Dünyaca ünlü müzisyenler!

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Müzik Köşesi ve Sanatçı Tanıtımları Bölümünden Dünyaca ünlü müzisyenler! ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  mehmet-22
  Üye
  Reklam

  Dünyaca ünlü müzisyenler!

  Reklam  Dünyaca ünlü müzisyenler!

  Forum Alev
  Dünyaca ünlü müzisyenler! Dünyaca ünlü müzisyenler! Dünyaca ünlü müzisyenler!

  Okay Temiz (1939 - .... )


  Ludwig Van Beethoven 1770-1827 (16 Aralık (?) 1770’de Bonn’da doğmuş 26 Mart 1827’de Viyana’da ölmüştür).

  Johann Georg Leopold Mozart (d. 14 Kasım 1719 - ö. 28 Mayıs 1787), ünlü besteci ve müzisyen Wolfgang Amadeus Mozart'in babasıdır. Kendisi de müzisyen olan Leopold Mozart, oğlundaki yeteneği çok erken yaşlarda fark etmiş ve onun gelişmesini ve müzik eğitimi almasını sağlamıştır.

  Goran Bregović (1950, Saraybosna), Sırp-Hırvat besteci ve müzisyen.
  1950 yılında sırp bir anne ve hırvat babanın cocuğu olarak dünyaya göz açmıştır. 16 yaşındayken konservatuardaki klasik keman eğitimini bırakarak Yugoslavya'nın en başarılı gruplarından sayılan "White Button" (bijelo dugme, "Beyaz Düğme") adında bir rock grubu kurdu.


 2. 2
  crazy_tuğba
  Üye

  --->: Dünyaca ünlü müzisyenler!

  Reklam  Ravi Shankar

  ravi-shankar.jpg

  Ravi Shankar ( d. 7 Nisan 1920, ö. 11 Aralık 2012),

  Bir Hint çalgısı olan sitar'ın üstadı.
  1920 de Hindista'nın Varanasi kentinde doğdu. Müzik eğitimini Hindistan da ailesinden, genç yaşta gittiği Paris'te batı müziği eğitimini aldı. Ravi Shankar 11 Aralık 2012 tarihinde hayatını kaybetti.[1] Ravi Shankar, doğu ve Batı müziklerindeki sentezi ile birçok sanatçıyı etkilemiştir. 1971 yılındaki Bengladeş konserinde birçok batılı müzisyen ve sanatçı ile sahne almıştır. George Harrison ondan dersler almıştır

  Albümleri: Chants of India, The Sounds of India, The Living Room Sessions Part 1, Passages, Three Ragas, Sound of the Sitar, A Morning Raga / An Evening Raga, Portrait of a Genius, Flowers of India, Inside the Kremlin, Improvisations, Ragas & Talas, Spirit Of India, Tana Mana, In San Francisco, Concerto for Sitar & Orchestra, Full Circle - Carnegie Hall 2000, Raga Jogeshwari, In London, The Essential Ravi Shankar, Ravi Shankar Symphony, Gandhi, In Celebration, The Very Best of Ravi Shankar, Best Of Ravi Shankar, Raga Tala, The Spirit of India, Towards the Rising Sun, Monument of Strings, The Ravi Shankar Collection, Maestro's Choice: Series One, Concert for Peace, A Life in Music, The Doyen of Hindustani Music, Shankar: Sitar Concertos and Other Works, The Golden Collection, Transmigration Macabre, Ravi Shankar, George Harrison - Collaborations, Flute And Sitar Music Of India, In Celebration Highlights, Sitar Virtuoso, India's Most Distinguished Musician in Concert, Vision of Peace, The Ravi Shankar Collection * India's Master Musician, Sangeet Sartaj, The Genius of Ravi Shankar, Menuhin meets Shankar (feat. Yehudi Menuhin ), At the Woodstock Festival, Genesis, In Venice 3. 3
  !!!!€L!F!!!!
  Üye
  Gomidas vartabet

  Komitas Vardapet, Gomitas veya gerçek adıyla Soğomon Kevork Soğomonyan (Ermenice yazılımı ile (26 Eylül veya 8 Ekim 1869, Kütahya - 22 Ekim 1935, Paris), Osmanlı Ermenisi besteci, müzikolog ve koro şefi.
  Soğomon Soğomonyan müzikle içli dışlı ve sadece Türkçe konuşan Kütahyalı bir aile içinde doğmuş, bir yaşındayken annesi, 10 yaşındayken babası ölmüştür. 1881 yılına kadar babannesinin yanında büyümüş, o yıl içinde Eçmiadzin'deki Ermeni kilisesi ruhban okuluna giderek 1895'te buradan mezuniyetiyle papaz olmuştur. 7. yüzyılda yaşamış bir Ermeni halk ozanı olan Katolikos Gomidas'ın ismine atfen Komitas adını almıştır. 'Papaz' anlamına gelen 'Vardapet' unvanı ile birlikte anılmaya başlandı.
  Eçmiadzin Manastırı korosunda bulunduktan sonra 1896'da Berlin'e giderek Kaiser Friedrich Wilhelm Üniversitesi'ne kaydolmuş ve müzikoloji öğrenimi görmüştür. 1899'da müzikoloji doktoru payesini almış ve Eçmiadzin'e dönmüştür.
  Kırsal kesimde geziler yaparak 3000 kadar Ermeni halk şarkısını derleyerek notaya geçirmiş ve eşsiz bir koleksiyon oluşturmuştur. Türkçe, Kürtçe ve Farsça derlemeleri de vardır.
  En önemli özgün eseri İlahi Litürji Badarak'tır. 1892'de bestelemeye başladığı bu eseri bitirememiştir. Uluslararası Müzik Cemiyeti'ne Avrupa dışından kabul edilen ilk müzik adamı olmuştur. Avrupa'da, Türkiye'nin çeşitli yerlerinde ve Mısır'da müzik icra etmiş, konuşmalar yapmıştır.
  1910 sonrasında İstanbul'da yaşamıştır. 300 üyeli Gusan Korosu'nu kurmuştur. 4. 4
  Uçurum Çiçeği
  Üye
  Johann Georg Leopold Mozart (d. 14 Kasım 1719 - ö. 28 Mayıs 1787), ünlü besteci ve müzisyen Wolfgang Amadeus Mozart'in babasıdır. Kendisi de müzisyen olan Leopold Mozart, oğlundaki yeteneği çok erken yaşlarda fark etmiş ve onun gelişmesini ve müzik eğitimi almasını sağlamıştır.

 5. 5
  Ziyaretçi
  müzikten yüzaldım saol forum alevvvvvvv

 6. 6
  YapRock
  Forumun Herşeyi
  Goran Bregovicin Konserine Gitmiştim , Çook Güzeldi .. Çingene Müziği Yapıyor , Çok Eğlenceli !! .)

 7. 7
  Ziyaretçi
  COK solun cok güzel olmus kısa ama ayrıntılarını baska sayfalardan bulurum cok saolun...
  :) :) :) :) ::)) :) :) :)

 8. 8
  Ziyaretçi
  çokkkkkk güzel bilgller var az ama bize yeterli oldu

 9. 9
  Ziyaretçi
  dünyaca ünlü müzisyenler hakkında daha çok bilgi verebilirdiniz

 10. 10
  Ziyaretçi
  çok güzel de çok az çok işime yaradı ödevden 100 aldım sayenizde sağolun hem de çok

 11. 11
  Ziyaretçi

  Cevap: Dünyaca ünlü müzisyenler!

  Reklam  çok güzel beğendim yani soğolun gençler

 12. 12
  Ziyaretçi
  bence güzel di de fazal yoktu neden az koydunuz başaka bir kaynakatan da yardım alcam galiba da gnede sağol:D

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
dünyaca ünlü müzisyenler,  ünlü müzisyenler,  müzisyenler,  en ünlü müzisyenler,  dünyanın en ünlü müzisyenleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 26 kişi