Barış Akarsu [Biografi]

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Sanatçı Tanıtımları Bölümünden Barış Akarsu [Biografi] ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MUSTAFA
  Usta Üye
  Reklam

  Barış Akarsu [Biografi]

  Reklam  Barış Akarsu [Biografi]

  Forum Alev
  Hatice hanım ve Selahattin beyin 29 haziran 1979 da zonguldakta bir erkek bebekleri oldu. 1979 yılı barış yılı ilan edilmişti ve bebeklerine barış ismini koydular. 1982 yılında doğan kız kardeşi nesrin ile aile ¤¤asrada yaş¤¤larına dev¤¤ etti. ¤¤asrada denizle haşır neşir büyüyen ve okul yıllarınıda ¤¤asrada geçiren barış akarsu için deniz ve kumsallar her z¤¤an çok önemli oldu. Flüt çalarak başladığı müzik sevgisi mızıka ve kumsallarda çalınan gitar ile dev¤¤ etti. Karadeniz Ereğlisinde, antalyada, ankarada z¤¤an z¤¤an ¤¤atörlük, z¤¤an z¤¤an müzisyenlik yapıp yaş¤¤ kavgası verirken tvlerde gördüğü akademi türkiye yaroşmasına birazda arkadaşlarının ısrarıyla son gün katılmaya karar verdi. Yaroşmalara karşı olduğunu her z¤¤an belirtsede yaş¤¤ada verilecek eğitim, katılmaya karar vermesindeki en büyük etken oldu. Türkiyenin en çok sevdiği barış akarsu 2004 temmuzda yarışmayıda birincilikle bitirdi ve istanbula yerleşti.

  Yarışmadan sonra 14 ocak 2005 tarihinde prdöktörlüğünü Serdar Öztop`un yaptığı ve Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya çıkardığı "Islak Islak" albümüyle müzik dünyasına profesyonel bir giriş yaptı. Islak Islak albümündeki ıslak ıslak, kimdir o, ¤¤asra, mavi parçalarına klip çekildi ve klipler çeşitli tv kanallarında yayınlanmaya dev¤¤ ediyor. 17 Ağustos 2006 tarihinde Ayhan Orhuntaş ve Ergin Altınel prodüktörlüğünde gerçekleştirilen ikinci albümü "Düşmeden bulutlara koşm¤¤ gerek" Seyhan Müzik etiketiyle piyasaya çıktı. 10 yeni ve 1 coverden oluşan albümde söz ve bestesi BARIŞ AKARSU`ya ait "Yeter be" ve "Ben" adlı iki eserde bulunmaktadır. İkinci albümünden; Vurdum en dibe kadar, Yaz demedim parçalarına klip çekildi ve yayınlanmaya dev¤¤ ediyor.

  Müzik dışında projelerede imza atan BARIŞ AKARSU Star TV de yayınlanan YALANCI YARİM dizisinin başrolünde oyuncu kimliğiyle evlerimize konuk olmaya dev¤¤ etmektedir.

  Yarışmadan itibaren oluşan ve BAG (Barış`ı anlayanlar grubu) adını alan fan grubunu büyük sevgi dolu ailem diye tanımlayan BARIŞ AKARSU USDER tarafından sosyal kalkınma ve dayanışmaya verdikleri öneme göre verdikleri ödüllerde ROCK dalında en iyi şarkıcı, FUTURE dergisi yılın en sevilen rock sanatçısı ödülünü, CEM KARACA özel ödülünü aldı. 2. 2
  MÜCEN
  Bayan Üye

  Cevap: Barış Akarsu [Biografi]

  Reklam  katıldığı bir ses yarışması ile tanınan sanatçı sesi ve görüntüsü ile çok tutulan bir sanatçı oldu geçirdiği bir kaza sonucu 2007 de hayatını kaybetti oynadığı en son yalancı yarim dizisi daha bitmemişti+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi