Öksürük nasıl geçer bitkisel çözümler

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Öksürük nasıl geçer bitkisel çözümler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Öksürük nasıl geçer bitkisel çözümler

  Reklam  Öksürük nasıl geçer bitkisel çözümler

  Forum Alev
  Öksürük nasıl geçer bitkisel çözümler
  Öksürük için farklı bitkisel tedavi yöntemleri

  Bir Çay Fincanı Kaynar Suyun İçine İnce Kıyılmış Bir Çay Kaşığı Öksürük Otu Çiçeği Katılıp Demlenmesi İçin Kısa Bir Süre Beklendikten Sonra Süzülüp Günde İki Kez, Sabah Ve Akşam Ol-Mak Uzerer Birer Çay Fincanı İçilir.

  Bir Litre Suyun İçine Bir Avuç İnce Kıyılmış Ayrık Otu Katı-lıp Kaynatılmasının Ardından Süzülerek Günde İki Kez, Sabah Ve Akşam Olmak Üzere Birer Çay Fincanı İçilir.

  Aynı Oranda İnce Kıyılmış Veya Havanda Dövülerek Toz Haline Getirilmiş Olan, Havlıcan, Ebegümeci, Zencefil, Tıbbi Hat-Mi, Ayva Yaprağı, Ayva Çekirdeği Ve Ihlamur İyice Karıştırılıp Harman Edildikten Sonra; Bir Çay Fincanı Kaynar Suyun İçine Bir Çay Kaşığı Bitki Harmanı Katılıp Demlenmesi İçin Kısa Bir Süre Beklendikten Sonra Süzülerek Günde İki Kez Sabah Ve Akşam Ol-Mak Üzere Birer Çay Bardağı İçilir.

  Aynı Oranda İnce Kıyılmış Veya Havanda Dövülerek Toz Haline Getirilmiş Olan, Öksürük Otu (Yapraklan Ve Çiçekleri), Sı-Ğırkuyruğu Çiçeği, Ciğer Otu Ve Sinirli Ot Yaprağı İyice Karıştırılıp Harnıan Edildikten Sonra; Bir Çay Fincanı Kaynar Suyun İçine Bir Çay Kaşığı Bitki Harmanı Katılıp Demlenmesi İçin Kısa Bir Süre Beklendikten Sonra Süzülerek Günde İki Kez Sabah Ve Akşam Ol-Mak Üzere Birer Çay Fincanı İçilir.
  Aynı Oranda İnce Kıyılmış Veya Havanda Dövülerek Toz Haline Getirilmiş Olan, Nane, Kekik, Papatya Çiçeği, Tıbbi Hatmi Ve Ihlamur İyice Karıştırılıp Harman Edildikten Sonra; Bir Çay Fincanı Kaynar Suyun İçine Bir Çay Kaşığı Bitki Harmanı Katılıp Demlenmesi İçin Kısa Bir Süre Beklendikten Sonra Süzülerek Gün-De İki Kez Sabah Ve Akşam Olmak Üzere Birer Çay Bardağı İçilir.

  Bir Çay Fincanı Kaynar Suyun İçine İnce Kıyılmış Bir Çay Kaşığı Dar Yapraklı Sinirli Ot Katılıp Demlenmesi İçin Kısa Bir Sü-Re Beklendikten Sonra Süzülüp Günde İki Kez, Sabah Ve Akşam Ol-Mak Uzerer Birer Çay Fincanı İçilir.

  Bir Litre Suyun İçine Bir Avuç İnce Kıyılmış Kılıç Otu Katı-lıp Kaynatılmasının Ardından Süzülerek Günde İki Kez, Sabah Ve Akşam Olmak Üzere Birer Çay Fincanı İçilir.

  Bir Litre Soğuk Suyun İçine Bir Avuç Taze Ve İnce Kıyılmış Tıbbi Hatmi Kökü Ve İki Çorba Kaşığı Toz Şeker Katılıp 1 -2 Saat Bekletilmesinin Ardından Süzülerek Her İki Saatte Bir Çorba Kaşı-Ğı Alınarak Kullanılır.

  Bir Çay Fincanı Kaynar Suyun İçine İnce Kıyılmış Bir Çay Kaşığı Ciğer Otu Katılıp Demlenmesi İçin Kısa Bir Süre Beklendik-Ten Sonra Süzülüp Günde İki Kez, Sabah Ve Akşam Olmak Uzerer Birer Çay Fincanı İçilir.

  Bir Çay Fincanı Kaynar Suyun İçine İnce Kıyılmış Bir Çay Kaşığı Dağ Şebboyu Katılıp Demlenmesi İçin Kısa Bir Süre Beklen-Dikten Sonra Süzülüp Günde İki Kez, Sabah Ve Akşam Olmak Üzere Birer Çorba Kaşığı İçilir.

  Bir Miktar Siyah Turp Mikserden Geçirildikten Sonra Bir Tülbent Yardımıyla Suyu Sıkılıp Elde Edilen Bir Su Bardağı Turp Suyuna Bir Çorba Kaşığı Süzme Bal İlave Edilip Günde İki Kez, Sa-Bah Ve Akşam Olmak Üzere Birer Çorba Kaşığı İçilir.

  Bir Litre Suyun İçine Bir Avuç Taze Ve İnce Katılmış Sarım-sak Otu Katılıp Kaynatılmasının Ardından Süzülerek Günde İçinde Bir Su Bardağı Aralıklarla Yudumlanarak İçilir.

  Bir Çay Fincanı Kaynar Suyun İçine Birer Çay Kaşığı Toz Tarçın Ve Karabiber Katılıp Demlenmesi İçin Kısa Bir Süre Beklen-Dikten Sonra Süzülüp Günde İki Kez Sabah Ve Akşam Olmak Üzerer Birer Çay Fincanı İçilir. 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Öksürük nasıl geçer bitkisel çözümler

  Reklam  Öksürüklerin nedenlerine göre tedavi yöntemleri bulunmaktadır.Bunların alerjiden mi yoksa üşütmeden mi kaynaklanması bilindiği zaman bunlara göre bitkisel kürler hazırlanmakatdır.+ Yorum Gönder
boğazda gıcık öksürük nasıl geçer,  boğazdaki gıcık öksürük nasıl geçer,  boğaz gıcıklanması öksürük nasıl geçer
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi