Hindistan 'da Kürtaj Cezası

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seviyeli-Ciddi Konular Bölümünden Hindistan 'da Kürtaj Cezası ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Sevinç
  Bayan Üye
  Reklam

  Hindistan 'da Kürtaj Cezası

  Reklam  Hindistan 'da Kürtaj Cezası

  Forum Alev
  Hindistan'da bir doktor ve asistanı, yasa dışı olduğu halde, cinsiyeti ultrason ile kız olarak belirlenen bebeği almayı teklif etmekten hüküm giydi.

  Hindistan'da kız çocuklar tercih edilmiyor

  Hindistan'da, bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi amacıyla hamile kadınlara ultrason yapılması yasak. Buna rağmen, uygulamanın yaygın bir şekilde devam ettiği biliniyor.

  Ancak Doktor Anil Sabani ve asistanına verilen 2 yıllık hapis cezası bu konuda bir ilk. Uzmanlar bunu, adalet sistemindeki gevşeklik ve yolsuzluğa bağlıyor.

  Doktor ve asistanının yakalanması için, polisin hamile bir kadınla işbirliği yaptığı öğrenildi.

  Doktorun hamile kadına söylediği; "Bebeğin cinsiyeti kız. Ancak biz çaresine bakabiliriz" sözleri, kayda alınarak mahkemeye sunulmuş.

  Erkek çocukların tercih edildiği ülkede, kız bebeklerin kürtaj ile alınması çok yaygın bir uygulama. Hükümet 12 yıl önce, bu amaçla yapılan kürtajları yasaklamış.

  Ancak son 20 yılda yaklaşık 10 milyon kız bebeğin alındığı tahmin ediliyor.

  Bu durum Hindistan'ın nüfus oranlarında da dengesizliğe neden olmuş. 1901 yılında, her bin erkeğe karşılık 972 kadın varken, bugün bu sayı 927'ye düşmüş.

  Bu yıl başında yapılan bir araştırmaya göre de, ultrason ile cinsiyet belirleme ve kürtaj nedeniyle, her yıl 500 bin kız bebek ölüyor.
 2. 2
  tuanamlk
  Usta Üye

  --->: Hindistan 'da Kürtaj Cezası

  Reklam  gerçekten de ciddi bir konu.Kız veya erkek hiç farketmez.daha bir bebeği doğmadan öldürüyorlar.Hem de sıf kız diye yaşa hakkı tanımıyorlar.Anlamak çok zor.Boşuna demiyorlar.Allah hayırlısını versin diye.Belki de beğenmedikleri kız çocuklarının eline düşücek bu insanlar.Onları da doğuranın bir kadın olduğunu da unutmuşlar.Yazık:S 3. 3
  Ozan ulaş
  Üye
  abi çok kötü bişeyya bayanlar olmasa bu dünya çekilmez biyer olurdu adamlar kızları daha doğmadan öldürüyo :S+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi