Çatlayan Dudaklar İçin Bakım Önerileri

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Çatlayan Dudaklar İçin Bakım Önerileri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hozukcan
  Emekli
  Reklam

  Çatlayan Dudaklar İçin Bakım Önerileri

  Reklam  Çatlayan Dudaklar İçin Bakım Önerileri

  Forum Alev
  ÇATLAYAN DUDAKLAR İÇİN BAKIM ÖNERİLERİ
  Yüzünüz için gece ayrı gündüz ayrı bakım kremi, gözünüz için apayrı bir özel ürün kullanıyorsunuz. Peki dudaklarınız için ne yapıyorsunuz?
  Özellikle de kadınlar unutmamalı ki çok hassas ve cildi ince olduğu için özel bir bakım istiyor. Tıpkı gözlerimiz gibi. Dudaklar aşırı rüzgar, soğuk ve sıcaktan korunmalı, kuruması ve çatlaması önlenmeli. Bunun için bayanlar çantalarında her zaman bir nemlendirici dudak kremi (lipstick) bulundurmalı. Vazelin veya zeytinyağıyla dudaklarımızı nemlendirerek bakımını yapabiliriz. Ayrıca soğuk havalarda dudaklarınız çok çatlıyorsa kakao yağı kullanabilir ve cildiniz için kullandığınız nemlendirici ile dudaklarınızı da nemlendirmeyi ihmal etmeyin.
  Makyaja başladığınızda dudaklarınız çatlak olmamalı; çünkü bunu bir anda gideremezsiniz. Ayrıca özellikle kışın, ruj seçiminizi dudak koruyuculu olanlardan yapmalısınız. Dudakların alt ve üst bölgesinde cilt en az yağ dokusuna sahip olduğu için bu bölgeler kırışıklıklarla daha önce karşılaşıyor.
  Uzmanlara göre birçok kozmetik ürün içeriklerindeki aktif maddelerle oluşabilecek ilk kırışıklıkları gerginleştirebilir. Ayrıca güneşin zararlı ışınlarından dudakları korumak için güneş korumalı dudak ürünleri de daha çok yazın tercih edilmeli. Kozmetik ürünlerinin bir kısmı aynı anda hem göz hem de dudak çevresinde kullanılabiliyor. Bunun sebebi her iki bölgede de cilt tipinin birbirine çok benzer özellikler taşıyor olması. Yüzümüze veya gözümüze günde iki kez krem sürmek yeterli; ancak dudaklarımızı kremlerle sık sık bakıma almamız gerekiyor.
  Özellikle dışarıya çıkmadan önce mutlaka bir nemlendirici veya koruyucu ürün kullanmalı. Kullanacağınız ürünlerin içeriklerine dikkat etmeli ve e vitamini, papatya, üzüm ekstreleri ve kakao olmasına dikkat ederseniz dudaklarınızı daha iyi bir şekilde koruma altına almış olursunuz
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Çatlayan Dudaklar İçin Bakım Önerileri

  Reklam  Kış aylarında insanların dudakları çok fazla çatlamaktadır genellikle bunu gidermek için kremler sürmekte olup bazı kozmetik ürünlerin kullanılması da bu çatlakları önlemektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi