Burçin Terzioğlu Röportajı

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Sanatçı Tanıtımları Bölümünden Burçin Terzioğlu Röportajı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Reklam

  Burçin Terzioğlu Röportajı

  Reklam  Burçin Terzioğlu Röportajı

  Forum Alev
  Çocuk yaşlarından beri oyunculuğun içinde olan Burçin Terzioğlu son dizisi 'Fırtınalar'da rol arkadaşı Murat Yıldırım ile aniden başlayan aşkını anlattı. Yaşadığının, günümüzde çok rastlanan bir 'dizi aşkı' olmadığının altını çizen genç oyuncu dizinin bittiğini ama aşklarının devam ettiğini söylüyor..

  Dizi aşkları neden gerçeğe dönüşür? Ve dizi bitince aşk neden sona erer?Özellikle şehir dışında çekilen dizilerde oyuncuların birbirlerine aşık olduğunu ve ilişkiye başladıklarını sık sık duyuyoruz. Bunu 'Fırtına' dizisi için 11 ay Trabzon'da yaşayan ve çekimlerin bitmesine iki ay kala dizideki sevgilisi Murat Yıldırım'la bir birlikteliğe başlayan oyuncu Burçin Terzioğlu da yaşadı. Onların aşkı diziyle birlikte bitmedi ama Murat Yıldırım yeni bir dizi için önümüzdeki sezon Antakya'da yaşayacak. Terzioğlu dizi oyuncularının aşklarını tehdit eden bu ayrılık durumunu bir test olarak görüyor: "Biz de diğer insanlar gibi hasret çekebiliriz" diyor ve 'dizi aşıkları' olup olmadıklarını anlatıyor...


  Uzun zamandır sinema ve televizyonun içindesiniz ama sizi tanımamız 'Kadın İsterse' ve 'Fırtına' dizisiyle oldu. Geç kalmış bir şöhret değil mi bu?


  - Babam filmciydi onun sayesinde 4-5 yaşlarındayken oyunculuğa başladım. Ortaokulda bunu sevdiğimi ve meslek olarak yapacağımı hissettim. 'Mahallenin Muhtarları'yla bugüne geldim. Hiç boş sezon geçirmeden liseden beri oyunculuk yapıyorum. Daha önce gelen başrol tekliflerini kendim istemedim. Hazır değildim, yüklenemezdim.


  'Fazilet' filminde Hülya Avşar'ın kızı olarak oyunculuğa başlayıp yıllar sonra yine Hülya Avşar'ın kızı rolüyle 'Kadın İsterse' dizisinde şöhret oldunuz. Avşar sizin hayatınızda dönüm noktası gibi mi?


  - Evet böyle denebilir. Benim oynadığım bir çok iş var ama 'Kadın İsterse' beni en çok tanıtan dizi oldu. 'Fırtına' ise başrolde kendi başıma kaldığım ve başarılı olan bir diziydi. Bu yüzden o da çok önemli.


  Şimdi çok dizi var ve eğer istenilen sonuç alınmazsa hemen yayından kaldırılabiliyor. Oyuncu için korkutucu değil mi bu?


  - Gerilim yaratıyor ama benim oynadığım hiçbir iş yayından kalkmadı. 'Kınalı Kar' 90 bölüm, 'Kadın İsterse' iki sezon, 'Fırtına' 48 bölüm devam etti. Bu konuda ballıyım! 'Fırtına' 13 bölümlük yaz dizisi olarak yola çıkmıştı. Çok sevilince 48 bölüm yayınlandı. Diziden çok mutlu ayrıldım.


  Bu diziden mutlu ayrılmanızın başka nedeni olabilir mi?


  - Ne demek istediğinizi anlıyorum ama benim demek istediğim; bu dizi benim oyunculuğuma ivme kazandırdı. Beni bir kademe yukarı yükseltti diye düşünüyorum.


  Sevgiliyi oynayan iki karakterin aşkı gerçeğe dönüştü. Peki Murat Yıldırım ile aşkınız diziyle birlikte bitti mi?


  - Bitmedi tabii. Aslında çok ilginçtir, aşkımız diziyle başlamadı. Hep öyle yakıştırmalar oldu, haberler çıktı. O haberlere oturup gülüyorduk. 'Bak bize de yaptılar' diye... İlişkimiz dizinin bitmesine 2 ay kala başladı ve çok güzel biçimde devam ediyor. 13 bölümlük aşklardan değildi bizimki. Kalpte pazarlık olmaz.


  PAYLAŞMAK YAKINLAŞTIRIYOR


  Sinema değil ama dizi aşklarının gerçeğe dönüşmesi çok yaygın, sizce neden?


  - Harvard Üniversitesi araştırmış, sonuçları da şöyle şöyle, demek isterdim ama gerçekten bilmiyorum. Şu olabilir, gerçekten diziler uzun soluklu olduğu için oyuncuların çok fazla birlikte zaman geçirme şansı oluyor, birbirini tanıyor. Bizim bir ilişkiye başlayacağımıza settekiler hiç ihtimal vermiyordu, biz bile inanmıyorduk çünkü çok iyi arkadaş olmuştuk. Başlayınca biz de herkes kadar şaşırdık. Neredeyse 7-24 beraberdik. Ama birlikte çalışıp aşık olmayan çok oyuncu da var. Daha iyi tanıma fırsatı mı buluyorsun, daha çok şey paylaştığın için daha mı çok yakınlaşıyorsun bilmiyorum.


  Dizi bitince ilişkiler de bitiyor genelde!


  - Neden öyle bilmiyorum. Yani sevginin derecesiyle ilgili olabilir. 'Dizi bitti yapı paydos' tarzında da olabilir. Belki bizimkinin farkı, dizinin finaline yakın başlaması.


  İki dizi yıldızının beraberliği nasıl oluyor peki, birbirinizin reytingini, hayranlarınızı kıskanıyor musunuz mesela?


  - Murat'ın kadın hayranları yanımıza geldiği zaman fotoğraf makinesini alıp onların fotoğraflarını ben çekiyorum. Başka mesleklerdeki insanlarla ilişki yaşayanlar daha zor anlayabilir bizi. İki aynı mesleği yapanın bu şekilde kıskanması mümkün değil. Zaten internet forumlarında birbirimize çok yakıştırıyorlardı. Bir şeyin karşılığında düzgün tepki almak insanı mutlu ediyor.


  Sevgiliniz Murat Yıldırım şimdi Tuba Büyüküstün ile başrol oynayacağı 'Asi' adlı dizi için Antakya'ya gitti. Bu sizi korkutmuyor mu?


  - Evet, zorlukları var bunun. O zorlukları nasıl kendine doğru çevirirsin o önemli. Benim bu sezon netleşen bir işim yok. Ben de başka bir şehre çekime gidebilirim. İlişkimizin sağlam olduğunu düşünüyorum, mesafenin bizi daha çok yakınlaştıracağını düşünüyorum. Belki ilişkinin sağlamlığının testi bu ayrılık olacak... İşimiz ne gerektiriyorsa, nerede olmamız lazımsa yapacağız. O işi kabul edip, gitmesi için yüreklendiren benim. Bu işi yapan çok az kişi vardır herhalde. Kimse istemez sevdiği insandan uzaklaşmayı.


  ÜNLÜLER DE HASRET ÇEKEBİLİR


  Kendinizi, ekmek parası için eşini Almanya'ya yollayan kadınlar gibi mi hissediyorsunuz?


  - Tabii olabilir, yani herkes ayrı kalıyor. Asker eşleri bir yıl ayrı kalıyor. Biz ünlüler müthiş bir konfor içinde sürdürmüyoruz hayatımızı. Bizim hayatımızda da zorluklar var. Herkes kadar ayrılığı, hasreti biz de çekeceğiz. Ünlüler de hasret çekebilir. Onun işi iyi çıksın, karşılığını görelim. Aynı işte olmamıza rağmen aramızda fesatlık yok. Birbirimizi her zaman iş konusunda yüreklendiriyoruz.
 2. 2
  İLKİN
  Bayan Üye

  Cevap: Burçin Terzioğlu Röportajı

  Reklam  güzel oyuncu o dönemin çok izlenen dizisi fırtına daki oyuncu arkadaşı murat yıldırımla 2008 de evlenmiş fakat bu evlilik 2014 de sonlanmıştır şimdi ise yeni dizilerde oynamktadır+ Yorum Gönder
burçin terzioğlu röportaj,  burçin terzioğlu boşandımı,  burçin terzioğlu röportajları,  murat yıldırım boşandımı,  fırtına dizisi röportaj
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi