Aslan pençesinin faydaları ve kullanış şekli

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Aslan pençesinin faydaları ve kullanış şekli ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Aslan pençesinin faydaları ve kullanış şekli

  Reklam  Aslan pençesinin faydaları ve kullanış şekli

  Forum Alev
  Aslan pençesinin faydaları ve kullanış şekli
  Faydaları: Özellikle kadın hastalıklarına karşı eski zamanlardan beri başarıyla kullanılır. Adet halinin güç, ağrılı ve aşırı olmasını engeller. Adet kanamalarını düzene sokar. Düşük ihtimalini önlemek için gebeliğin üçüncü ayından sonra her gün aslanpençesi çayı içilmelidir. Hamileliği kolaylaştıran bu mucizevî ot, anne sütünü arttırır. Menopoz dönemlerinde rahatlatıcı olur. Şekeri düşürüp, vücuda kuvvet verir. Göz hastalıklarına, cilt yaralarına, hanımlarda ud yeri kaşıntısına çok faydalıdır. Romatizmaya iyi gelir, mide spazmında, karaciğer şişliğinde, sinir yorgunluğunda, damar sertliğinde çok faydalı bir bitkidir. Aslanpençesi, toplattırıcı olarak da çok etkilidir. Apseli yaralara, ihmal edilmiş çıbanlara karşı su toplayıcı ilaç olarak kullanılır. Zor doğum yapan ve düşük yapmaya yatkın kadınlarda, ceninin dölyatağındaki durumunu sağlamlaştırmak ve doğum yaralanmalarına en önde gelen yardımcıdır.
  Kullanım Şekli ve Dozu: Yarım tatlı kaşığı ince kıyılmış bitki, orta boy bir su bardağı dolusu kaynar derecede sıcak suyla haşlanır ve 1 dakika demlendikten sonra süzülür. Günde 2–4 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanır.
  Diğer bir terkibinde ise, 1 litre suya, 1 çay bardağı dolusu aslanpençesi otu konulur. 5 dakika kaynadıktan sonra, yarım saat demlenip, süzülür. Yemeklerde günde 3 çay bardağı içilir. Diş çekildikten sonra bu çay ile ağız gargara yapılırsa daha çabuk iyileşir. Yapraklar ince kıyılarak, salatalara katılıp çiğ olarak da yenir, kas erimesi için şifalıdır.
  Yan Etkileri: Bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Aslan pençesinin faydaları ve kullanış şekli

  Reklam  Aslan pençesi çok hastalıklara iyi gelmektedir.Bu nedenle son yıllarda çok fazla denenmekte ve satılmaktadır.Aslan pençesinin testere dişli olanları kadınların adet sancılarına iyi geldiği bilinmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi