Bergen Hayati

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Sanatçı Tanıtımları Bölümünden Bergen Hayati ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fatal
  Özel Üye
  Reklam

  Bergen Hayati

  Reklam  Bergen Hayati

  Forum Alev
  Bergen kimdir

  Bergen kimdir.jpg


  1961 Ankara doğumlu,17 yaşındayken yaşadığı mutsuz bir gönül ilşkisi yüzünden P.T.T deki işini bıraktı.Aynı yıl Ankara”da ki Feyman gece klübünde şarkıcılığa başladı,bunun ardından Mersin,Adana ve İzmirde ki bir çok gazino,bar ve pavyonlarda şarkıcılığa devam etti.
  Adana”da şarkı söylediği pavyona düzenlenen bir polis baskını sırasında Halis Serbest ile tanıştı ve evlendi. Kıskançlık nöbetleriyle ve şiddet uygulamalarıyla evliliklerini tahammül edilemez hale getiren eşi 1986 yılında İzmir de ki bir gece klübünde sahnede şarkı söylediği sırada Bergen”in yüzüne kezzap attı.Tek gözünü ve yüzünün bir kısmını yitiren Bergen bu sefer ”acıların kadını” lakabıyla oldukça tanınmış bir arabesk müzik şarkıcısı oldu.
  Bir filmin baş rolünde oynayan (Acıların kadını-1986) ve 11 tane albüm dolduran Bergen uzun bir süre popülerliğini ve başarısını korudu.
  Ancak eski eşi Halis Serbest yakasını hiç bir zaman bırakmadı ve 15 Ağustos 1989”da bitip tükenmeyen tehditlerin ardından 28 yaşınadaki şarkıcıyı Kayseri”de ki bir gece programından sonra arabasıyla kaçırıp Mersin”e doğru götürürken Toros Dağlarında yol kenarındaki bir restoranda tabancasıyla vurarak öldürdü.
  1994 yılında hayatı baş rollerini Bennu Gerede ve Kadir İnanır”ın paylaştığı ”Aşk ölümden soğuktur” adlı filme konu oldu.
  Eşi Halis Serbest tarafından kezzap dökülerek gözü kör edildi. “Acıların kadını” olarak bilindi. Asıl adı Belgin Sarılmışer idi. Tarsus’ta yine Halis Serbest tarafından öldürüldü. Annesi Sabahat Çadrır, ablası İsmet Zorlular’dır…
 2. 2
  ZEYTİNCİK
  Emekli

  --->: Bergen Hayati

  Reklam  Bu konu için çok teşekkür ederim...Bergen süper bir sanatçı

  Kader diyemezsin
  Sen affetsen ben affetmem daha birçok şarkısı var+ Yorum Gönder
bergen ne zaman öldü,  bergen,  bergenin hayatı,  bergen hayati,  bergen neden kör oldu
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi