Şehit kızın ağlatan mektubu...!

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Şehitlerimiz Bölümünden Şehit kızın ağlatan mektubu...! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  nur_1905
  Üye
  Reklam

  Şehit kızın ağlatan mektubu...!

  Reklam  Şehit kızın ağlatan mektubu...!

  Forum Alev
  Şehit kızının ağlatan mektubu
  02 Mart 2008 Pazar 00:12
  Dağlıca şehidinin kızı: "Vatanı bölmek için uğraşan hainlere, acizlere daha fazla fırsat vermeyin."

  Dağlıca şehitlerinden Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal'ın kızı Beyza Uysal, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in de hazır bulunduğu temel atma töreninde babası için yazdığı mektubu okudu.

  Duygusal ifadelerle hem babasına hem de yetkililere seslenen Beyza, "Babam gibi niceleri canını kanını verirken sizler de bu vatanı bölmek için uğraşan hainlere, acizlere daha fazla fırsat vermeyin. Kendi iradenizle bu terörü daha başlamadan bitirin. Belki daha pek çok çocuk babasız kalacak, pek çok kişinin yüreği yanacak ama biz geleceğe umutla bakabileceğiz." dedi.

  Dağlıca'da PKK'lı teröristlerce şehit edilen Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal'ın kızı Beyza Uysal, babası adına yaptırılan okulun temel atma töreninde babasına yazdığı mektubu okudu. Duygu yüklü bir konuşma yapan Beyza babasına hitaben yazdığı mektupta şu ifadeleri kullandı:

  "Ben Beyza Uysal, kahraman bir babanın şehit Uzman Çavuş Mustafa Uysal'ın başı dik gururlu kızıyım, elbette üzgünüm, elbette kolum kanadım kırık, ama bugün herkesten bir adım öndeyim, herkesten alnım açık, çünkü onurla söylüyorum ki bu vatan toprağında benim babamın da kanı var. Artık Türk'ün tarihini öğrenmiyorum, Türk'ün kahramanlıklarını öğrenmiyorum. Ben de bu tarihi yazan bir babanın kızıyım ve bu şerefle yaşıyorum. Benim babam bu vatanı bana bıraktı, ben bu vatana layık bir evlat olmak için çalışacağım. Eminim ki onun adını taşıyan bu okulda da köyümüzün çocukları nice Mustafalar, Fatmalar, Ayşeler, yurdumuza layık olmak için çalışacaklar. Şimdi sizlere sesleniyorum: Babam gibi niceleri canını kanını verirken sizler de bu vatanı bölmek için uğraşan hainlere, acizlere daha fazla fırsat vermeyin. Kendi iradenizle bu terörü daha başlamadan bitirin. Belki daha pek çok çocuk babasız kalacak, pek çok kişinin yüreği yanacak ama biz geleceğe umutla bakabileceğiz. Şu anda yanımızda olmasa da tüm şehitler gibi yüreğimizde olan babamın bizi gördüğüne bizi hissetiğine inanıyorum. Onun da gururla bize baktığına ve huzur içinde olduğunu biliyorum. İçin rahat olsun babacığım. Sen sadece benim değil vatan sevgisiyle kavrulan bu vatanın biricik şehidisin."

  İnşaallah konu tekrarı değildir.Eğer konu tekrarı ise özür dilerim=)
 2. 2
  samedgece
  Yeni Üye

  --->: Şehit kızın ağlatan mektubu...!

  Reklam  çok güzel gerçekten insan kötü oluyor okurken paylaşım için teşekkür ederim 3. 3
  hümeyra_34
  Yeni Üye
  gerçekten de çok güzel ben bile ağladımm 4. 4
  WİLD_BOSS
  Usta Üye
  walla kız çok güzel yazmış için geçti:'(

+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi