Atatürk'ü Masonlar mı öldürdü?

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Seviyeli-Ciddi Konular Bölümünden Atatürk'ü Masonlar mı öldürdü? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Börtecine
  Emekli
  Reklam

  Atatürk'ü Masonlar mı öldürdü?

  Reklam  Atatürk'ü Masonlar mı öldürdü?

  Forum Alev
  ATATÜRK'Ü MASONLAR MI ÖLDÜRDÜ?


  Mustafa Kemal Atatürk, 57 yaşında aramızdan ayrıldı. Bu çok erken ölüm; Türkiye'nin küresel bir güç olmasını da engelledi.
  Basına yansıyan iddialar; Atatürk'ün bir komploya kurban gittiğini gösteriyor. İddia şu: Atatürk, Mason olan doktorları tarafından, ağır ağır zehirlenmiştir. Bu zehirleme işi de ilaçlar verilerek yapılmıştır.
  Masonluk, kökü ta Haçlı Savaşları'na dayanan bir örgüttür. Fransız şovelyelerinin 1118'de Kudüs'te kurduğu Templiye örgütü, Masonluğun çekirdeği kabul edilir. Örgütün kurallarını genel olarak Musevilik ve Hıristiyanlık'tan alınan ilkeler belirlemiştir. Avrupa'da yayılan bu örgüt zamanla küresel bir tarikat haline gelmiştir. Kendilerini duvarcı ustasına bağlasalar da Masonlar; toplumun seçkin isimlerini bir araya getirirler ve böylece de ülke yönetiminde ciddi söz sahibi olurlar. 1965 yılında başbakan olan Süleyman Demirel'in de mason olduğunu söylersek, bu örgütün gücünü anlatmış oluruz.
  Günümüzde toplum tarafından çok yakından tanınan politikacı, sanatçı, akademisyen, işadamı, siyasetçi binlerce isim Mason localarına üyedir.

  MASON ÖRGÜTÜNÜ KAPATTI
  Atatürk'ü Masonlar'ın öldürttüğü iddiası tarihi bir olaya dayanıyor.
  Kemal Atatürk, Mason örgütünün Cumhuriyet yönetiminin önemli isimlerini kendisine çektiğini görmüştü. Osmanlı Devleti'nin son zamanında da bu örgüt etkiliydi. İttihat ve Terakki Partisi'nin ileri gelenleri de Mason olmuşlardı. Bunlar, 2. Abdülhamit'i tahttan indirip yerine Mason olan 5. Murat'ı geçirmişlerdi. Bu süreci Mustafa Kemal, çok yakından izlemişti.
  Kemal Paşa, aynı sürecin yaşanma olasılığını görerek 1935 yılı Ekim ayı başında verdiği bir emirle Mason localarının kapatılmasını sağladı. 14 Ekim 1935 tarihli gazetelere de yansıyan habere göre, Masonların mülkü de hazineye aktarıldı. Atatürk, kendisine Masonların meşrık-ı azamı (büyük üstüdları/başkanları) olmasını öneren kendi dokturu Mim Kemal'i, 'Çekilin huzurumdan Yahudi uşakları!' diye kovdu. (Bu bilgi, dönemin Van Milletvekili İbrahim Arvas'ın Tarihi Hakikatler adlı hatıra kitabında yer almaktadır.)
  Moskova Mason locası üstadı Mason Avram Beneraosyan bu haberi aldığında 'Bizi yok etmeye kalkışanları biz dehşetli biçimde ortadan kaldırırız. O sarı lider (Atatürk) kesinlikle yok edilecektir!' diye haykırıyor. Bunu da Yunanistan'da yayımlanan 1 Ağustos 1948 tarihli Halkın Sesi Gazetesi'nde yazıyor.

  HASTA İDİ
  Kemal Atatürk, karda kışta çok zor koşullarda siperlerde savaşan bir askerdi. Çanakkale'de böbreklerinden hastalanmıştı. Bu hastalığı sık sık ortaya çıkıyordu. Suriye hattında savaşırken de sıtmaya yakalanmıştı. Karaciğeri büyümüştü. Kemal Paşa'nın doktorluğunu yapan Mim Kemal Öke ve Neşet Ömer İrdalp Türkiye'nin önde gelen Masonları idiler. İddiaya göre işte bu doktorlar; Mason locaları zorla kapatılınca intikam almak yoluna gittiler. Atatürk'e 1935 yılından sonra civalı bileşikler içeren ilaçlar içirdiler. Bu bileşikler böbrekleri hasta eden, hatta parçalayan etki yapıyordu. Kemal Atatürk'e karaciğer için zehir etkisi olan kutu kutu kinin içirdiler. Böylece karaciğeri iflas ettirdiler. Atatürk; içkiden değil işte bu zehirli ilaçlardan dolayı hayatını kaybetti.

  KAPILARI AÇTILAR
  Masonlar'ın Atatürk ilkelerine karşı olduklarını söylemek mümkün değildir. Gizli tarikat biçiminde çalışmaları, toplumun önde gelen isimleri bünyesinde barındırması bu örgütü tartışma konusu yapmıştır. Bu localar, aynı zamanda dünya çapında bir dayanışma gösterirler. Masonlar, amaçlarını insanları eğitmek, aydınlatmak olarak dile getirirler ve dünya vatandaşı bir insan tipi yaratmak amacında olduklarını ortaya korlar.
  Buna karşın Masonlar hakkında genelde olumsuz yayınlar yapılır. İşte bu yüzden İstanbul'da Hür ve Kabul Edilmiş Masonlar Locası kapısını arada bir basına açar. Bugün Prof. Asım Akin bu locanın meşrık-ı azamı durumundadır.

  Rıza Zelyut

  GÜNEŞ-10 Kasım 2007
 2. 2
  jackef
  Üye

  --->: Atatürk'ü Masonlar mı öldürdü?

  Reklam  neden olmasınn..bu masonlardan her türlü şey beklenir.. 3. 3
  50curtis50
  Usta Üye
  katıLıyoRm saNa herşEy bekLeNir vaLLahi saoL börtcine aBi biLgilenDirdİGİn iÇİn..... 4. 4
  Psycho-38
  Yeni Üye
  Size katiliyorum, bunlar türkiyeyi ele gecirmek icin herseyi yaparlar, ozaman atatürkü öldürmeleri sorun olmamistir... köpekler... Ama bizde masonlara ya da kürtlere toprak vermeye göz yok, bu topraklari kanimizla kazandik, kanimiz dökülmedende vermeyiz (ne kadar dökülsede, zaten olmayacak) masonlarla kürtler (pkk) beraber calisiyorlar. :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:...


 5. 5
  albatros91
  Üye
  bu olay kesin deil ama bencede ataturku masonlar oldurmustur saol paylasım için..

 6. 6
  walkmanso
  Emekli
  katıLıyoRm saNa herşEy bekLeNir vaLLahi saoL börtcine aBi biLgilenDirdİGİn iÇİn.....Size katiliyorum, bunlar türkiyeyi ele gecirmek icin herseyi yaparlar, ozaman atatürkü öldürmeleri sorun olmamistir... köpekler... Ama bizde masonlara ya da kürtlere toprak vermeye göz yok, bu topraklari kanimizla kazandik, kanimiz dökülmedende vermeyiz (ne kadar dökülsede, zaten olmayacak) masonlarla kürtler (pkk) beraber calisiyorlar. :mad::mad::mad::mad:

 7. 7
  ugur_191
  Emekli
  ne kadar cok fılm seyredıosunuz sız ya kurtlar vadisi hepinizin aklını başından almış ataturk sırozdu tmm sıgara ve aşırı alkolden dolayı kaybettık....

 8. 8
  dolapdereli_4
  Üye
  Valla atamızın nasıl öldüğü önemli değil artık,:mad: Gençlerimizin sayesinde hergün bir kez daha ölüyo...

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi