Greyfurtun yararları - greyfurt suyunun faydaları - greyfurtun cilde yararları

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Greyfurtun yararları - greyfurt suyunun faydaları - greyfurtun cilde yararları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Greyfurtun yararları - greyfurt suyunun faydaları - greyfurtun cilde yararları

  Reklam  Greyfurtun yararları - greyfurt suyunun faydaları - greyfurtun cilde yararları

  Forum Alev
  greyfurtun yararları - greyfurt suyunun faydaları - greyfurtun cilde yararları

  Greyfurtun tadı ekşi ve buruktur. Bu ekşilik, limon gibi, lenf damarlarını çalıştırır ve bazı di-üretikler yani idrar söktürücülere yakın etkin gösterir. Greyfurt ayrıca cilt bakımında da kullanılır. Sivilceli yüzlerde veya selülit tedavisinde, greyfurt yağıyla yapılan masajlar işe yarar. Genelde greyfurt suyu içmeyi tercih ediyorsanız, artık biraz da yemeyi tercih edin. Greyfurt suyu her ne kadar demir içeriği yüksek gıdalarla birlikte tüketilince, demir emilimini de artırıp kansızlığa yararlı olsa da, greyfurtun posası da çok faydalı.

  Greyfurt Suyunun Faydaları

  Greyfurt suyu yağlı, sivilceli ciltlerde, soğuk algınlığı ve nezlede, böbreklerin temizlenmesinde ve zayıflama diyetlerinde çok yararlıdır. Normal bir greyfurt 40 miligram C vitamini ve bol potasyum içerir. Dolaşım sistemini canlandırır. Sindirim, solunum sistemi ve idrar yollarına iyi gelir. Kronik ilaç kullananların bu konuda dikkatli olması ve doktora danışması gerekir. Çünkü düzenli greyfurt suyu tüketmek bazı ilaçların etkilerini değiştirir. Mesela asprini greyfurt suyuyla içmek ilacın etkisini iki katına çıkartabilir.

  Greyfurtla Doğal Yüz Maskesi

  Greyfurt, limon, mandalina ve portakal kabukları cilt bakımında çok etkili ve önemli bir noktada. Gittikçe bilinçlenen toplum, artık daha çok doğal besinler ve ürünlere yöneliyor. Ne şanslıyız ki, ülkemiz her ne kadar küresel ısınmadan etkilenmeye başlamış olsa da, her mevsim pek çok meyve ve sebzeyi doğal olarak üretebiliyor. Cildinizdeki gözenekler açılmaya başladıysa, kuru veya karma bir cilt tipiniz varsa, cildinizde siyah noktalar veya sivilceler varsa kolaylıkla hazırlayabileceğiniz bu doğal maske tam size göre.

  Maskeyi; sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere yaparsanız bir hafta içerisinde, cildinizde gözle görülür bir fark olduğunu hissedeceksiniz. Bu maskeyi uygularken en önemli şey meyvelerin suyunu değil kabuklarını kullanmanız. Portakal, greyfurt, mandalina, limon zaten genelde tüketilen ve hemen hemen çoğu evde zaten bulunan meyveler. Bu meyvelerin kabuklarını rendeleyin ve bir kaba koyun. İçine iki kaşık bal ekleyin. Alerjik bir cildiniz varsa ya da yağlı bir cilde sahipseniz bu maskeyi uygulamanızı tavsiye etmem. Karışımı sabah, akşam veya akşamları cildinize uygulayın. Yarım saat kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Aynı maskeyi meyvelerin suyunu ekleyip bal eklemeden selülitli bölgelerinize uygulayın.
 2. 2
  AZADE
  Bayan Üye

  Cevap: greyfurtun yararları - greyfurt suyunun faydaları - greyfurtun cilde yararları

  Reklam  Greyfurt acımsı dadı olması sebebi ile daha az tüketilen meyveler arasındadır. Ancak Greyfurt güzellikten sağlığa bir çok alanda kullanılmaktadır. C vitamini deposu olup kış aylarında bol tüketilmesi gerekmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi