level 5 te gelebildim) ilk kullanabileceğiniz Silah skili açılıyo. (Benim okçu için açılan skilli ilk kullandığım zaman ağzım açık kaldı, süper bir efekt yapmışlar KO'ya göre) Diğerlerini daha açamadım açınca sölerim

  Bu arada oyunda Berserker Mode (Bilen bilir bunun ne olduğunu : ) ) denilen bir moda geçebiliyorsunuz. Bu moda geçebilmek için yaratık kesiyorsunuz ve ekranınızın Sol üst köşesinde bulunan karakter resminizin solunda bulunan 5 adet pembe ışığın sonuna kadar yanması gerekiyor. Bu ışıklar ilk yandığı zaman zaten size bir bilgilendirme penceresi geliyor ve TAB tuşuna basarak Berserker Moda geçebileceğiniz belirtiliyor. Bu modda karakteriniz siyahımsı elektrikli bir hale dönüşüyor ve çok hızlı hareketler ve yüksek damageler ile sağa sola saldırabiliyor. Süre bittiği zamane eski halinize dönüyorsunuz ve o ışıklar tekrar dolana kadar normal takılıyorsunuz ... Bence çok güzel bişi ...

  Oyunda ilk başlarda korkuluklardan başka bişi yok gibi görünüyor ama ilerilerde değişik yaratıklarda var (Kaleden açılmanız lazım) ama ilk başlarda fazla uzaklaşmayın Thief (Hırsız) lara denk gelirseniz harcıyolar valla : D

  Ben akşam 1 kere bir Thief tarafından öldürüldüm ama 3 adet Thief'in Kervan soyma girişimlerinin engellenmesinde yardımcı oldum. Oldukça zevkli çünkü KO gibi belirli yerlerde belirli yaratıkların olmasının yanında ne zaman karşınıza çıkacağını bilmediğiniz Thief'ler var ve her zaman dikkatli olmanız gerekiyor.

  Zaten bir kervan ilerlerken mutlaka saldırıya uğruyor ve siz de isterseniz o esnada kervancılara yardımcı olabiliyorsunuz. Tekten saldırmayın iki okta indiriyolar ama kervan saldırısı esnasında kimse sizinle uğraşmıyor...

  Nese şimdilik bu kadar aklıma geldikçe ve oynadıkça yazarım buraya, oynayanlar varsa bilgilerini paylaşsınlar.

  Not: Bişiler yapmaya hak kazandıkça resimli yardım pencereleri geliyor ve sizi yönlendiriyor, o pencerelere dikkatlice bakmanızı tavsiye ederim...
  Eklememi hemen yapayım, level 11'e kadar Hırsız mı, Koruyucu mu yoksa kervancı mı olacağınızı seçemiyorsunuz.

  Karakter oluştururken de eğer okçu olmayı falan planlıyorsanız direk weapon kısmından silahınızı iyi seçmenizi tavsiye ederim. Karakterinizin boyunu ve şişmanlığını falan da seçebiliyorsunuz aynı yerden


  GİRİŞ
  Öncelikle oyunda sadece kadın erkek ayrımı geri dönülmez bir seçim gibi.
  Çünkü ben Bowcu seçtim okcu skilllerine verdim ve elimde lvl 3 blade le adamlara dalıyom.
  Oyuna başlarken isim boy falan yapın ne olcanıza karar verin ve başlayın.
  Skill ve gerçek exp olmak üzere 2 tane şey var
  Bunları havyanları oldurunce kazanılıyor.Ancak ikisi de her yaratıktan farklı ölçüde düşüyor.
  mesala bir hayvan oldurdun 64 exp ve 45 skill exp kaznırken başka bir hayvandan 180 ep ve 170 skill exp alabiilrsin.
  SKİLL VERME
  Bunda bende baya hata yaparak öğrendim.Öncelikle skill exp bar ı bir kere tamamlayıca 1 skill artıyor.
  Bunları hemen harcamayın, Daha sonra cok lazım olacak.
  Ordan 2 ana başlık görüncek biri vuruş skillleri biri güç(force) skillleri burda şunu bakmanız lazım,
  Mesela ben spearcıyım bana yakıın sınıf ise glaveci bunların temel farkı spear güç ( force skillleri) la bağlantılı glave ise fiziksel (vuruş) skillleri le bağlantılı. Ama burda okcunu yakın bisınıfı yok.
  Burda skill leri toplayıp gerekli lvllara gelince önce mesale force> fire msterdan sağ üste bi lvl up dümesi var onla açmak istediğiniz skillin lvl getirmelisinz(master skillleriniz lvl dan fazla olamaz) burda ilk skill 5 lvl da açılır.Ancak onu açmak için de 2 skill poimt daha lazım yani özelliği kullanmak için ek olark skill pointde saklayın Mesala 5 lvl master skill için 2 tane daha vermezi lazım.
  Daha iyi bilgi için aşağıdaki sp vermye bakın

  OKCULAR İÇN ÖZEL SKİLL VERME

  Aşagıdakiler üzerine yoğunlaşın diğer skilleri boş verin (weapon kısmı için tabii )

  Anti-Devil Arrow: Get the full tree, each stage increase crit chance by 5% more starting at 20%. And the damage done goes up by 50% each stage starting at 150%.
  White Hawk: Each lvl increase's attack rateing meaning more damage per shot since there is no chance to ever miss or not pentrate armor in this game. So best get the full tree here, Black Hawk is option, it doesn't add attacking but instead does damage it's self at a large starting amount.

  Demon soul arrow: lvl 1 increases bow range by 2m, stage two only increases that to 3m. So best just to get one lvl of this and leave it at that.

  Berserker arrow: Hits an area of targets 4m out from target doing full damage to all. Great for shoting into crowds...PvP or PvE.

  Strong bow spirit: 350% of normal damage in a single hit. Nothing hits harder.

  Mind concentration: passive. Increases attack rateing.

  YAPILANDIRMA

  STR BUILDING

  +Blade ve glave çiler yapar
  +nerdeyse tüm statlar str verilir
  +Actınız force büyülerini 1-2. lvl bırakırsın az mp harcasın diye

  İNT BUİLDING

  +Sword ve spear kullanır
  +2 seçenek var ya hepsi int verilir daha cok dmg verirsin yada 1:2 verilir daha uzun yaşarsın
  +pvp de fazla hp olanları kesmek te zorlanırsın ama cok hızlı lvl atlarsın  SP (SKİLL POİNTS)

  +bi kere en başta yapılan hata bunları hemen eline geçince kulanmak başka kolay gelir ama sonra cok zor doluyo
  +Building güçlendircek az sp harcıyan büyüleri açmanız iyi olur

  AŞAĞIDAKİLERİN SEÇİLMESİ ŞİDDETLE TAVSİYE EDİLİR

  -Weapons
  Bowmanship: Mastery lvl10: Mind Concentration (str building için)
  Spearmanship: Mastery lvl10: Cheolsam Force
  -Force
  Cold Force: Mastery lvl5: Ice River Force
  Cold Force: Mastery lvl10: Cold Armor
  Lightning Force: Mastery lvl10: Heaven's Force
  Lightning Force: Mastery lvl12: Grass Walk - Flow
  Fire Force: Mastery lvl10: Flame Devil
  Fire Force: Mastery lvl12: Flame Body Wisdom
  Heal (Force Power): Mastery lvl10: Force Increasing

  RESKİLL
  Bu bitkici adamdan aldığımız bir görevle gerçek oluyor. Bu görevde alınca kestiğinz bazı yaratıklardan quest item düşüyor. 10 tanesi ile po t yapılıyor.
  pot içilince skill point olunca nasıl up tuşu ile upg yapıyorsan bunu içince down tuşu ile skill geri alıyorsun. Yanlız bu nu yaparken parada istiyor bilesiniz. 2. Alev
  Özel Üye

  Silkroad Hakkında Kısa Bir Bilgi Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi