Gabar'da çatışma: 4 şehit

+ Yorum Gönder
Ciddi Konular ve Şehitlerimiz Bölümünden Gabar'da çatışma: 4 şehit ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  D.K.F.Q
  Usta Üye
  Reklam

  Gabar'da çatışma: 4 şehit

  Reklam  Gabar'da çatışma: 4 şehit

  Forum Alev
  Gabar'da çatışma: 4 şehit

  13 Kasım 2007

  Gabar dağında 1'i üsteğmen 4 asker şehit oldu.

  Şırnak’ın Gabar Dağı ve Bestler Dereler kesiminde yuvalanan PKK'lı teröristlere karşı güvenlik güçleri geniş kapsamlı operasyon başlattı. Öğlen saatlerinde Gabar Dağı'nda bir grup teröristle karşılaşan askerler, ‘teslim ol’ çağrısında bulundu, teröristler buna ateşle karşılık verince çatışma çıktı.
  PKK'lı teröristlerin açtığı ilk ateşle 1 üsteğmen ile 3’er şehit oldu. 9 güvenlik görevlisi yaralandı. Çatışma bölgesine Sikorsky tipi helikopterlerle özel eğitimli komandolar indirilirken, Kobra tipi helikopterler de operasyona havadan destek verdi.
  Gabar Dağı'nda çıkan çatışmada teröristlerin açtığı ateş sırasında şehit olan üsteğmenin İstanbul nüfusuna kayıtlı Gürkan Yavuz olduğu bildirildi. Şehit 3 erin kimliği ise henüz açıklanmadı.
  Teröristlerin Gabar’dan Bestler Dereler kesimine doğru kaçmaya çalıştıkları belirtilirken, teröristlerin geçiş güzergahları havadan helikopterlerle ateş altına alındı. Gabar ve Bestler Dereler kesiminde teröristlerle çatışmanın yer yer devam ettiği belirtildi.
  SIFIR NOKTASINDA HAREKETLİLİK
  PKK'lı töriristlerin Kuzey Irak’a yuvalandığı kesimlere yönelik sınır ötesi operasyonun her an başlayabileceği belirtilirken, Irak sınırının sıfır noktasında karakollara asker ve zırhlı araç sevkıyatı yapıldı.
  Şırnak’ın Silopi İlçesi’nin Kuzey Irak sınırını ayıran Heziy Çayı kıyısında ulunan Çalışkan ve Görümlü kesimindeki karakollara Sikorsky tipi helikopterlerle çok sayıda özel eğitimli komandolar indirilirken, çok sayıda zırhlı araç ve tanklar da karakol çevresine konuşlandırıldı. Süper Kobra tipi helikopterler ise sınır boyunda sürekli uçtu.
  Kuzey Irak’taki yerel kaynaklar helikopterlerin sınır kesiminde bazı bölgeleri bombaladığını ileri sürdü.
  Bu arada Diyarbakır 2’inci Hava Kuvvet Komutanlığı 8’inci Ana Jet Üssü’nde dün geceden itibaren büyük bir hareketlilik başladı, üsten peşpeşe savaş uçaklar inip kalktı.
 2. 2
  adasu34
  Yeni Üye

  --->: Gabar'da çatışma: 4 şehit

  Reklam  vatanın birkez daha başı sağolsun+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi