Narın faydaları - nar kabuğunun faydaları - nar suyunun yararları - nar şırası

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Narın faydaları - nar kabuğunun faydaları - nar suyunun yararları - nar şırası ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Narın faydaları - nar kabuğunun faydaları - nar suyunun yararları - nar şırası

  Reklam  Narın faydaları - nar kabuğunun faydaları - nar suyunun yararları - nar şırası

  Forum Alev
  narın faydaları - nar kabuğunun faydaları - nar suyunun yararları - nar şırası
  Narı sıkıp usaresi yani şırası arpa suyuyla veya kuzu kulağı suyuyla karıştırıp içilirse sıcak hummalara faydalıdır. Mideye kuvvet verir, serin tutar.

  Susuzluğu giderir. Kabız olunmak istenildiğinde ekşi nar usaresi yani şırası iyidir. Vücudu kuvvetlendirir.

  Kan ile gelen ishali keser. Safra çokluğunda meydana gelen mide bulanmasını ve geğirmeyi keser. Adı geçen usare gül aseli ile karıştırıldığında iyi bir deva olur.

  Ağır ve diş etinin çürüdüğüne, burunda, kulakda, gerek erkek ve gerek kadının avret yerlerinde olan hastalıklara faydalıdır. Hararetli şişler üzerine vurulursa, hararet ve ağrısını giderir.

  Bir kimsenin boğazının içi şişse veya dilciği düşse adı geçen usare ile gargara etmeli, bu rahatsızlığına şifa bulabilir. Ayrıca, nar yaprağını dövüp gül yağı ile karıştırıp alnına ve şakaklarına vurmak baş ağrısını giderir.
  Yorumlar

  alıntı
 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: narın faydaları - nar kabuğunun faydaları - nar suyunun yararları - nar şırası

  Reklam  Nar özenle dizilmiş oldukça faydalı bir bitkidir. Narı taneli olarak tüketmek istemeyenler içinde nar suyu tüketmelidir. Günlük içilen nar suyu vücudun zindeliğini arttırır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi