Elmanın Faydaları !

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Elmanın Faydaları ! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DereeN
  Usta Üye
  Reklam

  Elmanın Faydaları !

  Reklam  Elmanın Faydaları !

  Forum Alev
  Elmanın Faydaları


  Sağlıklı beslenmede elma, sanılandan daha faydalı olup, Bağırsak Kanserine yakalanma riskini de azaltıyor. Bu sebeple uzmanlar, her öğünden sonra elma yenmesini tavsiye ediyorlar.

  Pek çok mineral ve Vitamin içeren elmanın diğer faydaları şöyle sıralanıyor...

  - Zayıflamak için: Elmada sadece 50 kalori vardır ve içinde bulunan petkinden dolayı doyurucudur. Zayıflamak için mükemmel bir meyvedir. Düşük kalorili olduğu için şişmanlığı önler, kan şekeri düzeyini ve yüksek tansiyonu olumlu bir şekilde etkiler.

  - kabızlık için: Öğle yemeğinden önce yenen bir elma, bağırsakta bakterilerin çoğalıp azalmasını ayarlamada rol oynar ve bu sayede kabızlığı önler.

  - Bağışıklık için: Elmadaki C vitamini vücudun savunma sistemini kuvvetlendirir. Bunun sonucu olarak soğuk algınlığı virüsleri vücuda giremezler.

  - Dişler için: yemeklerden sonra yenen elma, çoğu zaman diş fırçalamaktan daha iyi etki yapar. Çünkü elma çiğnenirken dişlerin arası çok iyi bir şekilde temizlenir.

  - Kolesterol için: Elmadaki petkin Maddesi, zararlı kolesterolü (LDL) düşürür; atardamarları koruyan faydalı kolesterolü (HDL) yükseltir.

  - Kalp için: Elmadaki etkili maddelere yeni keşfedilen 'Phenylalanin' de eklendi. Bu madde, vücutta bulunan ve kalbin çalışmasında destek olan Q enzimini faaliyete geçirir.

  - Demir eksikliği: Demir, C vitamini ile birleştiğinde organizma tarafından mümkün olduğunca iyi şekilde alınır. Elmada her ikisi de vardır.
 2. 2
  _otistiq_
  Üye

  --->: Elmanın Faydaları !

  Reklam  Sabah kalktığınızda bir elma yerseniz üzerinzdeki uyku halinin hemen geçtiğini görürsünüz:) 3. 3
  alicanavar
  Özel Üye
  "ProfDr. Dieter Treutter, elma hakkında bakın neler diyor "... Elmadaki flavonoid adlı kimyasal Madde kansere neden olan serbest radikallerin meydana gelmesini önler. Olgun bir elma, Sağlıklı bir insanın en ideal kan serumu değerliklerine sahip mineral ve elektrolitlere sahiptir.
  Açıkçası elma suyu kan suyu gibi değerlidir. Günde 6elma yiyerek yapacağınız 8 haftalık bir kürle, kan değerliklerinizi olması gereken ideal değerliklere getirip, fazla kan yağı ve kolesterolden kurtulabilirsiniz.
  Ancak elma yemeğe karar verdiğinizde sarı-yeşil renkteki elmayı kırmızı renkteki elmaya tercih etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü sarı-yeşil renkli elmadaki C Vitamini dahil tüm diğer faydalı kimyasal maddeler kırmızı elmanın 2 katıdır. Açıkçası sarı-yeşil bir elma,2 kırmızı elma değerindedir.
  " Elmanın diğer faydalarımı
  - Okula giden çocukların beyin yapısına nasıl olumlu etki yapıyor.
  - Menopoza giren veya girmek üzere olan kadınlar, ruhsal
  gerginliklerini günde sadece 4 elma yiyerek % 40 oranında
  azaltabilirler.
 4. 4
  Ziyaretçi
  çok iyidi işime çok yaradı

+ Yorum Gönder
sarı elma faydaları,  sarı elmanın faydaları
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi