Merva Ulusoy

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Sanatçı Tanıtımları Bölümünden Merva Ulusoy ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ENGİN
  Özel Üye
  Reklam

  Merva Ulusoy

  Reklam  Merva Ulusoy

  Forum Alev
  Merva Ulusoy  19 Mayıs 1971, İstanbul doğumlu olan Merva Ulusoy, Şişli Terakki İlkokulu’nun ardından Sankt Georg Avusturya Lisesi Ticaret Bölümü’nden mezun oldu. Viyana’da Webster Üniversitesi’nde Yöneticilik ve Pazarlama okuduktan sonra Londra’da Uluslararası Ticaret üzerine master yaptı. 1993’te Cenevre’ye giden Ulusoy, finans üzerine MBA diploması aldı. 1994 yılında ise Harvard Üniversitesi’nde globalleşme üzerine yüksek ihtisas yaptı.

  İş dünyasına 1993’te Pars/McCann Erickson İstanbul’da müşteri temsilcisi olarak giren Ulusoy, 1995’te United Parcel Service - Boston’da yönetici ve liderlik konusunda bir senelik Özel Rotasyon Programı’na seçildi. 1996 yılı boyunca Atlanta Olimpiyat Oyunları’nda İstanbul Milli Olimpiyat Komitesi’nin tanıtımını yapan Lowe Adam reklam ajansında, üst düzey danışman olarak İstanbul ve Atlanta’da çalıştı.

  1997-2000 yılları arasında aile şirketleri olan Ulusoy Ticari Yatırımlar Holding A.Ş.’de Halkla İlişkiler ve Reklam Müdürlüğü yaptı. Eylül 2003’te CNN TÜRK ailesine katılan Merva Ulusoy, halen “İş’te Gündem” ve “headquarters” adlı programları hazırlayıp sunuyor.

  Avusturya Lisesi Mezunlar Derneği, TÜSİAD ve KAGİDER üyesi olan Merva Ulusoy iyi derecede İngilizce, Almanca ve Fransızca bilmektedir. 6 yaşında Meyra adında bir kızı olan Ulusoy, sinema ve klasik müziğe meraklı olup, profesyonel yüzücüdür.

  Kaynak: cnnturk.com
 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Merva Ulusoy

  Reklam  türkiyenin başarılı program sunucularındandır, merve ulusoy başarılı bir televizyoncu olmasını aldığı iyi eğitime bağlamaktadır programcı sipiker üç dil bilmektedir birde kızı vardır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi