Şehitlerimiz yürek yaktı

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Şehitlerimiz Bölümünden Şehitlerimiz yürek yaktı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Unsoft
  Üye
  Reklam

  Şehitlerimiz yürek yaktı

  Reklam  Şehitlerimiz yürek yaktı

  Forum Alev  TERHİSİNE 70 GÜN KALA ŞEHİT OLDU


  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Kuzay Irak'ta PKK'li teröristlere yönelik düzenlediği kara harekatında şehit olan Çankırılı Jandarma Komando Onbaşı 21 yaşındaki Mustafa Yusuf'un Ankara'da oturan ailesi yasta. Terhisine 70 gün kala şehit düşen Mustafa Yusuf'un, harekat öncesi en son babası Kadir Yusuf'u arayıp, “Baba hainleri yok etmeye gidiyoruz, hakkını helal et'' dediği öğrenildi. Şehit Mustafa Yusuf, yarın Çankırı'nın Yapraklı İlçesi'ne bağlı Buğay Köyü'nde toprağa verilecek.  Jandarma Komando Onbaşı Mustafa Yusuf, 25 Şubat 2008 günü saat 22.00 sıralarında Irak'ın kuzeyindeki 1980 rakımlı tepede PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düştü. Ankara'nın Hasköy İlçesi'nde oturan Kadir ve Şehri Yusuf çiftinin 2'si kız 4 çocuğunun en küçüğü olan Mustafa Yusuf'un bekar olduğu ve terhisine 70 gün kaldığı öğrenildi.
  ASTSUBAY HÜSEYİN DOĞAN 7AYLIK EVLİYDİ

  PKK terör örgütüne karşı sürdürülen sınır ötesi operasyonda şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hüseyin Doğan'ın eşinin kaldığı Ordu'da evde gözyaşları sel oldu.
  Kuzey Irak'ta PKK terör örgütüne karşı sürdürülen operasyonda şehit olan Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hüseyin Doğan'ın eşinin kaldığı Ordu'daki evine adeta ateş düştü. Alınan bilgiye göre, 6 Temmuz 2007'de Ordu'da evlenen Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hüseyin Doğan ve eşi Yeşim Doğan, düğünün ardından 15 gün sonra görev nedeniyle Şırnak'a gitti.
  Sınır ötesi operasyona katılan Jandarma Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hüseyin Doğan, dün akşam teröristlerle girilen çatışmada şehit oldu. Acı haberi duyan Yeşim Doğan ve ailesi sinir krizleri geçirirken, yakınları acılı aileyi teselli etmeye çalıştı. Akyazı Mahallesi'nde Ahmet Cemal Mağden Sitesi'ndeki Yeşim Doğan'ın babaevinin dış cephesine büyük bir Türk bayrağı asıldı.

  Aslen Malatyalı olduğu belirtilen şehit Hüseyin Doğan'ın cenazesinin Ankara'da toprağa verileceği öğrenildi.
  ACI HABER KIL ÇADIRDA GELDİ

  Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terör örgütüne yönelik Kuzey Irak'ta düzenlediği operasyonda şehit düşen Piyade Komando Er İbrahim Okur'un Silifke'deki ailesine acı haber yaşadıkları kıl çadırda verildi.
  Şemdinli Piyade Dağ ve Komando Taburu'nda görevli iken kara harekatına katılarak şehit olan Piyade Komando Er İbrahim Okur'un (21) Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Çaltıbozkır Köyünde oturan ailesi, acı haberi yaşadıkları kıl çadırda aldı.
  Silifke Kaymakamı Ahmet Beyoğlu ve Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Rahmi Helvacı, baba Hasan Okur'a oğlunun şehit olduğunu bildirdi. Yüzbaşı Helvacı, "Başınız sağolsun. Bu hainlerin yanına kar kalmayacak. Oğlunuzun kanı yerde kalmayacak" diyerek şehit babasını teselli etti.
  Oğlunun şehit olduğu haberini metanetle karşılayan 5 çocuk babası Hasan Okur da, "Başım dik, vatan sağolsun. Şehitler ölmez vatan bölünmez. Oğlum gibi diğer çocuklarımın da kanı bu vatana feda olsun" dedi.
  Anne Zeynep Okur ise oğlunun şehit olduğunu öğrenince ağıtlar yaktı, "Oğlumuzun şehit olmasına üzüldük ama vatan için canını verdi, bu vatana can feda olsun" diyerek ağladı.

  Şehidin ağabeyi Zeynel Okur da gözyaşı dökerek, "Kardeşim güzel bir mertebeye erişti, şehit oldu. Başımız dik. Vatana canımız feda olsun" dedi.
  Şehit Piyade Komando Er İbrahim Okur'un cenazesi, yarın düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.
  'YOLLAR KAPANIR' DİYE İZNİNİ BİTİRMEDEN BİRLİĞİNE DÖNDÜ

  Türk Silahlı Kuvvetlerinin Irak'ın Kuzeyinde sürdürdüğü harekatta şehit olan askerlerden er Serdar Cecen'in yollar kapanır" endişesiyle 15 gün önce iznini tamamlamadan birliğine döndüğü öğrenildi.

  ÇORUM'DA ŞEHİT EVİNDE MATEM..
  Sınırötesi Operasyonda Şehit Düşen Onbaşı Dursun Demirkol'un Ailesi Ve Yakınları Kara Haberle Yıkıldı

  mynet
 2. 2
  ZİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Şehitlerimiz yürek yaktı

  Reklam  Şehit olan her bir askere üzülürüz. Şehit olması, geride bıraktığı ailesi çocuğu içimizi burkar. Ölüm her zaman hüzündür fakat şehit olunca bir başkadır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi