Çanakkale Şehitliği'ni 3 boyutlu gez!

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Şehitlerimiz Bölümünden Çanakkale Şehitliği'ni 3 boyutlu gez! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gFb-Mmth
  Özel Üye
  Reklam

  Çanakkale Şehitliği'ni 3 boyutlu gez!

  Reklam  Çanakkale Şehitliği'ni 3 boyutlu gez!

  Forum Alev
  canakkale sehitligi.jpg

  Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı herkesin görmesi gereken bir yer. Ama gitmeye imkanınız yoksa teknoloji imdadınıza yetişiyor.


  'www.360tr.com' adlı multimedya grubu, Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkını, 'Virtual Reality Panoramik Fotoğraf Teknolojisi' ile internet ortamına taşıdı.

  Proje yönetmeni İmdat Demir, bir dedesini bu savaşta kaybetmiş birisi olarak proje üzerinde çalışmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

  Demir, proje ile savaşın geçtiği Gelibolu Yarımadası'nı göstermeyi ve şehitliklerin bir nebze olsun hatırlatılmasına çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

  ''Çanakkale'yi görme şansı bulunmayan, yurdumuzun dört bir yanından milyonlarca vatandaşımıza, sanki oradaymış gibi Gelibolu Yarımadası'nı gezme imkanı sunarak, özellikle genç nesiller üzerine internetin rolünü de kullanarak farkındalık yaratmak istedik. Gelibolu Yarımadası'nı görmek isteyenlerin, şehitlerimizin hangi zor şartlar altında canlarını bu ülke için feda ettiklerini hissedebilecekleri 'Yürekten Kaleler Efsanesi: Çanakkale Zaferi' projesi, askeri bir zaferin sonuçlarını yeni zamanlara taşıması, hissettirmesi anlamında kendi alanında, 'Kar altı hayatlar: Sarıkamış' projesinden daha da büyük bir proje olma özelliğini taşıyor.''

  ''www.360tr.com/gelibolu'' internet adresinden ulaşılan ''Yürekten Kaleler Efsanesi: Çanakkale Zaferi'' projesi, Gelibolu Yarımadası'nda bulunan şehitlik ve anıtları, hepsinin ayrı ayrı işaretli olduğu sayısal harita üzerinden bir gezinti imkanı sunuyor.

  ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİNİ 3 BOYUTLU GEZMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

 2. 2
  aygen
  Bayan Üye

  --->: Çanakkale Şehitliği'ni 3 boyutlu gez!

  Reklam  çok güzel çalışma.
  Allah razı olsun
+ Yorum Gönder
amerika 3d gez,  ÇANAKKALE SAVAŞINI GEZ
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi