Baba şehit kızı şehit

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Şehitlerimiz Bölümünden Baba şehit kızı şehit ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  tontiş
  Usta Üye
  Reklam

  Baba şehit kızı şehit

  Reklam  Baba şehit kızı şehit

  Forum Alev
  BABA ŞEHİT KIZI ŞEHİT

  Neşe Garip, pilot babası şehit olduğunda 9 yaşındaydı. Büyüdü doktor oldu. Görev yaptığı Yunak'ta nöbetçi olmamasına rağmen hastaya koştu. Daha 25 yaşında şehit oldu..

  Kullandığı savaş uçağının 16 yıl önce doğduğu kasabaya düşmesiyle şehit olan pilot yüzbaşı Muzaffer Garip'in geride bıraktığı iki çocuğundan doktor kızı Neşe Garip de babası gibi görev başında öldü. Ateşi yükselen çocuğu taşıyan ambulansın takla atıp su kanalına uçması sonucu 25 yaşındaki Neşe Garip, hayatını kaybetti. Geride baba mesleğini seçen üsteğmen oğluyla yapayalnız kalan acılı anne, Sağlık Bakanlığı'nı dava etmeye hazırlanıyor.

  PRATİSYEN DOKTOR
  4'üncü Ana Jet Üssü Komutanlığı'nda görevli pilot yüzbaşı Muzaffer Garip'in kullandığı F16-C savaş uçağı, 5 Temmuz 1991 tarihinde doğduğu Afyon Tatarlı Beldesi'nde dağa çakıldı. Garip, şehit düşerken geride gözü yaşlı bir eş ile kızı Neşe ve oğlu Barış'ı bıraktı. Baba özlemiyle büyüyen Neşe doktor olurken, Barış ise baba mesleğini seçti. Ancak aradan geçen 16 yılın sonunda Neşe babasıyla aynı kaderi yaşadı. Babası şehit düştüğünde henüz 9 yaşında olan Neşe, 3 ay önce Konya'daki Yunak Devlet Hastanesi'ne pratisyen doktor olarak atandı. Önceki gün ateşi yükselen 4 yaşındaki Yasemin Arı, Yunak Devlet Hastanesi'nden Akşehir Devlet Hastanesi'ne sevk edilmek istendi. Genç doktor Neşe de küçük kıza eşlik etmek için ambulansa bindi. Ancak ambulans, Ortaköy beldesi yakınlarında yoldan çıkarak takla atıp, sulama kanalına uçtu. Kazada doktor Neşe Garip ve sağlık memuru Yasin Duru hayatını kaybetti.

  KADERLERİ AYNI
  Dr. Neşe Garip, önceki gün İstanbul Ataköy 5. Kısım Camisi'nde düzenlenen törenle Topkapı'daki Tokmaktepe Mezarlığı'nda toprağa verildi. Babasının devre arkadaşlarının da katıldığı cenaze töreninde anne Neriman Garip güçlükle teskin edildi. Kardeşinin Türk bayrağına sarılı tabutunu omuzlayan hava piyade üsteğmen Barış Garip ise yaşadığı acıyı "Kardeşim babamla aynı kaderi yaşadı. İkisi de görevleri başında şehit düştü" sözleriyle dile getirdi. Yaşadığı çifte acıyı anlatan Neriman Garip, "Yaşadığım üzüntüler nedeniyle by pass geçirdim. Babası Edirnekapı Şehitliği'nde yatıyor. Ben oğlumun görevi nedeniyle Antalya'dayım. Babası ile aynı şehirde olsunlar diye buraya defnettik" dedi.


  Yeni aldığım doktor önlüğünü göremedi

  İlaçlarla ayakta duran Neriman Garip, kızının acısına nasıl dayanacağını bilmediğini belirterek, "Onun yerine ne koyacağım? Sıra benimdi. Yeni aldığım doktor önlüğünü bile göremedi. Orada çok zor şartlar altında çalışıyordu. İstifa etmesini istiyordum. 15 gün sonra istifasını verecekti. Tek hayali cerrah olmaktı" dedi. Kaza günü kızının nöbeti olmadığını ancak buna rağmen çalıştırıldığını ileri süren Garip, Sağlık Bakanlığı'nı dava edeceğini söyledi. Neriman Garip, "Polis, kızımın ölümünü oğluma telefonla 'kardeşiniz eks oldu' diye haber vermiş. Karşısındakinin insan olduğunu unutmuş" dedi.
  aktif haber
  __________________ 2. 2
  ZİLE
  Bayan Üye

  Cevap: baba şehit kızı şehit

  Reklam  Hayatın insanlara ne getireceği bilinmez elbet. Şehitlikte her insana kısmet edilmez. Baba ve kızın şehit düşmesi geriye kalanlar için hüzünlü bir olay olsa da aslında onlar cennete girdi diye sevinilmesi gerekir. Yine de duygusallık ağır basar.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi