Ateş Düşüren Şifalı Bitkiler

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Ateş Düşüren Şifalı Bitkiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  Ateş Düşüren Şifalı Bitkiler

  Reklam  Ateş Düşüren Şifalı Bitkiler

  Forum Alev
  Yüksek ateş düşürücü bitkiler ve Prof. Dr. Ahmet Maranki ateş düşürme yolları.. Yüksek ateş nedir? Vücut sıcaklığımızın 37,5 dereceyi geçmesi yüksek ateş olarak değerlendirilmektedir ve yüksek ateşin mutlaka düşürülmesi gerekmektedir. Yüksek ateş olan hastalarda titreme, üşüme, iştah eksikliği, baş ağrısı ve aşırı halsizlik görülür.

  Prof. Dr. Ahmet Maranki bazı bitkilerin yüksek ateşi düşürmekte etkili olduğunu belirtmektedir. Bunlardan bazıları aşağıdaki gibi hazırlanıp kullanılmalıdır.

  Ateş düşürmek için ateş düşürücü bitkiler

  Bir miktar ıhlamur kaynatılır ve bu kaynatılan ıhlamurdan 1 su bardak kadarının içine 1 çay kaşığı nane ilave edilir. 10 dakika bekletildikten sonra bu ateş düşürücü bitkisel kür içilip terlenirse ateş düşer.

  Ateş düşürmek için bitkisel ilaç formülü 2:
  Maydanoz, pelin yaprağı, kantaron, okaliptüs yaprağı ayları ile kuru erik hoşafı hazırlanır ve bu hoşaftan içilir.

  Prof. Dr. Ahmet Maranki’nin
  yüksek ateş düşürmek için bir başka önerisi ise şudur: 1 bardak kadar kaynar suyun içine 5 gram ufalanmış ebegümeci atılır ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Bu ateş düşürücü kürden günde 3 bardak içilir.

  Şifalı bitkiler uzmanı Mustafa Kırıcı yetişkinler ve çocuklarda ateşi düşürmenin bitkisel ve kesin yolları. 1. sirke oynak yerlerimize sirke sürmeliyiz. 2. süt ve sarımsak 1 bardak ılık süte 1 diş sarımsak dövüp içine karıştırılır.
  Ateşi anında düşürür.
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Ateş Düşüren Şifalı Bitkiler

  Reklam  Bir çok bitkinin ateş düşürme özellikleri bulunmaktadır.Bunların hazırlanması ve demlenmesini bilmek gerekmektedir.Çilek kiraz gibi meyvelerin de ateş düşürme özellikleri bulunmaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi