Deyirler ki bir zaman qıyamet olacagdi

+ Yorum Gönder
Üyelere Özel ve Sanal Günlük Bölümünden Deyirler ki bir zaman qıyamet olacagdi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  candiamond28
  Üye
  Reklam

  Deyirler ki bir zaman qıyamet olacagdi

  Reklam  Deyirler ki bir zaman qıyamet olacagdi

  Forum Alev
  İnanıyorum daha önce yaptığım gibi seni bir iki gün içerisinde yalnız bırakacağımı sanıyorsun. Fakat yanılmıyorda değilsin. Seni kendime dert ortağı yapamam. Ama aklıma geldikçe yanına varırım bunu bil. Bugün de seninle dertlerimi düşüncelerimi paylaşmak üzere kapını çaldım. Sende kabul ettiğin için teşekkür ederim.
  Bilir misin insanlar çok önyargılıdır. Ve insanların hepsi ilişkilerinde önceliği çıkarlar olarak gözetir.
  Mesela, bir çocuk bir kızı seviyor. Daha doğrusu onu sevdiğini söylüyor. Çünkü bir amacı var fizyolojik zevklerini tatmin için bir bayan gerekli.
  Bir kişi namaz kılıyor, iyilik yapıyor. Sorsan ona niye namaz kılıyor? 100 Kişiden 99'u cehennemden korktuğu için, cennete gitmek için ibadet ediyor.
  Aslında ibadet etmenin amacı Allah'ın rızasını kazanmak değil midir? Yani Allah ile kul arasına bile çıkar ilişkisi kuruyorlar.
  Menfaattir insanları getiren vecde,
  Menfaat vaat etmeseydi Rahman
  Kimse etmezdi secde...
  Bir öğrenciye okuldaki öğretmenlerin adlarını sorun. Çoğunu bilir. İşine yarayanları bilir. Çünkü onlarla çıkar ilişkisi vardır. Ancak yıllarca okuduğu okulun sınıflarını temizleyen temizlikçi kadının adını bilmez. Bir sabah ona günaydın dememiştir. Çünkü o kadınla bir çıkar ilişkisi yok.
  Kavgalardan küslüklerden
  İki yüzlü dostluklardan
  Yalanlardan çalanlardan
  Yoruldum artık.
  Biraz kendimce düşündüm. Belki pek objektif düşünemeyebilirim ama ben fazla çıkar ilişkisi gütmeden dostluk kurabilen bir insanım. Ancak bundan sonra ilişkilerimin çıkar amaçlı olmaması çin daha dikkatli olacağım.
  Seninle belki bir gece tekrar buluşmak üzere. Hoşça KAL. HAYATI PAYLAŞMAK İÇİN...

  NOT:Yazılarım tamamen genelleme ve kendi düşüncelerimden ibarettir. "Ben öyle değilim. Burada yanlış düşünmüşsün." tarzı yorumlara cevap verilmeyecektir. Yazılarım tartışma konusu değildir. Teşekkürler. 2. 2
  ASUDE
  Bayan Üye

  Cevap: Deyirler ki bir zaman qıyamet olacagdi

  Reklam  Deyirler ki bir zaman qıyamet olacagdi; burada üslüp ve şive bu cümlenin bir azeriye ait olduğunu gösteriyor , yazıda karşılıklı çıkar ilişkisinden bahsedilmiş ama bir ilave yapmak lağzım iyi niyetle yapılan çıkar ilişkişi diyelim biz+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi