Domuz jelatinli balık yagı hapı

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seviyeli-Ciddi Konular Bölümünden Domuz jelatinli balık yagı hapı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  muratsonkaya
  Üye
  Reklam

  Domuz jelatinli balık yagı hapı

  Reklam  Domuz jelatinli balık yagı hapı

  Forum Alev
  domuz jelatinli balik yagi hapi.jpg

  Resmen hapı yuttuk

  İddia korkunç: 3 yıldır domuz jelatinli balık yağı hapı yutmuşuz.  Tüyler ürperten iddia Türkiye'nin en eski ilaç firmalarından Sifar'ın Satış ve Pazarlama Müdürü Alper Dölenmen'e ait. Anlattıkları aynen şöyle: Omega-3 diye bilinen balık yağı hapı eskiden sığır jelatinine sarılırdı.

  'Bakanlık biliyordu'
  Deli dana nedeniyle yasaklandı, balık jelatini tavsiye edildi. Ama herkes bundan 2.5 kat ucuz domuz jelatini kullandı. Tarım Bakanlığı'nın bilgisi var ve ambalaja "domuz" uyarısı konulmadı.

  ***

  'Türk halkına domuz jelatinli Omega-3 hapı yutturuyorlar'

  İthal Omega-3'lerin çoğunda balık jelatininden ucuz olduğu için domuz jelatini kullanıldığını iddia eden Sifar Satış ve Pazarlama Müdürü Dölenmen, 'Paketlerin üzerinde hiçbir şey yazmadığı için tüketici bilmiyor' dedi.

  Her geçen yıl vites büyüten vitamin ve besin takviye pazarında rekabet artarken; kalp ve damar sağlığı açısından tavsiye edilen ve balık yağında bulunan "Omega-3 haplarında domuz jelatini kullanılıyor" iddiası kafaları karıştırdı. Türkiye'nin en eski ilaç şirketlerinden biri olan ve 1991'de Lüleburgaz'da yaptığı fabrikayı Eczacıbaşı Grubu'na devrederek, besin takviye işine yönelen Sifar'ın Satış ve Pazarlama Müdürü Dr. Alper Dölenmen, 3 yıl önce Kanada'da sığır jelatininde deli danaya rastlandığı için ABD ve Kanada'da üretilen Omega- 3'lerde sığır jelatininin kullanımının yasaklandığına dikkat çekerek, şunları söyledi: "Balık jelatininden 2.5 kat daha ucuz olan domuz jelatini kullanılmaya başlandı. ABD ve Kanada'dan ithal edilen bu ürünlerin çoğunda domuz jelatini var." Dölenmen, her önüne gelenin bu ürünlerden ithal edebildiğini, ülkeye kaçak girişin de olduğunu kaydederek, "Elektrik malzemesi üreten şirket bile Omega- 3 getirebiliyor" dedi. Tüketicinin 9 milyon YTL'ye bile Omega-3 alabildiğini anlatan Dölenmen, şöyle devam etti:

  Maliyeti daha düşük
  "Omega-3'te balığın temiz olması önemli. Omega-3 daha çok Kuzey Denizi'ndeki balıklardan elde ediliyor. Burada kirlenme arttı. Güney Denizi'ndeki balıklar daha temiz. İnsanlar sağlık kazanayım derken, kirli balıktan elde edilen Omega-3 yüzünden sağlıklarından olabilir. Bu yetmezmiş gibi, Omega- 3'te kullanılan jelatinde maliyeti düşük diye domuz jelatini kullanılıyor. Pakette, domuz jelatini kullanıldığı yazmıyor. Tüketici bilmediği yerden ve markadan almamalı."

  alıntıdır.
 2. 2
  cacoboy
  Emekli

  --->: domuz jelatinli balık yagı hapı

  Reklam  ıgrenc ya bu nasıl ıstır soktayım yanı 3. 3
  muratsonkaya
  Üye
  bilmeden yuttuk hapı ,vitamin diye, 4. 4
  Selim
  Üye
  Ben omega3 hapını yutmadım çok şükür:)

+ Yorum Gönder
amway balık yağı,  amway balık yağı hapı,  amway balık yağı hapı kullananlar,  amway omega 3 jelatin,  amway balık yağı kapsülü
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi