Uçuk için bitkisel tedavi yöntemleri

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Uçuk için bitkisel tedavi yöntemleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Uçuk için bitkisel tedavi yöntemleri

  Reklam  Uçuk için bitkisel tedavi yöntemleri

  Forum Alev
  Uçuk için bitkisel tedavi yöntemleri

  Uçuk oldukca sık rastladığımız bir rahatsızlıktır ve çok can yakıcıdır uçuk için bitkisel bir tedavi yöntemi öneriyoruz sizlere uçuk tedavisinde uyguluyabileceğiniz Bitkisel Uçuk Yöntemler şöyle..

  Rendelenmiş şalgamlar 20 dakika süreyle suda kaynatılarak süzülür.Sıkılarak elde edilen posaya çavdar unu karıştırılarak merhem kıvamına gelinceye kadar susam yağı ile yoğurulur.Hazırlanan merhem pansumandan sonra uçuk olan bölgeye sürülür.

  Şahtere otunun yaprakları sert bir zeminde dövülerek ezilir.Elde edilen posaya,krem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu karıştırılarak susam yağı ile yoğurulur.Hazırlanan bu kremden uçuk olan bölgeye sürülür.
  Kıyılmış taze ceviz yaprakları,ısırgan otuyla birlikte dövülerek ezilir.Elde edilen posaya,merhem kıvamına gelinceye kadar çavdar unu karıştırılarak susam yağı ile yoğurulur.Hazırlanan merhem pansumandan sonra uçuk olan bölgeye sürülür.

  Bu tavsiye edilen öneriler sadece tedaviyi destekleyici amaçlıdır.hangi rahatsızlığınız olursa olsun mutlaka öncelikle doktora gidilmeli ve tavsiyesi alınmalıdır. 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Uçuk için bitkisel tedavi yöntemleri

  Reklam  İnsanların alternatif tıp olarak nitelendirdikleri yöntemlerin ilaçların vereceği zararları engellemek için rağbet görmektedir.Uçuk tedavisi için de değişik yöntemler uygulanmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi