Midenin Dostu "Ihlamur"

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Şifalı Bitkiler Bölümünden Midenin Dostu "Ihlamur" ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Midenin Dostu "Ihlamur"

  Reklam  Midenin Dostu "Ihlamur"

  Forum Alev
  Midenin dostu ıhlamur

  Ihlamurun içinde uçucu yağ, tanen, şeker, C ve P vitamini, reçine ve enzimler bulunduğunu açıklayan uzmanlar, ıhlamurla ilgili şunları söylüyor: "Ihlamur, tek başına kaynatılıp içildiğinde; mide şikayeti olanlarda hazmı kolaylaştırır. Bunun yanı sıra ıhlamurun içine biraz kekik, nane ve rezene katarak kaynatıp bu karışımı içerseniz, hem mide yanmalarına hem de kusma türü rahatsızlıklara iyi gelir. Cildinizde leke mi var? Hemen ıhlamuru suda iyice kaynatıp soğutun. Sonra bu sıvıyı lekelere sürün, faydasını göreceksiniz. Aynı şekilde elde edeceğiniz ıhlamurla kırışıklıklara masaj yaparsanız, iyi sonuç alırsınız. Strese karşı, ıhlamur çayı iyi gelir. İçine çok az karanfil atarsanız, hem güzel bir tat elde etmiş olursunuz hem de sizi sakinleştiren etkisini artırırsınız. Grip ve nezle olunca ıhlamuru içmekte büyük yarar vardır.

  SAÇLARA DA İYİ GELİYOR
  Göz çapaklanmalarında, ıhlamuru kaynatın ve süzün. Pamuk yardımı ile gözlerinize kompres yapın. Hem çapaklanmaları önleyecek, hem de gözünüzü dinlendirecektir. Ihlamuru kaynatıp elde ettiğiniz su ile ara sıra saçlarınızı yıkayarak, saçlarınızın güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Bu işlemden sonra saçınızı durulamayı ihmal etmeyin.
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Midenin Dostu "Ihlamur"

  Reklam  Ihlamur bitkisi kışın grip için ve soğuk algınlıkları için tüketilmektedir.Fakat başka faydaları da vardır.Örneğin sinirleri sakinleştirmesi ve mide gazlarını alması yaralara iyi gelmesi bazı faydaları arasında yer almaktadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi