Alişan (Serkan) [Biografi]

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Sanatçı Tanıtımları Bölümünden Alişan (Serkan) [Biografi] ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MUSTAFA
  Usta Üye
  Reklam

  Alişan (Serkan) [Biografi]

  Reklam  Alişan (Serkan) [Biografi]

  Forum Alev
  Bingöl´lü bir ailenin çocuğu olarak 19 Haziran 1976´da İstanbul Kasımpaşa´da dünyaya geldi. Müzik piyasasına atılana kadar adı Serkan´dı. Müzik yeteneği, küçük yaşlarda ailesi tarafından anlaşıldı. Henüz iki yaşındayken, İbrahim Tatlıses´in 'Sabuha', İzzet Altınmeşe´nin 'Maden Dağı' adlı türkülerini ezbere okurdu. Okul yıllarında öğretmenleri ders arasında Serkan´a türkü söyletirlerdi. Bu, liseyi bitirene dek sürdü.

  Serkan´ın en büyük ¤¤acı pilot olmaktı ancak ÖSS´den yeterli puanı kazan¤¤ayınca bu hayali suya düştü. Lise 1. sınıftayken, babasının maddi desteğiyle ilk kasetini yaptı. Ancak bunu, gerçek bir kaset çalışması olarak kabul etmiyor.Dedesi ve dayısının yakın dostu olan, Prestij Müzik´in ortağı Hilmi Topaloğlu tarafından keşfedilen Serkan, daha sonra firmanın diğer ortakları Mahsun Kırmızıgül ve Burhan Aydemir´ in de desteğiyle ilk albümü 'Sana Birşey Olmasın' ı 1997´de piyasaya çıkardı.
  Albümün çıkış parçası 'Kralı Gelse' adlı parçayla müzik dünyasında büyük yankı uyandırdı 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Alişan (Serkan) [Biografi]

  Reklam  ilk çıktığı yıllarda çok genç oluşu ve sesi dikkat çekti türkü arebesk fantezi söyleyen sanatçı fanatik sayılan hayran kitlesine ulaştı birçok filimde de oynamıştır şimdilerde sunuculuk yapmaktadır+ Yorum Gönder
alisan biografi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi