Uyuşturucunun Zararları Nelerdir?

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Ciddi Konular ve Seviyeli-Ciddi Konular Bölümünden Uyuşturucunun Zararları Nelerdir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DOLUNAY
  Özel Üye
  Reklam

  Uyuşturucunun Zararları Nelerdir?

  Reklam  Uyuşturucunun Zararları Nelerdir?

  Forum Alev
  Uyuşturucunun Zararları Nelerdir?

  Beyin ve Merkezi Sinir sisteminde
  : Sigaradan itibaren bütün uyuşturucuların en büyük zararı ve tahribatı beyin ve merkezi sinir sistemi üzerindedir.

  Bu sebeple beynin mazrufu olan aklı ve iradeyi işlemez hale getirir. Kişiyi dengeden, normal yaşam ve davranışlardan uzaklaştırırlar.
  Beyin ve akıl sağlığının en büyük düşmanı uyuşturuculardır. Bağımlılarda beliren ilk olgu; akıl ve sinir hastalıkları ve arızalarıdır. Delilik, erken bunama, şuur kaybı, uykusuzluk, felçler hezeyan (sayıklama, saçmalama, akıl dışı davranışlar ) halüsinasyon (vehim, hayal görme, işitme vs. ) lar, zeka ve hafıza kayıpları.En kısa ifade ile: Akıl hastalıkları, zihni ve ruhi karmaşa ve kaoslar .

  Sindirim Sisteminde: Bulantı, kusma, karın ağrıları, kabızlık, ishal, mide ve bağırsak spazmları, kanama ve yaraları, gastrit, ülser vs.

  Karaciğer ve Böbreklerde: Bu zehirlerin organizmadan atılmasında en ağır görev bu organlara düşmekte olup, karaciğer ve böbreklerde büyük arıza ve tıkanmalara, karaciğerde yetersizlik, yağlanma ,sertleşme (siroz)...
  Böbreklerde büyük tahribat, albümin, kan ve idrar çoğalması, tıkanmalar ,ağır böbrek hastalıkları

  Gözlerde: Işık ve mesafede uyumsuzluk, şaşılık gece körlüğü, göz bebeği büyümesi, küçülmesi, göz adele felci bilinen sonuçlar ve tezahürlerdir.

  Solunum Sisteminde: Nefes darlığı, öksürük, boğulma hissi, bu yolla kalp sıkışmaları, solunum felçleri ve ölümler bilinen olaylardır.

  Kan organlarında: Kan ,insan hayatının en önemli organı olup, uyuşturuculardan büyük zararlar görür. Kansızlık ,kan zehirlenmeleri, kan hücrelerinde şekil ve miktar değişiklikleri, kanın korkulu arızası olan pıhtılaşma ve kangrenler başlıca arızalardır.

  Zehirlenme: Uyuşturucuların başta gelen olumsuzluğu zehirlenmeler ve bu yolla gelen ölümlerdir. İlk defa olursa HAD, tekerrür ederse "Müzmin Zehirlenme" adını alır.

  Sosyal ve Maddi Etkileri

  Sosyal bir varlık olan insanın çevresi ile uyum içinde olması, akıl ve zihin sağlığı ile mümkündür.

  Bu sebeple akli ve zihni hayatın en büyük düşmanı olan uyuşturucular, insanın uyum gücünü zaafa ve iflasa götürmekle onu aileden, toplumdan ve çevresinden kopararak, yalnızlığa, bunalıma ve hemen ardından da sorumsuz, hipisel (hayvani) bir hayata mahkum eder. Bağımlıyı yaşayan bir ölü haline getirir. (Hip Kültür)

  Bu sebeple, uyuşturucuların, bağımlıya, aile hayatına, doğacak çocuklara, iş hayatına, aile ve ülke ekonomisine, ferdi ne toplumsal ahlaka (namus ,iffet, şeref, haysiyet v.s.) verdiği zararlar ifadelere sığdırılamaz.

  İntiharların, cinayetlerin, her türlü fuhşiyat, gasp ve anarşinin temelinde uyuşturucu vardır.

  İç ve dış düşmanların en tahripkar silahı uyuşturucu ve uyuşturucu salgınlarının itici gücü olan uyuşturucu kültürü (hip kültür) dür. Cemiyetleri inkıraza götüren her türlü maddi ve manevi tahribatın temeldeki sebebidir. Bunlar.

  Ayrıca AİDS, frengi, verem, kanser, kangren ve benzeri bir çok ölümcül hastalığın yayılmasında da en büyük fail uyuşturucular ve bağımlılarıdır.
 2. 2
  Alevin Oğlu
  Yeni Üye

  Cevap: Uyuşturucunun Zararları Nelerdir?

  Reklam  Maddeler halinde yazar mısın? 3. 3
  Ensar
  Özel Üye
  Uyuşturucunun zararları

  1 beyni uyuşturur
  2.çevreye zarar verir
  3.maddi ve manevi zararlar sağlar
  5.toplumda değer düşürür
  6.sağlığa zarar verir
  7.unutkanlık yapar 4. 4
  Ziyaretçi
  alkol hepsinin başı en kötüsü emin olun ki alkol uysusturucu iyi demiyorum alkolüde kötütlemek lazım alkol iyi bir değil arkadaşlar en büyük kötülkleri yaptıran alkoldur adam öldürten karısını bosatan dövdüren kaza yptıran alkoldur uysuturucnun zararı ilk basta beyne sonra cevreye cevreye derken o kisiyi öle görenler üzülrek zarar verir baska türlü madde kullanan adam akol içmis kadar asla ve asla zarar vermez

 5. 5
  Ziyaretçi
  cok kötü seyler bunlar kımse kullanmasın

 6. 6
  Ziyaretçi
  ensar one öyle :D 1. madde 2. madde 3 madde 5.madde 6.madde 7. madde :D

 7. 7
  Ziyaretçi
  arkadaşlar sakın kullanmayın çok kötü bir şey

 8. 8
  Ziyaretçi
  çok güzel yazmışsınız saolun var olun :)

 9. 9
  Ziyaretçi
  uyşturucu ve daha bir cok kötü şeylerin emin olunki sonu hep ölüm olmuştur ve dahasıda yanındakileride kendileri gibi etmeye calışmışlardır size benden dost tavsiyesi sakın kapılmayın onlara

 10. 10
  Ziyaretçi
  çok sağolun elleriniz det görmesin :D

 11. 11
  Ziyaretçi

  Cevap: Uyuşturucunun Zararları Nelerdir?

  Reklam  morelim bozuldu be inş. kimsenin başına gelmez

 12. 12
  Ziyaretçi
  Bu site çok iyi bir site araştırma ödevlerimin çoğunu buradan yapıyorum.Gerçekten çok teşekkür ederim.Bana çok yardımcı oluyorsunuz. :)

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
uyuşturucunun zararları nelerdir,  uyuşturucunun zararları,  uyuşturucunun zararları kısaca,  uyuşturucunun zararları vikipedi,  uyuşturucu zararları nelerdir
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 25 kişi