Toplumsal Dayanışmanın Önem ve değeri

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seviyeli-Ciddi Konular Bölümünden Toplumsal Dayanışmanın Önem ve değeri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  DOLUNAY
  Özel Üye
  Reklam

  Toplumsal Dayanışmanın Önem ve değeri

  Reklam  Toplumsal Dayanışmanın Önem ve değeri

  Forum Alev
  Toplumsal Dayanışmanın Önem ve değeri


  Toplumsal Dayanışmanın Önemi :

  Toplumun kurum ve kuruluşlarıyla ortak değerlerde birleşmesi ve birlikte hareket etmesine Toplumsal dayanışma denir. Dayanışma bir topluluğu oluşturanların duygu, düşünce ve ortak çıkarlarda birbirlerine karşılıklı bağlanması demektir. Toplumsal dayanışma ise toplumun kurum ve kuruluşlarıyla ortak değerlerde birleşmesi ve birlikte hareket etmesidir.Toplumsal dayanışmanın yaşamımızda çok önemli bir yeri vardır. Çünkü iyi yaşamamıza yardımcı olacak hareketlerden birisi dayanışmadır.

  İyi bir başarı için çevre faktörlerimizi de iyileştirmek zorundayız. Çünkü insan sosyal bir varlıktır. Çevresindeki tüm olaylardan direk veya dolaylı etkilenir. Bu etkileşme insana zarar verdiği gibi zirveye çıkmasına da yardımcı olur. Dayanışmalar sayesinde toplumlar ve ülkeler kalkınır.
  Kendi başarısızlığımız eğer bir toplum içinde olumsuz etki yapıyorsa oturup, düşünüp nerede neden hata yaptığımız irdelememiz gerekmektedir. Kısacası, birbirimizin gözünü oyacağımıza, Pozitif dayanışma içerisinde olsak, hem kendimiz hem çevremiz hem de ülkemiz bundan faydalanacaktır.
  Bireylerin beraber hareket etmeleri elbette ülkemiz için çok faydalı olur, buna en güzel örnek Kurtuluş Savaşıdır. Birlik ve beraberlik içinde olan toplum kendi kendini yönetir, dışarıdan müdahalelere izin vermez. Karşılaşılan sorunlar daha çabuk çözülür ve gelişmek için gerekli şartlar kolayca aşılır.

  Ülkemizin dünya ülkeleri arasında önemli bir yere gelmesi için, toplum olarak bir dayanışma (fikir birliği) içinde olmalıyız. Kendi başarısızlığımız eğer bir toplum içinde olumsuz etki yapıyorsa oturup, düşünüp nerede neden hata yaptığımız irdelememiz gerekmektedir. Kısacası, birbirimizin gözünü oyacağımıza, pozitif dayanışma içerisinde olsak, hem kendimiz hem çevremiz hem de ülkemiz bundan nasiplenecektir..
 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: Toplumsal Dayanışmanın Önem ve değeri

  Reklam  Nasıl insanlar etraflarında kötü olaylara tanık olup insanlardan uzaklaşabiliyorlarsa toplumsal dayanışma ve yardımlaşma sonucunda birbirlerine yakın olmaya ve samimiyetin doğmasına vesile olmalarını sağlayacaktır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi