Kansızlık (Anemi) İçin Şifalı Bitkiler Nelerdir

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Kansızlık (Anemi) İçin Şifalı Bitkiler Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Kansızlık (Anemi) İçin Şifalı Bitkiler Nelerdir

  Reklam  Kansızlık (Anemi) İçin Şifalı Bitkiler Nelerdir

  Forum Alev
  Kansızlık (Anemi) İçin Şifalı Bitkiler

  * Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı ince kıyılmış ısırgan otu konulup kaynadıktan sonra süzülerek sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

  * İyice kıyılmış bir çay kaşığı koyun otu yaprakları bir fincan kaynar suyun içine içine atılıp kısa bir süre demlenmesinden sonra süzülerek sabah ve akşam olmak üzere birer çay fincanı içilir.

  * Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı kantaron katılıp kaynatıldıktan sonra süzülüp günde üç defa aç karnına birer çay fincanı içilir.

  * Bir fincan kaynar suyun içine içine dövülüp toz haline getirilmiş bir çay kaşığı ardıç tohumu katılıp demlenmesi için bekledikten sonra günde üç fincan içilir.

  * Bir litre suyun içine iki çorba kaşığı oğul otu konulup kaynatıldıktan sonra süzülüp günde üç fincan olmak üzere içilir.

  * Böğürtlen şurup yapılıp içilir.

  * Yarım litre inek sütünün içine bir yemek kaşığı ince rendelenmiş tatlı badem ilave edilip kaynatılıp , ılıdıktan sonra bir fincan üzüm pekmezi ile karıştırılarak gün içinde iki kere içilir.

  * Bir litre suyun içine bir avuç andız otu konulup kaynatıldıktan sonra süzülüp günde üç fincan olmak üzere içilir. 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Kansızlık (Anemi) İçin Şifalı Bitkiler Nelerdir

  Reklam  Günümüzde özellikle bayanların çok fazla şikayetçi oldukları konuların başında kansızlık gelmektedir.Bu nedenle beslenmeler dikkat etmek gerekir.Pekmez üzüm ve keçi boynuzu en çok bilinen gıdalar arsında yer almaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi