Salata pastası

+ Yorum Gönder
Yemekler ve Salatalar Soslar ve Mezeler Bölümünden Salata pastası ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Salata pastası

  Reklam  Salata pastası

  Forum Alev
  salata pastası


  Malzemeler


  1,5 Kg Patates
  250 Gr Pancar Turşusu
  2-3 Ad Havuç
  4-5 Ad Taze Soğan
  Maydanoz-Dereotu-Nane(Küçük Demetlerden)
  Ağız Tadınıza Göre Tuz-Limon-Zeytinyağ-Karabiber

  Yapılışı


  Patatesler haşlanır.Soyulur,rendelenir.İçine tuz,karabiber,limonsuyu,zeytinyağ konur ve iyice yoğrulur.Oluşan patates hamuru 3 e bölünür.Ayrı ayrı kaplara konur.
  Birinci parçaya pancar turşusu rendelenir.Yine yoğrulur.Yuvarlak borcam tencere ıslatılır.Suyu süzülür.Pancarlı patates karışımı tencereye yayılır,üzeri düzlenir.
  İkinci patates hamuruna rendelenmiş havuç ister çiğden ister 1 yemek kaşığı sıvıyağda sotelenerek konur ve yoğrulur.Pancarlı karışımın üzerine parça parça koyup fazla bastırmadan ikinci kat oluşturulur.Parça parça dememin sebebi hepsini koyup bastırarak yaymaya çalışınca kenarlardan pancarlı karışım yükseliyor orantısız bir görünüm oluşuyor.
  Üçüncü patates hamuruna doğranmış yeşillikler ve taze soğan ilave edip yoğrulur.Yine parça parça havuçlu karışımın üzerine eşit şekilde yayılır.
  Tencerenin ağzı kapatılarak buzdolabında bir gece bekletilir.Servis edileceği zaman düz bir servis tabağına ters çevrilip tencereden alınır.Çımayacak olursa düz bir bıçakla kenarlarından geçilir.
  İşte elinizde muhteşem bir salata pastası :-))
  Afiyet Olsun... 2. 2
  BELMA
  Bayan Üye

  Cevap: salata pastası

  Reklam  Pastaya benzer görüntü ve şekli ile pastayı aratmayacak güzellikte bir tarif. Sağlıklı malzeme ve tariflerin peşinde olanlar için dikkat çekecek lezzetli bir tarif.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi